Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismeritek ezt a kutya villanyp...

Ismeritek ezt a kutya villanypásztort? Hatékony?

Figyelt kérdés

Két részből áll.

Egy vezetékből, amit célszerű a földbe ásni, ez rádiójelet bocsájt ki, amit egy jelvevő érzékel.


300 méter ilyen zsinór jár hozzá


A másik része ugye a jelvevő, ami érzékeli a rádiójelet, ez a kutya nyakában van, és van rajta egy elektromos sokkoló kiegészítő, illetve hangjelzést is ad.


A működés:

Ha a kutya 8 méterre megközelíti a drótot, a nyakörvre szerelt jelvevő csipogni kezd, ha a kutya 2 méterrel közelebb megy, meg is rázza. Ennek intenzítása állítható.


2015. jún. 19. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hatásos, de eu országokban lehet hogy tilos.
2015. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg működik, engem nem is az áramütés zavar ezekben, az nem igazán fáj, hanem az, hogy a két elektródát viszonylag erősen a bőrhöz kell nyomni. Rá is írják ezekre, hogy nem lehet rajta egyfolytában, csak napi x órát. Én ugatásgátlót akartam, amikor kicsit megbolondult a kutyám és idegesítette a szomszédot, de emiatt nem vettem végül. (Szerencsére elég gyorsan abbahagyta így is.)
2015. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nem villanypásztor. A villanypásztornál a kihúzott drótokban kering az alacsony áram.

Amúgy a leírthoz hasonlót jó pár ismerősöm használ szükségből. Tudni kell, mekkora a kutya, milyen nagy a szőre ahhoz, hogy megfelelő méretet vegyél.

2015. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tilos lenne mert a köztársasági őrezred is most szerzett be sokkolót emberek ellen.

Hasonló ez a villanypásztorhoz, csak itt egy elektromágneses hurok az ami aktiválja és nem kell semmihez se hozzáérnie.

2015. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utsó. A rendörség meg Parabellumot tart. Akkor az sem tilos?


Németeknél biztos hogy hátsónrúgnak, ha rájönnek. Gondolom a többi helyen is.

2015. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tiltva biztosan nincsen.

Az a baj vele, hogy nem minden kutya reagál rá. Mivel (és most nem a 20k-ba kerülő kínai sz@rról beszélek, hanem a jobbakról, amik akár 100e Ft-tal is könnyíthetnek rajtunk) nem üt, hanem éppen, hogy csak csíp. Igazából így a jó, mert így állatbarát, de odateheted egyhez az ujjad, egyáltalán nem üt nagyot, alig érezni. A lényeg,hogy csak mint "figyelmeztetés" hat a kutyára, amit néhány kutya fel sem vesz. Szóval érdemes egyet tesztelni a boltban, ha megengedik, hogy hogyan reagál az eb, mielőtt komolyabb kiadásokba bocsátkozol :)

A másik, ami nekem is gondom vele, hogy az elektróda kérdéses, hogy kényelmetlen a kutyának.

De alapjában véve hasznos rendszer, csak nem az, ami a vaterán, meg a jófogáson van, mert az addig tart ameddig :)

2015. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam "hagyományos" villanypásztor van. A szomszéd eb átjött, megállt a drót alatt és csóválta a farkát. A hátán meg sercegett a drót
2015. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már megrendeltem mert fél áron adják most pár napig, ezt rendeltem:

[link]

Remélem azért valamire csak jó, ha más nincs, akkor az elektródák helyén 1-2mm rövidre nyírom a kutya szőrét. (a saját érdekében, mert autópálya mellett lakunk és bontja a kerítést!!!!!!!) Vagy és mellette átalakítom az elektródákat.

Muszáj, mert az előző kutya teljesen kibontotta a rácsot és még abban az órában el is ütötték (éjjel) az ebrendésztől kaptuk vissza kilapítva.

2015. jún. 19. 22:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom inkább rázza meg kicsit az áram, mint, hogy kilapítva végezze, a kerítés egyébként meg van erősítve, vagy aláásik, vagy kibontja, de olyan is volt, hogy egész egyszerűen nekirugaszkodott és felkapaszkodott rajta!! Hogy utánunk jöjjön amikor elmegyünk.
2015. jún. 19. 22:16
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekünk van, a labinknál anno elég jól bevált... tanítás után. Nem elég csak rátenni a kutyára a nyakörvet. Meg kell neki tanítani meddig mehet, mi történik, ha nem áll meg. Rá kell szánni pár órát. Utána a kutya már tudni fogja mi a dörgés. Viszont előfordulnak olyan esetek, amikor nem érdekli a kutyát a fájdalom, (pl nem kedvelt egyén a kerítés túloldalán) akkor simán átrohan a határon, jajgat egyet amikor megcsípi a nyakörv, és megy tovább. Aztán arra is rájöhet a kutya, hogy ha elég sokáig zenélteti a nyakörvét, az lemerül, utána pedig szabad az út. :-) Érdemes több elemet is venni előre.

Szóval jó dolog az EBŐR, de nem helyettesíti a hagyományos kerítést, inkább csak kiegészítő védelem.

Jelenleg kuvaszunk van, nála meg sem próbáltuk használni, csak készenlétben tartjuk. :-)

2015. jún. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!