Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Anya nem nagyon engedi a kutyát, mivel sok vele a gond..stb..De én szeretnék..Milyen kutyát ajánlotok, ami nem drága? Vagyis nem 40 ezer meg ilyenek. Spiccet akartam de drága. Az olcsóbb kutyára, is nagyon győzködnöm kell..nem h egy drágára. Van kertünk, tudnám sétáltatni vinni. Milyet válaszak? köszi
2010. febr. 28. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyről fogadj örökbe egy kutyust! Örökké hálás lesz neked ezért. :)
2010. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi kutyusra nem gondoltál esetleg?? ?:))
2010. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
REx alapítvány. Mondod hogy milyen kutyust szeretnél, és tök hamar találnak, akár fajtatisztát is, vagy majdnem azt, meg hidd el, hogy az lesz a leghálásabb. De szerintem csak kölyköt fogadj örökbe.
2010. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe! :)
2010. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
én is kölyökre gondoltam, és gondolkoztam a menhelyi kutyákon. Csak félek, hogy mivel rossz körülményekből kerültek ki, legtöbb esetben, talán nem fogad majd el engem. És esetleg milyen kisebb fajta kutyusok vannak, amik aranyosak, és megvannak az udvaron is? :)
2010. febr. 28. 18:25
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
nálunk van spitc kölyök nálad mit jelent a drága? 40 felett?
2010. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
hát érdeklődtem fajtatenyésztőknél és ott 40 ezerért akarták adni.
2010. febr. 28. 18:35
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]

olvasd el 40 ezer alatt nem kapsz egészséges kutyát!

válassz menhelyről, két életet is megmentessz vele!

2010. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

"Csak félek, hogy mivel rossz körülményekből kerültek ki, legtöbb esetben, talán nem fogad majd el engem".

Fajtatiszta kutyát - olyat, amire a szüleidnek később nem kell ráköltenie még több tízezret vagy akár százezret - nemhogy 40e ft-ért nem kapsz, de 60-80e Ft-nál kezdődik az áruk, inkább 100e Ft.

Ha a vásárlásra nem akarsz nagyobb összeget szánni, akkor menhelyről fogadjatok örökbe.


Ha ilyen alapvető kérdéseket nem látsz tisztán, akkor szerintem előbb olvass a kutyázásról, mintsem bele vágj.


A megfelelő választáshoz kell egy alapvető fajtaismeret, nemcsak kinézetre bökünk egy fajtára.

A kutya kezdő felszerelését (ház, póráz, játékok, stb.), az ételét, az oltásait, féreghajtást, bolha-, kullancs elleni védelmet ki fogja fizetni?

A kutyát nem csak simogatni kell, meg sétálni vinni (amikor kedved van hozzá...), hanem elég sok pénzbe is kerül ám az eltartása.


1-2-10 év múlva is lesz még lelkesedésed?

2010. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, tisztába vagyok vele, hogy utánna még sokba kerülnek majd az oltások. Volt régen is kutyánk, amikor én még nagyon kicsi voltam. Ki van alakítva a kert hozzá, és nem csak most akarom, hanem később is. Ha valamit szeretnék, mint most a kutyát, és megkapom akkor nem dobom el magamtól, mint egyesek. Tudom, hogy a fajtiszta kutyusok megérik az árukat, de sajnos erre nem akarnak a szüleim ennyit költeni. Az oltásokat meg persze be kell adatni, de jelenleg ott sem vagyok, hogy egyáltalán milyen kutyám legyen, vagy éppen honnan vegyem, esetleg tényleg lehet vagy csak elszólás volt, hogy szálljak le a témáról, és hagyjam a szüleimet békén vele. :(
2010. febr. 28. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!