Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem bántátok meg az ivartal...

Ti nem bántátok meg az ivartalanítást? Én egy kicsit megbántam.

Figyelt kérdés

Most 5 éves a keverék a kutyám, kb félévesen volt ivartalanítva, soha nem is tüzelt. Akkor ez tűnt a helyes döntésnek, hiszen keverék ( kicsi, fehér szőrgolyó, Bichon és Westie keverék lehet, nagyon édes).

Mostanában viszont kezdem megbánni, tényleg annyira szép kutya, kár, hogy nem lettek utódjai. Az emberek is sozkták kérdezgetni, hogy nem lesznek kiskutyái, mert kellene nekik, olyan édes. Meg ha arra gondolok, hogy milyen édes kiskutyái lettek volna, meg milyen édes anyuka lett volna, a szívem szakad meg.

Ti nem bántátok meg?


2015. jún. 19. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy nem növelted a keverék kölykök számát.

Nem biztos, hogy találtál volna igazi jó gazdát a kölyköknek.

Nem biztos, hogy nem lett volna komplikáció a vemhesség és ellés alatt, akár bele is halhat a szuka. A kutyának ez csak ösztön, hogy szaporodjon, de nem fosztottad őt meg semmitől. Illetve de: az ivarszervi ráktól, méhgyulladástól.

Jól döntöttél, ne bánd.

2015. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kutyám egy csoda. Menhelyről, fajtamentőktől. Rajtuk kívül millió ilyen csodakutya van, szép is, okos is, akik felelőtlen szaporításból születtek, sokuk évekig bent sínylődik, mert nincs elég gazdajelölt. Nem szükséges még többet előállítani.

Már csak azért sem, mert a kölykök egyáltalán nem lesznek a szüleik klónjai, pláne keverékeknél isten tudja, mi lesz a végeredmény. Nem tudsz több darabot előállítani a kutyádból. Ő egyszeri és megismételhetetlen. Ha szerencséd van, lesz az alomban egy kölyök, aki vagy külsőre, vagy belsőre hasonlít rá, de a kettő együtt gyakorlatilag kizárt.

2015. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jol dontottel :)

Az elottem szólok elmondtak mindent

2015. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most 2 éves a kutyám és mostanában kezdenek gyűlni a jelentkezők a kölykökre vagy gazdik, hogy az én kutyámmal fedeztessék a szukájukat, mert annyira szép és olyan jó az alaptermészete, hogy különösebb nevelést sem igényel.

Nos, a kutyám 5 hónapos korában ivartalanítva lett és nem bántam meg.

Hivatalosan ő is keverék. Nem akartam, hogy beteg legyen, nem akartam, hogy szökjön, nem akartam, hogy minden tüzelési időszakban megőrüljön, nem akartam fölös almot, mert vadidegen kutyákért is megszakad a szívem a menhelyeken (semmi garancia nincs rá, hogy 10 év múlva is ugyanannál az embernél lesz), és egyáltalán nem értek hozzá, hogy hogyan kell almot lehozni és nevelni 8-12 hetes korukig (a tenyésztők is évekig tanulják, és sajnos nem csak annyi, hogy majd megszüli magától.... az emberek is kórházba mennek!).

Szóval ha a kutyám ivartalanítása jön szóba én is inkább büszke vagyok a döntésemre és nem csalódott.

2015. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem szabad elhinni a kérdezgetőknek, hogy tényleg akarnak kiskutyát. Ez az esetek 99,99%-ában úgy szokott kinézni, hogy a sok hülye ismerős addig mondja a gazdinak, míg végül csak lehoz egy almot, és onnantól kezdve hirtelen senki nem akar kiskutyát.


Aztán meg egy keverék kutya kölykei kis eséllyel lesznek pontosan ugyanolyanok, mint az anya. Abban meg aztán főleg nem lehetsz biztos, hogy a kutyád édes anyuka lett volna. Nagyon sok probléma merülhet fel egy alom felnevelésénél.

2015. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szépség nem minden. Ha a kutyád betegségek örökít, nem érdemes pároztatni. Az orvosi vizsgálatok rengeteg pénzbe kerülnek, a kölykök felnevelése több százezerbe kerül. Ne bánd az ivartalanítást, jót tettél a kutyáddal.
2015. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megoldható lenne, hogy legyen egy darab kölyök a kutyámtól, aki pont olyan, mint ő, akkor annak természetesen baromira örülnék (lehet klónozni kellene :)), de mivel nem egy kölyök születik és semmi garancia nincs rá, hogy olyanok lennének, mint ő, ezért nem, nem bántam meg. Ha belegondolok, hogy mit össze szívtam volna már a tüzelések miatt, mert mi póráz nélkül sétálunk mindig, meg a kerítést is simán átugraná olyankor, akkor pláne. Vagy abba, hogy mit kezdenék mittudomén nyolc kölyökkel, hogy a francba találnék nekik gazdát, pokoli lenne.
2015. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a pár nappal ezelőtti kérdést, és már nem fogsz bánkódni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6946811-tehet..

2015. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan lett ivartalanítva gyönyörű skót juhász kutyánk. Talán egyszer egy fél pillanatra belegondoltam, hogy de aranyosak a kis szőrgombócok, de tudom, hogy jól döntöttem. Nincs még egy ilyen lökött kutya, a kölykei mások lennének. Ráadásul nemrég derült ki, hogy a hátsó lábai gyengék, tehát még "selejtes" is tenyésztésre. Így jó, így szeretjük......
2015. jún. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mamámnak van egy beagle szuka kutyája.Szép,fajtatiszta,jó nem tökéletes kutya,de imádniavló!Kb 1 éves volt amikor ivartalanítva lett.Azért döntöttünk gy mert:

1. A tüzelése álladóan odacsábította a hím kutyákat,illetve ő is állandóan elszökött.

2. Drága és sok sok türelmet illetve PÉNZT igényel egy alomnyi kiskutya nevelése....féregtelenítés,oltás,kölyöktáp,elválasztás,ultrahangok,szülési rendellenességek,a vemhes kutya pedig nagy odafigyelést igényel.

3. Nézz körül egy menhelyen!Dugig vannak!Évente több millió állatot altatnak el világszerte csupán mert nincsen gazdájuk!Ne szaporítsuk a menhelyek számát.

4. Hová kerülnek a kiskutyák? Van hogy akár 9-12 kölyök is születhet és ritkán lehet ennyi kutyusnak gazdit találni főleg ha keverékek.Kitudja melyikük köt ki menhelyen vagy megláncolva egy udvaron.

5. Ez a kutyának nagy erőfeszítés hiszen kihordani ennyi kis cukiságot sok fájdalommal jár.

A világ tele van kóbor kutyákkal.A szaporítást bízzuk a tenyésztőkre amondó vagyok.

Jól tetted hogy ivartalanítottad,hidd el a kutya nem bánta meg,azt sem tudta mi történt vele...önkényből pedig nem szabad pároztatni a kutyánkat,csupán mert "husik" az újszülött kutyakölykök.Kérdés: Kinek jó ez a kutyának vagy az embernek?

2015. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!