Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől viselkedhet így?

Mitől viselkedhet így?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves németjuhászunk. Alapjában véve semmi gond vele, viszont néha úgy viselkedik mint aki visszamaradt a fejlődésben, mint egy kölyök. Leejtettem a kulccsomómat, odaszaladt felkapta, és nagy boldogan ugrálva, szökdelve elkezdett vele szaladni. Szóltam neki, hogy jó lenne befejezni, akkor nagy lomhán odajön, elveszem tőle a kulcsot, és elmegy, mint aki megsértődött, lefekszik, és bámul az orra alól. Utána rájön a 2perc és kezdi valami mással. Mint egy 8 hónapos kiskutya :D Sokat mozog, de érdekes nekem néha a viselkedése.

Ugyanígy nagyon félénk volt régebben, egyetlen mozdulattól is összerándult, elmenekült, elbújt. Azt hittem sosem lesz vége, de valahogy sikerült kinevelni belőle (igaz 2 hosszú év alatt).

Lehetséges, hogy ideggyenge lenne? (nem agresszív, ismerkedő -régen nem volt, de már az- és nagyon játékos, imád mozogni)

A kutyus eredete ismeretlen, 99,9%, hogy szaporított.



2015. jún. 14. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért is baj, ha egy 5 éves kutya játszani akar?

Azért, mert játszani hív téged, nem ideggyenge a kutya. Te nem vagy képes felismerni a jeleit és akár játszani is vele egy jót.

2015. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák, mivel nem kell magukról gondoskodniuk, idős korukig játékosak maradnak, és az ember is így szelektálta őket, hogy játékkal motiválhassa a kutyát.
2015. jún. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1, nem olyan, mint mikor játszani akar. Akkor, mikor játszok vele, teljesen "megkomolyodik". Nem arról beszélünk, hogy a kutya játszani akar én meg sz&rok rá. Rengetegez játszok velük.

De ez a viselkedés furcsa. Vicces, mókás, de fura. Nagy szökkenésekkel közlekedik, meg majd elrepül olyan boldog. Szó szerint mint egy kiskutya. Egyébként tudok olvasni a jeleiből, volt már nem egy nem kettő (de még nem is három....) németjucink, nem ő az első, épp ezért is érdekes nekem ez. Nincs bajom ezzel a viselkedéssel, csak gondoltam, ha ez is utalhat idegrendszeri zavarra akkor elviszem kivizsgáltatni...

Részletesen leírom, hogy miből gondolom, hogy ideggyenge:

3 3ve került ide, új h3ly új emberek. Elkezdett félénk lenni. Ez odáig fajult, hogy nem játszott, nem csinált semmit. Mindentől és mindenkitől félt, de rettenetesen. Ja leejtettem valamit azonnal megijedt, elbújt. És képzeld el ezt mindennel (megbotlás, tüsszentés, póráz, víz, dörgés, ablak, ajtó stb stb...jaa meg tőlem is félt). Oda sem jött jozzám. Már az is nagy megkönnyebbülés volt ha én oda tudtam menni, és nem szaladt el...

Közel 2,5 év múlva tudtam elérni, hogy már nem olyan ijedős. És azt, hogy ha kimegyek az ajtón, már nem elszalad, hanem oda hozzám. Bár inkább szökdel mint szalad.

Ebből gondoltam, hogy esetleg idegrwndszeri baja lehet, hidd el nem abból, hogy játszani akar. Azért nem vagyok hülye ;)

2015. jún. 15. 06:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, mik történtek vele élete első két évében - és kölyök korában, ami a legfontosabb szocializációs időszak, ami ott elmarad vagy elromlik, az maximum tünetileg javítható.


Ezek, amiket leírtál, nem utalnak idegrendszeri problémára. A kutyánál egyébként is ezt csak orvosi kivizsgálással lehet eldönteni, hogy most akkor erről van-e szó, de az esetek nagy többségében az ideggyengének titulált kutya viselkedése mögött rossz háttér vagy nem megfelelő nevelés áll.

2015. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vicces, mókás, de fura. Nagy szökkenésekkel közlekedik, meg majd elrepül olyan boldog. Szó szerint mint egy kiskutya. "

Ez játékra hívás. És simán megteszi az 5 éves kutya is. Köze nincs idegrendszeri problémákhoz.

2015. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!