Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek buta lenne a...

Szerintetek buta lenne a lentiek alapján a tacskó-kopó keverék kutyánk, vagy csak ennyire félénk?

Figyelt kérdés

Februárba fogadtuk örökbe, menhelyi fiatal kutyus, 2 éves múlt (kan).

Tudni kell, hogy egy erdélyi kopó keverékkel együtt fogadtuk örökbe, aki egy kicsit erősebb jellemű és bár szeretik egymást, jól kijönnek, azért egy picit, de érezhetően ,,háttérbe szorítja".

Az emlegetett kutyus elég makacs természet, nehezen tanítható, nem szeret játszani, mint a másik.

Többször próbál nekimenni a csukott ajtónak, aztán mikor be/ki engednénk visszahátrál az ajtótól és hiába hívjuk meghúzódik egy helyen.

Ami a legrosszabb, hogy mikor meghallja, hogy nyitjuk a kaput, mint aki megőrült szalad, és ha nem fognánk meg kiszökne. Már 3x próbált szökni (a nagyobbal ilyen probléma nincs), szerencsére órákon belül megtaláltuk. A páromtól picit kikapott szóban. Azóta sokkal jobban ügyelünk rá, hogy ilyet még egyszer ne tegyen, és én mindig megfogom/ölbe veszem pl amíg párom kiáll az autóval.

Nagyon szeretjük, babusgatva van, változatosan etetjük (mindkettőt persze), de az szomorít el egy kicsit, hogy azokat a dolgokat újra és újra megcsinálja, amik miatt már ,,kikapott". A másik ezeket egyből megérti.

Nagyon félénk, az tény, nem igazán ismerjük az előzményeket, mi történt vele, mielőtt a menhelyről hozzánk került, de valószínűleg nem sok jó.:S

Nehéz a felfogása, sok mindent nem ért meg. Ettől függetlenül mi szeretjük nagyon, és sokat foglalkozunk vele, csak érdekelne, hogy mások mit gondolnak erről, mennyire gyakori, hogy így viselkedik egy kutya, van e tapasztalat stb.?

Köszi a válaszokat!


2015. jún. 11. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nemrég hoztátok menhelyről, feltételezem, egészséges (csak arra mondom, hogy nekimegy a csukott ajtónak). Én azt gondolom, hogy sosem szabad két állatot összehasonlítani, mindegyiket önmagáért kell szeretni, úgyhogy jól csináljátok:) Mondom ezt úgy, hogy 2 macskát (befogadottak), 2 papagájt és 2 hörcsögöt tartok és minden "párosnál" van egy könnyen kezelhetőbb / "barátságosabb" és egy félénkebb / makacsabb. Ez olykor idővel is változik. Nem egy olyan állatunk volt, amelyiknek hónapokba, félévekbe telt a "megszelídítése", szóval szerintem folytassátok úgy, ahogy eddig. Neveljétek, de tartsátok tiszteletben, hogy ő milyen egyéniség.
2015. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon sokat sétáltatjuk, szerencsére sok az erdős mezős rész a környékünkön, de a kertünk sem kicsi, szóval van mozgástere. Próbáljuk úgy alakítani, hogy ne unatkozzanak, és mind a kettőt szeretjük a maga jelleme miatt természetesen. Igazából én se gondolnám, hogy buta kutya lenne, csak az ismerősök szeretik rámondani. Szerintem is inkább arról van szó, hogy félénkebb, meg kis szeleburdibb a fajtájából és a korából adódóan.:)
2015. jún. 11. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
En leginkabb arra tippelnek, hogy elkenyeztetitek. A kutyanak elsosorban nem szeretetre es babusgatasra van szuksege, hanem eroskezu vezetore. Ha megfeleloen buntetnetek es lenne tekintelyetek, nem csinalna meg ujra es ujra ugyanazokat a rosszasagokat.
2015. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendben van a látása?


Lehet, nem egy kutya Einstein, de ő ilyen, így kell szeretni :)

2015. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eddig nem tűnt fel, egyebekben hogy a szemével lenne esetleg baj, mert amúgy könnyen észreveszi a dolgokat maga körül,minket is figyel távolról.:) De nem kizárt persze hogy nem tökéletesen lát.


Amúgy ami a 2. írt: Lehet, hogy az írásom alapján úgy tűnik elkényeztetjük, de szerintem nem erről van szó. Itt nálunk csupán végre jó dolga van (mindent megpróbálunk megtenni), szeretjük, de azért kap büntetést ha rosszat csinál. Nem bántjuk, de azért kikap. Olyankor tartózkodik is egy ideig, csak az a baj, hogy pár nap múlva megint megcsinálja.

2015. jún. 11. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!