Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom a németjuhász...

Hogy taníthatom a németjuhász kutyám trükkökre?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell: 3 éves nagylány. Fiatal korábban került hozzánk és apukám tanítgatta, sajnos a szüleim válását követően több trükköt nem tanulhatott meg. Szeretném "átvenni" apukám szerepét és új dolgokat megtanítani neki, de hát hogy? A kutyus eddig tud: feküdni, ülni, hangot adni, fürkészni, labdát/élelmet keresni

2015. jún. 12. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kutyasuliba elmész párszor, utána csak a fantáziád szab határt a trükkökbek.

Az én kutyám kedvence:

Alapállás:

A kutya ül én állok vele szemben.

A zsebemből kiveszek egy falatot, a kezeinet a hátam mögé teszem, ott vagy átteszem a másikba, vagy nem. A zárt öklömet magam elé tartom és mondom "választ" ha a tápos kezemre mancsol, megkapja a falatot (90% körül talál)

A tanítás:

Ül. Elé lépsz, elkezded, csinálni. Ha megmozdul azonnal visszaülteted. Egészen a "választ" elhangzásáig. Utána úgy is keresi a falatot. Ha azzal a mozdulattal teszi, amit szeretnél megkapja, ha nem, nem reagálsz.

Ha már stabil, akkor, ha jó kezedre jelöl megkapja a falazot, ha nem, csak megmutatod, és kezded előről.

Mint minden trükknél, itt is jó gyakorlat után hagyjuk abba

2015. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) megpróbáljuk
2015. jún. 12. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!