Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállaljak egy második kutyát?

Bevállaljak egy második kutyát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, családdal élek. Kb 2 hete elkezdtem dolgozni, így van hogy 8-9 órát egyedul van a kutyám a szobámba, napi 4-5 alkalommal. A lakásba nem lehet szabadon, mert mindent megeszik, még a muanyagot is. Amikor dolgozok olyankor anyum az aki kiengedi pisilni vagy játszik vele az udvaron. Szabadnapomon egesznap velem van a kutyam, meg sokat viszem setalni.

Arra gondoltam, hogy jó lenne mellé egy társ. Szeretem a kutyákat, de félek hogy lehet mégse jó otlet.

Kistestu a jelenlegi kutyam, masfel eves es ivartalanitott, mindenkepp ha jon melle egy tars akkor az is kistestu lesz. Van meg 1 kutyank, az is kiskestu , de o nem jon ki az en kutyammal. Anyagilag el tudnank tartani meg 1 kutyay, setaltatva es foglalkozva is lenne vele rendesen. Szerintetek jó otlet lenne?


2015. jún. 17. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán jó ötlet, mivel a meglévő kutyára is épp hogy jut időd. Az újabb kutyára is kellene külön időt is fordítanod, nevelned.

Másrészt, attól is függ, hogy hogyan van nevelve, szocializálva. Hogy viselkedik más kutyákkal? Miért nem jönnek ki a másik meglévő kutyával?

2015. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bollocks ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem! Előbb a meglévőt neveld meg, hogy ne rágjon szét mindent, és szocializálni sem ártana. Ahogy már írtad, van második kutyád, azon dolgozz, hogy a meglévő kettő kompatibilis legyen egymással.
2015. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem az én kutyámmal van baj,mert kijon a tobbi kutyával. A húgom kutyája az aki antiszociális.

A rágásról próbáltam lenevelni, akkor nem rág ha ott vagyok vele, meg a szobámba se rág, de a házban mindent ellop.

2015. jún. 18. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!