Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak mi a legmegfelelőb...

A kutyáknak mi a legmegfelelőbb étel? Probléma lehet abból ha mindíg száraztápot kap és konzerv kutyakaját?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusom is tápot kap a korának megfelelőt. nekem az állatorvos is ezt javasolta. de vettem már neki konzervet is azt is imádta.
2010. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
ez így jo csak az a baj hogy a sok konvzertol foglepedékek leszne ka kutyusod fogain. és a kutyatápbol rc-t nem használj! és néha adjál neki házikosztot is csak ne legyen füszeres és cukros :) vagy ha szeretnéd h szép izmos legyen akutyád ajánlhatom ahúst :)
2010. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Mi általában maradékot is adunk neki. Szerencsére nem válogatósak. :) Amúgy a sok száraztáp nem egészséges dolog,ügyelni kell a bő folyadékbevitelre is. Ezért mindig legyen víz előttük. Amúgy mi kb.2-3 naponta adunk csak nekik tápot.
2010. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen jó a száraz+konzerv kombináció. Alapvetően azok a tápok a jók, amiknek magas a fehérje tartalma, és alacsonyabb a szénhidráttartalma. De, ha akarsz főzhetsz neki te is, pl húst meg rizst...


Ezért pedig úgy is lepontoznak, de leírom:

Mindenki ajánlja az Acanát. Hát nem olyan jó. A kutyám emésztése teljesen jó volt, amíg ki nem próbáltuk az Acana tápot. Sokkal többet kakilt tőle, és lágyabbat. Végül teljesen híg hasmenése lett tőle. Amúgy ezt az Acana fórumban is nagyon sokan írják, s nem igazán tudja megmagyarázni a forgalmazó, hogy mitől van ez. A spánieltől a bernáthegyiig, mindenféle kutyusnak hasmenése lett... Persze van akinek nem, de elég magas a panaszkodók száma...


Aki ezért lepontoz, annak elküldöm a maradék 2 kiló Acanát, f.sson az ő kutyija is tőle :)))))))))

2010. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
A száraztáp mellé sok vizet kell igyon a kutyus, ezért később baj lehet a veséjével is. Ügyelj arra, hogy ne csak száraztápot kapjon. Jó a konzerv is, vagy lehet már kapni előfőzött csirkehúst is. Mi pl. mindig főzünk a kutyáknak, és teszünk bele zöldséget is. Persze kapnak száraztápot és konzervet is. Ezt a háromféle ételt váltogatjuk számukra.
2010. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
én a friskies junior tápot adom nincs tőle hasmenése, hogy jó táp e én ezt adom neki, szerintem nem olyan rossz. meg szoktam neki husit főzni azt is nagyon szereti.
2010. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!!! :)
2010. márc. 2. 13:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

12:52!


Én nem pontozlak le, de az Acanában nincs olyan hozzáadott összetevő ami a székletet szilárdítja. Ezek az anyagok nem igazán egészségesek...

Az én kutyusom hasa is ment tőle, amíg hozzá nem szokott. Más táp után hirtelen "erős" az Acana sok kutyának. De idővel átáll az emésztőrendszer. Azóta kis adag és szilárd a kaki, olyan, amilyennek lennie kell.

Egyébként meg amit az egyik ember jól emészt, a másik nem, így van ez a kutyáknál is. Szerencsére sok fajta táp van és mindenki megtalálhatja kedvence számára a legmegfelelőbbet. Mindenki szabadon választhat és ezért nem kell senkit lepontozni, mindenki jót akar a kutyusának.

2010. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nekünk is így volt mint az előzőnek!

Pár napig hasmenés, de aztán beállt normálisan és nagyon jól néz ki a kutty :) Kondija tökéletes, szőre meg csillog-villog :)

2010. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is a legjobbat akartam a kutyának, ezért vettem az Acanát... De amikor napokig híg hasmenése van szegény kutyunak, és látom, hogy emiatt szenved (nem tudta visszatartani, lakásban van, s emiatt teljesen bestresszelt) az nekem is rossz. Főleg, hogy egy 3,5 kg-s kutyáról van szó. Rengeteg probiotikum, meg bélflóra helyreállító, Hill's I/D után most merem azt mondani, hogy kezd kilábalni az Acana okozta dologból... Bátran merem mondani, hogy az Acana okozta, mert nem egy kivizsgáláson voltunk, nem volt láza, nem volt rossz kedve, csak iszonyatosan elcsapta a hasát...


Szóval mi maradunk a Hill's termékeknél. A Royal Caninnal amúgy mi a baj? Valaki írta, hogy azt ne adjuk a kutyának...

2010. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!