Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tanácsok kezdő kutyás...

Jó tanácsok kezdő kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
Bbolognese,Törpe Schnauzer vagy Yorkshire Terrier kutyám lesz.
2010. márc. 1. 20:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

tényleg a kezdeti szimpátia a legfontosabb. és hidd el, a neked tetsző (és akinek te tetszel:) ) kiskutya sokkal több örömet ad, mint ha csak úgy látatlanban kapnál egyet.

fontos, hogy a kutyádat megfelelő időben kezdd el tanítani (erről a korról a tenyésztő tud neked infót adni).

ne engedd, hogy a fejedre nőjön, legyél a "főnöke", de legyél megfontolt, ne kérj tőle olyat, amit nem akar megtenni.

érdeklődj a fajtára jellemző betegségekről, nézd meg a kiskutyád szüleit, és nézd meg a szűrési eredményeiket.

(ezért fontos, hogy ne vegyél szaporítótól kutyát, mert akkor nagy valószínűséggel lesz valamilyen örökletes betegsége :( )

Érdeklődj, hogy a kutyus milyen kaját kapott a tenyésztőnél. fokozatosan állítsd át másik kajára, ha nem azt akarsz neki adni(ellenkező esetben hasmenése lehet az új kajától).

válassz olyan fajtát, aminek az életmódja illik a tiédhez(és esetleg a családodéhoz), és azt a kiskutyát válaszd, amelyikkel összeillik a személyiségetek.

legalább egyszer nézd meg a kiskutyát, mielőtt elhozod. nézd meg, nem koszos-e a feneke(hasmenésre utalhat), nincsenek-e a szőrében ritkás foltok, vagy szőr nélküliek(bolhára vagy bőrbetegségre utalhat), tiszta-e a füle, a szeme, a fogai, nem csurog-e az orra, és ha felveszed, nyugton marad-e az öledben (persze ez csak akkor látszik, ha tudod, hogyan kell helyesen megtartani egy kiskutyát).


amint látod, elég fontos, hogy találkozz a tenyésztővel, a kiskutyával, és ne csak akkor , mikor megkapod.


a felsorolt fajták közül én is a snacit ajánlanám, mert a yorkie makacs és önfejű, a bolognese pedig inkább lakásba való. persze te döntessz.


Remélem, segítettem. Sok örömet a kiskutyához!

2010. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ha megadod az e-mail címed, én szívesen segítek. Rengeteg dologra nem voltam felkészülve, mert nem írták sehol.

Pedig hónapokat olvastam előtte.

Egyébként a bolognese-re szavazok.:)sokat találkozok olyan kutyussal, és imádni valók:)

2010. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

lakásban élünk 3 szobás és eddig a bolognese tetszik a legjobban.

e-mail:dmagdus98@freemail.hu

2010. márc. 6. 13:30
 24/26 anonim ***** válasza:

Jan Fennel könyvei nagyon jók :)

sztem a legjobb a snaci mert nem divatkutya és jól nevelhető

-foglalkozz vele sokat

-következetes legyél

-tenyésztőtl vedd tk-eset!!

de olvass sokat a kutyákról :D és majd "bele " jössz a kutyázásba ^^

2010. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
a 3. oldali első vagyok. Ha lakásban laktok, a bolognese tökéletes választás :) tényleg jó ötlet megvenni az "a kutya2 című magazin egyik számát, abban szokott lenni bolognese hirdetés... de a neten is böngészhetsz, de nagyon fontos, hogy ne vegyél "véletlenül becsúszott "alomból származó, vagy egyéb gyanúsan hirdetett kiskutyát! Sok szerencsét!
2010. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Találtam egy jó oldalt:

[link]

Sok info van itt.

2010. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!