Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát lehet házban...

Melyik kutyát lehet házban tartani?

Figyelt kérdés
Nyilván rengeteget, főleg ami kisméretű, de mondanátok párat aminek tényleg nincs rengeteg mozgásigénye és kezdőknek való kutyus? Nézegettem már neten nagyon sokat de normális választ nem kaptam.

2015. jún. 19. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan kutya,amelyiknek nincs mozgasigenye...

A legkisebb meretu csivavanak is issonyu nagy mozgasigenye van mikozben 2-3kg az egesz kutya,..

Kezdokent ne vassrolj beagle-t,mert rettento onfejuek(nekem is begale volt az elso). Keverek kutyusok a kedvenceim,bar ugye az o tulajdonsaguk nagyreszt zsakbamacska.

2015. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mindegyiknek van, de azt hallottam, hogy bullterriert érdemes lakásban tartani..

szóval melyik az, amelyik nem bánja, ha nem rohangál egész nap?

2015. jún. 19. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban társasági fajtákat nézegess. Például a mopsz simulékony és nem egy energiabomba. Azonban mivel ezeket a fajtákat előszeretettel szaporítják, nagyon nézd meg, honnan veszed.
2015. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bulli kezdőként nem biztos, hogy jó ötlet. Rettenetesen önfejűek tudnak lenni és a mozgásigényük sem kicsi.


"A bullterrier hűséges társa az embernek, ugyanakkor állandó figyelmet és határozott bánásmódot követel. Az engedékeny gazdának hamar a "fejére nőhet". Saját elgondolása van a feladatokról és bizony nem mindig könnyű elérni velük a kitűzött célt. Igazi terrier. A bullterrier nem parancsoláshoz szokott embernek való kutya, de még kevesebb örömöt ígér az engedékeny gazdának, ugyanis a laza bánásmódot szemérmetlenül, szemtelenül, kihasználja. A bullterrier teljes önbizalommal közeledik minden és mindenki felé, kíváncsisága nem ismer határt. Az agresszió nem megengedett, a kiállításokon ill. a tenyésztésből kizáró ok! Vidám emberek, vidám kutyája! A gyerekekkel kimondottan jó a kapcsolata, bár hevességük és kedvességük néha "túl sok"-nak tűnhet."


[link]

2015. jún. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy a basset hound. Pesten láttam egy embert aki naponta szenvedett vele hogy "gyere-már gyere-már".:)
2015. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És mi a helyzet ezekkel?


- angol cocker spániel

- westie

- francia bulldog

- cavalier king charles spániel

2015. jún. 19. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek jó fajták, csak figyelni kell rá, hogy a tenyésztő is jó legyen, mert a legtöbbjük hajlamos betegségekre (talán a spániel a legegészségesebb fajta).

De ne feledd, nevelésre és szeretetre mindegyiknek szüksége van. Nem születnek tudással a fejükben, ellenben igényeik vannak dögivel és ez 10-15 évre szóló elkötelezettség.

Én azt javaslom, hogy beszélgess pár tenyésztővel, nézd meg élőben a fajtákat amik szimpatikusak és aszerint válaszd ki, hogy melyikkel álltok egymáshoz a legközelebb.

2015. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jún. 19. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Spánielből tudok egy örökbe fogadható kölyköt. Állatvédő ismerősömhöz került pár napja egy törpe, de ahogy őt ismerem, nem lesz könnyű a jelöltnek meggyőzni, hogy ő a megfelelő gazda. :)


[link]

2015. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!