Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Itt egy pár kutya, amit imádok:


- németjuhász

- rottweiler

- dobermann

- angol cocker spániel

- dalmata

- argentin dog

- beagle

- vizsla

- golden retriever


Imádom az összes kutyát, de ezek a kedvenceim. Fontos, hogy már baba korától szeretném nevelni, tehát nem felnőttként venném. Melyik az amelyik nem támadhat meg bármelyik pillanatban és könnyen tanítható?


Ui.: kinek melyik a kedvenc kutyája?:)



2015. jún. 18. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy melyik kutyafajtára mik a jellemző voások. Bár ezek nem szent írások de ellehet vele indulni. Fontos, hogy figyelembe vedd a mozgásigényt is és, hogy te ezt az igényt melyiknél tudnád kielégíteni. Ha pörgősebb vagy akkor válassz magasabb energiaszintű kutyát de ha lassabb akkor kutyában is ezt ajánlom különben jönnek a gondok. Ha neveled akkor nem fog szocializáltlan, problémás kutya lenni szvsz a megharapás téma nem tudom, hogy merült fel benned, mivel ez ellentmondás.Érdemes megnézni, hogy milyen betegségek jellemzők még a fajtákra és szétnézni, hogy elérhető közelségben milyen kennel van és, hogy fajtabetegségeket szűrnek-e ott.
2015. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 V.Tina ***** válasza:
Nekem a kedvenc kutyafajtám az ausztrál juhász, de nekünk pincsink van. Iszonyú aranyos, vicces, ajánlom. Néha-hozzáteszem: csak úgy- fogja, és a hátára veti magát, és a levegőbe kalimpál. Nem nehéz tartani, élénk, játékos. Nekünk kislány van, így a vérzéssel is törődni kell, de vettünk neki egy tüzelőbugyit, ezzel bent is lehet a lakásban (elég viccesen néz ki benne xD) Szóval én a pincsit ajánlom, vagy az ausztrál juhászt. mindkettőt nagyon szeretem. :)
2015. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég. Mi az hogy megtámadhat bármelyik pillanatban. o.O Volt valaha is kutyád?


Tanítás szempontjából meg általában a juhászkutyák pl. könnyen taníthatóak. (mindegy melyik) Az állatok tereléséhez jó észjárás és együttműködő képesség kellett.

A vadászkutyák is nagyok okosak, de ők általában makacsabbak is.

2015. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyik sem fog neked támadni, ha megfelelően nevelődik. Első kutyásként németjuhász vagy a golden retriver ezek közül, elég könnyem kezelhetőek. Nézz utánuk melyik lenne neked ideális, elég különböző kutyákat soroltál. Sok türelemre lesz szükség a nevelésnél, nem kis felelősség egy állat. Emellett drága mulatság. Maga a kutya 100.000 körül mozog, megfelelő felszerelés hasonló árban fog mutatkozni. Nem egy hétig kell ellátni élelemmel sem, és e z sem mindegy milyen minőség, ez is drága lesz. Nem is beszélve az orvosi ellátásról. Mellékesen kutyaiskola, meg persze kárt is fog okozni rengeteget. Idôt is sokat kell rászánni, napi kétszer két óra séta és agyi fárasztás.

Eltekintve ezektől egy kutya remek barát, érdemes minnél több időt szánni rá, annál kevésbé lesz gondod rá. Figyelj az egészségére és bármi kérdésed van a tenyésztő segíteni fog.

Az én kedvencem a foxi, megtaláltam vele a közös hangot, megfelelően szocializálódott így póráz nélkül járunk futni, emellett nagyon okos, sokat tanulunk. :-)

2015. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy "bármelyik pillanatban megtámad" kutya. Egyik kutya sem ilyen ha jól van nevelve! Egyébként a juhászkutyák tényleg jobban taníthatóak. #3-nak ebben igaza van.
2015. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4-essel egyszerre irtunk de ugyanazt pacsii :D egyetertek!! #5os vagyok ;)
2015. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a labradort ajánlom, igaz nincs a listádon, de könnyen tanítható és hű barát. A legfontosabb, hogy CSAK megbízható helyről szabad venni kölyköt.
2015. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem a dobermann. :)

Sok mindent figyelembe kell venned a választásnál.

Pl. hol szeretnéd tartani? Lakásban? Csak kertben? Vagy kinti benti tartással (tehát akkor jön-megy a lakás és kert között, amikor akar)?

Mennyi időd van rá naponta?

Milyen a te életstílusod? Otthon ülős inkább, vagy mozgékony vagy, szeretsz futni, kirándulni stb?

Járnál-e vele kutyasuliba, képzésre?

Szeretnél-e sportolni vele valamit?

Mennyi pénzt szánsz rá?


Egyik kutya sem támad meg "bármelyik pillanatban", sőt semmikor. Ahhoz nagyon el kell tolni a nevelését, hogy a gazdára támadjon.


Német juhász, dobermann, roti munkakutyák, szükségük van a feladatokra, "munkára", és határozott, de nyugodt vezetőre.


Dobermann csak lakásban tartható (ill. kinti-benti tartással), a gazdi mellett, persze megfelelő napi lemozgatással, agyi fárasztással.


A többi fajtát annyira nem ismerem, mármint a jellemüket, de általánosságban elmondható, hogy a vadászkutyákat kissé nehezebb nevelni engedelmességre, különös tekintettel a behívásra.


Olvass utána a jellemüknek bővebben, tájékozódj tenyésztőknél, hogy könnyebben válassz.

Első kutyának, ha még nem volt kutyád, talán a felsoroltak közül a golden retriever a "legkönnyebb", vagy a labrador.

2015. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bollocks ***** válasza:
Amíg ilyen hülye kérdéseket teszel fel, hogy "Melyik az amelyik nem támadhat meg bármelyik pillanatban és könnyen tanítható?", addig leginkább plüsst vegyél. Olcsó, és garantáltan nem fog megtámadni.
2015. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kutyások jönnek mindig a "nevelés kérdése" stb dologgal. Csak azt elfelejtik sokan, hogy a kutyában lehetnek örökölt dolgok is. Sok olyan gazda van, ahol a szaporításra állnak rá, mert ez egy jó pénzkeresés. Lehet a kutyák épp testvérek stb a pénz meg pénz. Azért van sok agresszív kutya, mert gyenge az idegrendszerük. Agresszív és gyilkos embereket se arra neveltek, hogy bántsanak másokat.
2015. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!