Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rászoktatni a 10...

Hogyan tudom rászoktatni a 10 hónapos kutyámat arra, hogy egy bizonyos helyen végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, és elég rossz helyet választott a dolgai elvégzéséhez. Szeretnénk, ha az udvar egy eldugottabb részén intézné el ezeket. Előre is köszi a válaszokat
2010. febr. 28. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz mi nem kertes házban lakunk és ugye amig kölyök volt a kutyus nem volt szobatiszta. mi le tettünk neki egy pelust és mindig arra ment. :) szerintem ti is tegyétek le neki és egy idő után megfogja szokni hogy oda kell mennie és akkor a pelust is el lehet majd venni
2010. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szedd össze a dolgait:) és vidd arra a helyre, ahol szeretnéd, hogy legyenek, szag alapján beazonosítja, hogy az legyen az új illemhely:)
2010. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A második pont, hogy nem jót írt. Ha a dolgait egy adott helyre viszed, akkor az az ő helye, kuckója lesz. És a kutya a saját helyére, és annak környékére nem szeret piszkítani. Láttál te már kakit a kutya játékai mellett?

Miért zavar? A kutya együtt jár a kakival is... Az enyém is persze a leglátványosabb helyre csinál, de minden nap felszedem, kb. fél perc az egész.

2010. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
második vagyok... én a dolgai alatt a kakit értettem, mivel így volt a kérdésben:S
2010. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kaki NEM jar egyutt a kutyaval egy olyan gazdanal, aki helyesen tartja kutyat. Egy olyan gazdanal, aki tehetetlen es igenytelen, annal persze egyutt jar...

A kakit ossze kell szedni, a pisit fel kell itatni es az itatashoz hasznalt cuccot, pl kutyapelenkat a kivanatos helyre kell vinni, igy a szagot megerezve a kutya egy ido utan tudni fogja, hogy az a hivatalos WC. Lehet amugy kapni uvegcseben szagmintat is, amit ugy kell hasznalni, hogy a kijelolt helyen levo kutyapelusra kell csopogtetni. Ugyanugy mukodik, mintha a sajat vizelete lenne rajta. En ugyan nem probaltam, de volt olyan, aki dicserte.

Ha pedig felre sikerul a dolog, akkor azt fel kell szedni es nagyon fontos, hogy szagtalanitani kell a helyet!

2010. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ezeket így elméletben én is tudom, de egy füves területet hogyan szagtalanítsak? mert ezek a dolgok, a kutyapelenka, meg a többi, amit leírtál mind jók, ha a kutya bent van, de én napközben kint tartom a kutyát... és ha felszedem és elviszem egy másik helyre, ahol szeretném hogy végezze a dolgát, akkor is marad ott szag.... :|

2010. márc. 2. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Most én is ezzel szenvedek 4 hónapos kiskutyámmal... :( Egyszerűen mindenhova kakil az udvarban. Most még nem is akkora probléma, de nyáron, amikor meleg van még büdösebb lesz, na meg papucsban nagyon jó lenne belelépni véletlenül...

Lehet én is kipróbálom ezt, hogy egy félre eső helyre dobálom a cuccost és hátha oda szokik...

2010. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!