Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív, vagy csak nagyon...

Hiperaktív, vagy csak nagyon kölyök még/kamaszodik?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem fél éves, kan mopszom. A figyelmét nagyon könnyen el tudja vonni más állat/bármi, ami az adott pillanatban érdekesebb, mint én, ami talán nem is furcsa. De ha valamiért büntetem - grabancrázás, megemelt hang, adott esetben lenyomás a földre -, akkor megcsinálhatom százszor is, akkor is megismétli ugyanat a selekvést, amivel kiváltotta a büntetést. Nem igazán tud/akar koncentrálni, az, hogy leültessem, általában gyorsan megy, ha nincs más kutya/ember, de ha eltűnök, kb. tíz másodperc múlva feláll, és vagy utánam jön, vagy másfelé. Ha meg van ott valami, valaki, akkor tulajdonképp lehetetlen. Nagyon kíváncsi, hajlamos még az idegenekhez is odamenni és kíváncsiskodni.

A velem töltött idő alatt igyekeztem betartani a falkavezérséget, és úgy gondolom, mindent helyesen csináltam. Való igaz, eléggé el volt zárva a külvilágtól - két hónaposan és most is műtötték a szemével, és más szemproblémái is voltak, ezért nem igazán tudott játszani.

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a viselkedés minek tudható be? Kamaszkor, hiperaktivitás, vagy egyszerűen aktív? Nem az első kutyám, de ilyennel még nem futottam össze.

A kulturált, normális válaszokat megköszönném, a lekezelő emberkék meg kérem, hagyjanak békén. Köszönöm.


2015. jún. 19. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Azt kellene benne erősíteni, hogy te vagy a falkavezér, ezt az etetéssel tudod elérni- mutatod neki, hogy te eszel először és csak utána jön ő, ha marad étel, otthagyja azt el kell venni tőle és legközelebbi étkezéskor megkapja. Ami még használhat az a pórázon sétáltatásnál nem mehet előtted, mert akkor az irányító, ha mégis eléd megy akkor fordulj meg hogy ő kerüljön mögéd, ez is ugye gyakorlást igényel, többször ismételd vele. A maradást is lehet nem ártana újra gyakorolni jutalomfalattal.

Büntetést nem ajánlom, maximum annyit, hogy nagy hanggal rákiabálsz ha rosszat csinál, de azt közvetlenül azután miután tette.

2015. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem normálisan viselkedik, kicsit izgágább talán mint az átlag. Egy nevelési folyamat elején álltok, ha következeseten és jól neveled, akkor az majd idővel meghozza a gyümölcsét.
2015. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első: Ez mind-mind megvan, a kapun is csak én mehetek ki először, ő csak utánam. De nem értek veled mindenben egyet. Mikor már tizedszer csinálja meg ugyanazt, amiért már kilencszer rákiabáltam, akkor igenis megrázom a grabancát. És egyáltalán nem kajás :D
2015. jún. 19. 11:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Második: én is ugyanebben reménykedem...
2015. jún. 19. 11:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Erre keress rá: Dr Sophia Yin Learn to Earn program. Meg lehet találni magyarul is, ha nem tudsz angolul. Nekem csodát tett túl aktív kutyámmal.
2015. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
A falkavezérségi szabályok meg hülyeségek. Csak az bizonygatja egyfolytában a "vezérségét", aki nem biztos a pozíciójában.
2015. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mégis, mit vársz egy 6 hónapos kutyától? Még jó ideig tanítanod kell neki, mit vársz el tőle. Ez nem falkavezérség dolga, hanem egy kölyök tanítása , ami nem fog egyik napról a másikra eredményt hozni.
2015. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

El kéne mennetek kutyasuliba (oviba), mielőtt teljesen lenullázod az említett fegyelmezési módokat meg a feladatokat a rossz kivitelezéssel. Ilyenkor 100%, hogy nem a kutyában van a hiba, egyszerűen csak nem tudod belőni, hogy mikor mi megy át a kutyába abból, amit te közvetíteni szeretnél, és hogyan kommunikáld tényleg azt, amit eredetileg akartál.

Példának okáért ha nem hagyod felkelni ülésből, akkor majd nem fog felkelni ülésből, feltéve, hogy bevezetsz egy feloldó szót is (mehetsz), hogy egyértelműsítsd, hogy a feladat a vezényszó kiadásától a feloldásig tart, nem pedig addig, amíg ő gondolja. De ezeket úgy könnyű megtanulni, ha ott van valaki, aki tudja mondani, hogy pontosan mit hogyan csinálj.

Meg ugye nyilvánvalóan nem tudod hatékonyan büntetni, aminek több oka is lehet - vagy túl puhán csinálod, ilyen "nem akarlak bántani, de rossz kutya vagy" stílusban, ezért szarik az egészbe, vagy nem jól időzítesz, vagy maga a technika nem a helyzethez illik, vagy isten tudja, ezer dolgot el lehet cseszni rajta.

Ráadásul ugye szarik a kutya az arcodba, nem igazán érdekli, hogy mit akarsz, az meg tömény kapcsolati probléma, szabályok ide vagy oda. Szóval persze, kamaszodik, de ha ezt ráhagyod, sokkal nehezebb lesz kiszedni belőle akkor, amikor ő már nem csak próbálgatja, hanem tapasztalatból tudja, hogy veled ezt meg lehet csinálni.

2015. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, nem értem a lepontozást... amit írtam azt kutyaiskolában szakember mondta, de nem probléma, ti gondolom mindent jobban tudtok.
2015. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akumi, tudom, hogy bennem van a hiba, de a legnagyobb baj itt az, hogy a kutya nem velem él, nem tudok 0-24-ben vele lenni. Feloldószavunk van, amit pár hónapja még sikerrel használtunk. Megteszem, ami tőlem telik, de 15 éves vagyok, és nem engednek sehová, nem hogy kutyaiskolába. Ovi meg itt nincs, az iskola is erősen őrző-védő orientáltságú, busszal sem lehet kimenni.
2015. jún. 19. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!