Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondorom nem őrzi a...

A komondorom nem őrzi a házat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves komondor szukám jó ősökkel, nem küllem vonalból. Kölyök korában nagyon sokat vittem emberek közé, a mai napig kutyasuliba járunk, bizalmas az emberekkel.

Ennek én örülök, viszont annak nagyon nem, hogy otthon is bizalmas, nem őrzi a portát. Tegnap jött egy ismerősöm, akivel előtte még nem találkozott, és kinézve az ablakon azt láttam, hogy a kerítésen keresztül simogatja a kutyámat...

Mit tehetnék, hogy ilyen azért ne forduljon elő? Nem azt akarom elérni, hogy minden idegennek leharapja a kezét, de azért ez se legyen.

Előre is köszi!


2015. jún. 25. 10:42
 1/9 vfrtom ***** válasza:
Szvsz nagyon semmit, már késö. Csak a jelenlétedben engedj oda bárkit. Amúgy meg fog védeni, meg nem hiszem hogy bárkit a portára beengedne.Föleg éjszaka.
2015. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Réges-régen még egészen gyermek koromban, a szomszéd utcában volt egy ház, kapu-ajtó-ablak nyitva, a házbeliek lent a kert legvégében, csak a komondor volt fent a kapun belül.

Arra volt tanítva, hogy a kapun belül bárki bejöhetett, viszont kifelé csak akkor engedett bárkit is, ha a házbeliek is ott voltak, és ők nyitották ki a kaput... egyéb esetben leült a kapun belül, szembe-fordult a "kifelé igyekvővel", és .... senkinek sem jutott eszébe, hogy távozzon, mielőtt a háziak előkerültek volna.

2015. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettől még tényleg lehet, hogy ha bemegy valaki, neadjisten elindul kifele is, azt megállítaj. Egy tökösebb ismerőssel (akit a kutya nem ismer túl jól) kipróbáltathatod, a komondorok nem szoktak sérülést okozni, ha nem muszáj, szóval ha nem erősködik vele, hanem megáll, amikor leugatják, semmi gáz nem lesz :) Persze ha biztosra akarsz menni, felkeresel egy olyan kutyaiskolát, ahol van ŐV képzés, szerintem szívesen kimennek bundában letesztelni a kutyát, és akkor korrekt szakvéleményt kaphatsz róla, hogy valójában milyen a kutya, illetve hogy hogyan lehet még kicsit ráhúzni az őrzésre.
2015. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen lehet az is, hogy még egyszerűen éretlen hozzá. A nagytestű kutyák lassan érnek, két éves korig is eltarthat, mire szellemileg, karakterileg beérik.
2015. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer kint a határban, tanyán, szintén a komondor, szóval jól el voltunk a tanya-udvarban, kertben, semmi gond nem volt. De azon túl kezdődött a "gyümölcsös", gondoltam megnézem, nem lett belőle semmi!! Olyan morgásba kezdett a kutya, a gazda szólt, hogy ne menjek tovább, mert a kutya fog vissza-parancsolni. Arra volt tanítva, hogy a gyümölcsösben ne járkáljanak idegenek, így nála nem is lopták a termést!
2015. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A komondor, ha jó az ösztöne, akkor kifelé állja el az utadat.
2015. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 1,5 éves kan.Egy karonülő kisgyereket oz rendszeresen az apja és a gyerkőc mindig megsimogatja az orrát úgy hogy benyúl a kerítésen keresztül a kis kezével.A kutya nem bántja sőt megnyalogatja.Olyan felnőtt ismerősök akik rendszeresen járnak hozzánk azok sem mászkálhatnak az udvaron nélkülem mert a kutya megállítja őket.Konkrétan az arcuk előtt csattogtatja a fogait ha emelik a lábukat hogy lépjenek.Éjszaka ha megyek haza még én is beköszönök neki mielőtt kinyitnám a kaput mióta egyszer a karomat a szájába vette :) Szerintem ami lehetséges:

1,éretlen még a kislány

2,szólj egy ismerősnek aki nem jár hozzátok hogy egy ronggyal vagy bottal a zárt kapun keresztül ingerelje a kutyát,rendszeresen csináljátok egy darabig,kutyaiskolába ne vigyétek mert nem neki való.

3,vigyél mellé egy pulit vagy valami kis Magyar terelőkutyát az pörgeti a Komit,sokkal aktívabb őrző lesz.Régen is volt velük,jól bevált párosítás

2015. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az enyém két hete pusztult el, de pumival volt együtt, nagyon pörögtek.

Vannak a komondorok között keményebbek, vadabbak. Egyede válogatja, még az alomtestvérek esetében is eltérő lehet a temperamentum. Lehet hogy a tied szelídebb, viszont ez még változhat kétéves korára. Meg a komondor megérzi az ártó szándékot és támad. A jólelkű becsületes, kutyakedvelő embereket nem támadta meg az enyém sem.Amiért mégis kuvaszt tartok jelenleg az a szőr meg a bolha probléma. A komondoromat sosem tudtam megszabadítani a bolháktól, semmilyen szer nem használt. így mivel levakarta magáról a rasztákat, sosem tudtam kiállításra sem vinni. A kuvasznál sikeresen beváltak a csepegtetős bolhairtók.

2015. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én 15 hónapos kan komondorom szinte minden arrajárót széjjel ugat, és morog és föl le fut a kerítés mentén, de volt néhány nagyobb férfi,a ki ha megállt , mert hozzánk jött és be akart jönni, akkor volt hogy a kerítéstől azért hátrált távolságból ugatta tovább. Ez utóbbi nekem se tetszik, de alapvetően senki nem mer a kerítéshez se nyúlni!

Szóval mit lehet tenni, hogy meghátrálás nélkül ,normál kerítés távolságból ugasson, morogjon folyamatosan minden idegent, nemtől mérettől függetlenül? Korával még erősödni fog az önbizalma és a bátorsága? (most 15 hónapos, mint írtam).

Párszor voltunk kutyaiskolában is a szocializáció miatt, de valóban nem ennek a fajtának való.Kutyakiképző még mondjuk nem tesztelte háznál.

2015. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!