Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rendszeresen kap...

A kutyám rendszeresen kap enzimes fogtisztítót, mégis szuvas a foga. Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

dentizahn nevű rágókát kap esténként, elvileg lebontja a szájában lévő ételmaradékokat így tisztítja a fogát és nem olyan büdös a szája. mégis szuvas az egyik foga. mit kell ilyenkor tenni?

köszi


2010. márc. 1. 16:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
oks, mindenképpen elviszem orvoshoz.
2010. márc. 1. 17:24
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy kicsit pontosítsunk...

A száraz táp sem csodaszer a fogkő ellen.Nem jellemző, hogy a táplálkozó eb a szemet a szemfogaival csócsálná meg. Általában bekap egy szemet, hátra dobja a szájában és az őrlő fogainak a felületével max kettőt roppant és lent is van a kaja. A fog akkor tisztul, ha rágáskor lehetősége van a fognak minden felületét átdörzsölni a rágott anyaggal.

A fogtisztító lapocskák, rudak, stb a már ,vagy még tiszta fogaknak segítenek tisztán maradni, mert van bennük egy összetevő, ami a nyálban lévő fogkövet okozó összetevőt semlegesíti.

Sokaknak beválik a kopogósra szárított kenyérsarok. Hiszen ott a rágáskor szépen belemélyednek a fogak a száraz kenyérbe.

2010. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát, pontozzatok le nyugodtan, de az én szememben egyetlen ilyen szintetikus csoda rágó ilyen-olyan anyagokat tartalmazó gusztustalan micsoda sem helyettesítheti az igazi, legegyszerűbb és legtermészetesebb fogápolást, ami nevezetesen egy jókora csontdarab elrágcsálása. Az én kutyám ne kapjon rákot mindenféle ilyen szintetikus csodaszertől. Pont elég rizikófaktor van így is ebben a műanyag világban, ha már ott a csont, akkor inkább azt kapjon, mint ilyen baromságokat. Jó, most majd mondjátok, hogy az állatokkal is műkaját etetnek, akinek a csontját odaadom a kutyámnak, de azért a két dolog mégsem összehasonlítható szerintem. A pincsinek is lehet csontot adni, nyilván akkor nem akkorát, mint egy dognak. Kivéve csirke combcsont.

A szuvasodással doki, a jövőben a megelőzéshez pedig csont. Legalábbis én ezt tenném.

2010. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert pincsi, lehet neki adni nagy csontot is, legfeljebb nem tudja elroppantani. De a két végén lévő porcos, fincsi rész lecsócsálása közben gyönyörűen tisztulnak a fogai.

És abszolút egyetértek az előttem szólóval! A jó nagy rágócsontot, esetleg a csak rágcsálásra szánt száraz kenyeret nem helyettesíti semmilyen szintetikus, műanyag, mesterséges fogtisztítót vacak.

2010. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!