Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív, vagy csak nagyon...

Hiperaktív, vagy csak nagyon kölyök még/kamaszodik?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem fél éves, kan mopszom. A figyelmét nagyon könnyen el tudja vonni más állat/bármi, ami az adott pillanatban érdekesebb, mint én, ami talán nem is furcsa. De ha valamiért büntetem - grabancrázás, megemelt hang, adott esetben lenyomás a földre -, akkor megcsinálhatom százszor is, akkor is megismétli ugyanat a selekvést, amivel kiváltotta a büntetést. Nem igazán tud/akar koncentrálni, az, hogy leültessem, általában gyorsan megy, ha nincs más kutya/ember, de ha eltűnök, kb. tíz másodperc múlva feláll, és vagy utánam jön, vagy másfelé. Ha meg van ott valami, valaki, akkor tulajdonképp lehetetlen. Nagyon kíváncsi, hajlamos még az idegenekhez is odamenni és kíváncsiskodni.

A velem töltött idő alatt igyekeztem betartani a falkavezérséget, és úgy gondolom, mindent helyesen csináltam. Való igaz, eléggé el volt zárva a külvilágtól - két hónaposan és most is műtötték a szemével, és más szemproblémái is voltak, ezért nem igazán tudott játszani.

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a viselkedés minek tudható be? Kamaszkor, hiperaktivitás, vagy egyszerűen aktív? Nem az első kutyám, de ilyennel még nem futottam össze.

A kulturált, normális válaszokat megköszönném, a lekezelő emberkék meg kérem, hagyjanak békén. Köszönöm.


2015. jún. 19. 10:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9: csak azért, mert neked azt mondták, még nem biztos, hogy másnak is az a jó, ezért a lepontozás. Meg azért, mert egy-két gyakorlat házilag valahogy kivitelezve baromira nem fog semmin változtatni.


Kérdező (privit is olvastam, de ide válaszolok): akkor az a helyzet, hogy ugyan te tudod, hogy te vagy a kutya gazdája, de a kutyának erről lövése sincs. Maximum kedves ismerőse vagy, nem több, hiszen nincs időtök igazán mélyen kötődni, összecsiszolódni. Így elég nehéz megnevelni egy makacs fiatal kutyát. Úgyhogy ne hibáztasd se őt, se magadat, ez egy ilyen helyzet sajnos.

2015. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a nem lekezelő választ :)

Én minden erőmmel igyekszem, akkor azt hiszem, nincs mit tenni.

2015. jún. 19. 15:50
 13/13 anonim ***** válasza:
1. válaszoló: lehet ugyanazzal a szakemberrel beszélgettünk, nekünk ezek beváltak :D
2015. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!