Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák között milyen hamar...

Kutyák között milyen hamar alakulhat ki újra a bizalom? Már megvolt, csak valami elromlott.

Figyelt kérdés

A régi kistestű kutyánkhoz vettünk egy másik, nagyobb testűt, aki még elég kajla. 2,5-3 hete van nálunk. Eddig minden simán ment, alakult köztük a dolog. Nem volt semmi morgás, vagy ilyesmi. A pici (3kg-s) eleinte kerülte, de elég hamar eljutottak arra a pontra, hogy elkezdtek játszani, már napi többször is. Itt persze volt néha probléma, hogy a nagyobb(20kg), kajla rálépett a lábára, vagy picit durvább volt, de tény, hogy a kicsi meg "királykisasszonyosan" viselkedett egy csomó helyzetben, hisztizett.

1,5hét szabim után, kettesben is maradtak, de nem volt semmiféle gond. Minden rendben volt, mikor haza értünk. Ugyanakkor most 2-3napja a pici teljesen elkerülő a másikkal, olyannyira, hogy átmegy inkább a másik szobába, és hasonlóak... Hogyha a nagy a közelembe jön, akkor inkább arrébb megy.

Biztos vagyok benne, hogy a nagy nem bántotta szándékosan. Alapból egy nagyon megadó, kedves, barátságos kutya. Csak nagy, és kajla. Gondolom játszani akart vele, s itt történt valami...

Rendbe fognak jönni? :S Ma amikor elmentünk itthonról, akkor különzártuk őket. Nem tudom, hogy mi lehetne a megoldás. Mert azóta nem is játszanak, vagy hasonlóak, hogy tudnám még jobban kontrollálni a nagyot...

Valami ötlet? Javaslat? Észrevétel?



2015. jún. 12. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. A barátoméknál ugyan ez volt a helyzet.Van egy 4éves komondoruk és vettek egy kis pulit.A komondor eleinte ráförmedt ha a kicsi nem tartotta tiszteletben és a kiskutya állandóan vinnyogott sírt mintha baja esett vona pedig a komondor csak helyreutasította.

Azt tudom tanácsolni vidd őket közösen sétálni.Az rengeteget tud javítani két kutya kapcsolatán.Szerintem nincsen bajuk egymással csak a kiskutya kezdi tisztelni a nagyobbikat és "teret ad " neki.

Próbálj meg mindkettővel egyszerre foglalkozni vagy játszani. Segíts nekik jó kapcsolatot kialakítani.Amúgy a kiskutya abban a korban van,hogy kezd óvakodni egy két dologtól de ezt hamar kinövi. :) Sok sikert!

2015. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!