Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tanácsok kezdő kutyás...

Jó tanácsok kezdő kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
Bbolognese,Törpe Schnauzer vagy Yorkshire Terrier kutyám lesz.
2010. márc. 1. 20:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A snaci mellett szavazok.

Első kutyás vagyok én is, nagyon tudatosan készülj rá.

Vettem vagy 5 kutyás könyvet, mindet elolvastam mielőtt bevállaltam. A lakásom kutyabiztosra rendeztem át, derék magasságig semmi nincs elérhető helyen. Bár az én ebem egy menhelyi nagytestű keverék.

Mivel nekem sem volt soha kutyám, úgy gondoltam milyen egyszerű lesz majd ez a nevelés. Hát óriásit tévedtem!!

Ajánlom a kutyaiskolát, 4-7 hónapos korig a kutyaovit, utána az iskolát, nekem nagyon bevált. Kicsit megtanítottak kutyául, hogy ne a kislányomnak tekintsem, hanem mégiscsak kutyának, bár így is imádom és kicsit elkényeztettem, de nem bánom!


Nagyon sok sikert és leld örömöd a kutyusban, biztos így lesz :)

2010. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Szerintem először dönts a fajtát illetően. A Bolognese mellett szól, hogy nincs szaga, nem hullik a szőre, nagyon intelligens, szeretetreméltó. Nekem az van, lakásban tartom. Kifejezetten ilyen fajtát kerestem és mindent átböngésztem, mielőtt elhoztam volna egy kennelből.
2010. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Sok kutyás szakirodalom olvasása még mielőtt a tenyésztővel/akárkivel megállapodsz. Vagy azt képzeled, hogy pár tanáccsal elintézhető a kutyatartás?
2010. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

van gey ilyen A kutya magazin:))

én vagyok a 2. , azt vedd meg 1x ,

Tenyésztőknek van , de egyszer azért próbáld ki ;) csak 395 Ft

2010. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

ja és még mindig a 2.vok xDD


Ott vannak hirdetéseka végén,szvallehet hogy"életed szerelmére" ott akadsz rá :D

2010. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nekem eddig a schnauzer nagyon tetszik meg a bolognese az a helyzet h amilyen tulajdonságai vannak ennek a két kutyának a családom szerint mind ki tudjuk elégíteni.És valószínű hogy nem én fogom eldönteni melyik legyen a kettő közül, mert a nővéremtől kapom a szülinapomra és ugye ahogy a mondás tartja ajándék lónak ne nézd a fogát!
2010. márc. 2. 20:49
 17/26 A kérdező kommentje:
Még max. 3 hónap és megkapom úgyhogy fel akarok készülni! Első és legfontosabb kérdés hogyan tanítsam szobatisztaságra? Eddig azt hallottam hogy ha alomhoz akarom szoktatni akkor ha valahová piszkít azt rakjam az alomba . Ez szerintetek célravezető?Vagy más módszerek?
2010. márc. 4. 16:03
 18/26 anonim ***** válasza:

arra késztetjük őket, hogy ott végezzék el dolgukat, ahol ezt megtehetik. Türelmet és következetességet igénylő folyamat ez, de a nappali szokások betanítása kb. egy hétbe telik. A kutyák gyakran megszaglásszák a földet vizelés előtt, vagy körbe-körbe futnak, úgyhogy figyeljünk e jelekre, mert csak néhány másodpercünk lesz a "figyelmeztetés" és az "előadás" között. A kutyakölyk9k általában közvetlenül ébredés után és evés után szoktak vizelni, ezért készüljünk fel erre úgy, hogy az ébredés és az evés után, illetve este elalvás előtt kivisszük, vagy újságpapírra tesszük őket. A nap folyamán rendszeresen biztosítsunk nekik alkalmat, hogy könnyítsenek magukon. Ahhoz, hogy a kölyök ugyanazt a helyet használja ürítésre, tegyünk egy darab már "használt" újságpapírt a kívánt pontra helyezett tiszta újság alá. A kölyök meg fogja érezni saját szagát, és hamar megtanulja ugyanazt a helyet használni. Ha kivisszük a kölyköt üríteni, mindig ugyanoda vigyük.

Dicsérjük meg a kutyát, ha a megfelelő helyre ürített. Soha ne fenyegessük meg a kölyköt, ha a földre ürített, és soha ne dörgöljük az orrát a piszokba. Ezzel csak megfélemlítjük. Ha bent látjuk vizelni vagy székelni, kiáltsunk rá nagyon szigorúan, hogy "Nem szabad!", és vigyük a megfelelő helyre. Kint soha ne játszunk kiskutyákkal, amíg nem végezte el a dolgát.


ha nőstényed lesz ajánlom a kiskutya WC-t mert a nőstény nem teszi fel a lábát és akkor könnyen cserélheted.

2010. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom a rokonod mennyire ért a kutyákhoz, de én a helyedben lebeszélném a rokonomat, hogy ajándékba kutyát adjon.

- Mert nem tudod kitől veszi (ha igen, az csak szerencsés lenne).

- Ha nagyon domináns vagy ideggyenge kutyát nyomnak a kezedbe, rövid idő alatt megkeseríti az egész család életét tapasztatlanságotok miatt

- Ha nem tenyészőtőtől kapod a kutyát - valószínűleg nem, mert akkor te is találkoztál volna már a tenyésztővel -, akkor meglehet sokat fogsz állatorvosra költeni.


Én javaslom sokáig tanulmányozd az internetes leírásokat, és egyenlőre ne fogadd el az ajándék kutyát.

2010. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a nővéreddel, hogy együtt válasszátok ki a kutyát. Kiskutyát nem az alapján kell választani, hogy jajdecuki. Minden kiskutya nagyon aranyos, kedves...stb. A legeslegfontosabb a kezdeti szimpátia, mindkét részről, az hogy mennyire tudtok egymásra hangolódni az állattal, akivel utána akár 10-15 évig is együtt fogsz élni! Úgyis tudod, hogy kutyát fogsz kapni, akkor ne legyen zsákba macska, mert a kutya NEM az ajándék ló kategória.


Gondolj bele, ha egy gyereket fogadnál örökbe, úgy hogy sose láttad. Az első találkozás NAGYON fontos, hiszen a te kutyád lesz, nem a nővéredé.


Egyébként olvass sokat, válaszd ki a fajtát, és fontos, hogy ebben is te dönts. Ha el tudod képzelni az életed 10 év múlva úgy, hogy szerepel benne a kutyus, ha tudod, hogy mostantól legalább annyi kötelezettséged van, mintha gyereket vállalnál (főleg eleinte), akkor ne aggódj. Az ember ösztönösen tudja, adott helyzetben mi a teendő.


Fontos, hogy soha ne kapkodd majd ölbe a kutyust, akármilyen kicsi, mert ezzel félelemérzetet kondicionálsz benne, ami később ok bosszúságot okozhat.


Nagyon sok örömöt kívánok a kutyushoz.

2010. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!