Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának próbálok tanítani...

A kutyának próbálok tanítani hogy "fekszik" de nem tudom rá venni. Hogy lehet megtanítani?

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Bal oldalt a kutya láb mellett,póráz nyakörv.Jó ha már ülésben van. Parancsot kiadod és közben bal lábaddal rálépsz a pórázra,ezzel lefelé húzod a nyakát. Mikor lefekszik és nem ficánkol akkor dicséret jutalomfalat.
2015. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem tanítani, hogy először jutalomfalat a jobb kézbe, csipőmagasságban muttattam felfelé a mutató ujjammal és mondtam, ül, mikor leült, a mutató ujjammal a földet kopogtattam és mondtam, hogy fekszik. 2 nap múlva ül-fekszik után kapott jutalom falatot és egy hét után már komolyabb kombinációkért kapott jutalomfalatot. Pl. Ül-fekszik-marad(5-10 méterre sétáltam)-gyere.
2015. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ökölbe szorítod a kezed benne a jutalomfalattal és leteszed a kezed a földre. Kimondod a fekszik szót és vársz. Ha a kutya lefekszik (le fog egy idő után, mert próbál hozzáférni a falathoz és így kényelmesebb) akkor odaadod neki és megjutalmozod.

Másik módszer: Amikor a kutya magától lefekszik egyszerűen kimondod, hogy fekszik és össze fogja kötni néhány alkalom után, hogy mit akarsz. Ez hosszabb időt vesz igénybe mint az első módszer, de működik.

2015. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első válasz mégis miért lett lepontozva? Én így tanítottam a kutyám sikeresen , az iskolában is így mutatták...
2015. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tanítottam a mudimnak (kb 1 óra alatt megtanulta), hogy leültettem, és az orra előtt tartott jutalomfalatot lassan levezettem a földig, közben mondtam, hogy fekszik. Persze próbálja elérni, ezért követi. Ha lépéssel próbálná követni, ismét visszaültetem, és kezdem elölről. Nem szabad túl gyorsan, és túl messze vinni a jutalomfalatot. Kicsit előre, és lefelé. Csak szépen lassan. A kutya szépen le fog feküdni.

Nem kell póráz hozzá, ha szépen tud a kutya egy helyben ülni. Nem nagy dolog, hidd el.

2015. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mikor ül, a jutifalatot a két mellső lába között betolod, majd lassan kihúzod, így ha követi a falatot, le fog feküdni.

Olyat is láttam már, hogy lenyomták a kutyát, és így tanulta meg, de nekem ez túl durva

2015. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vagy ültetésből lassan lehúzod a kezedet, amiben a jutalomfalat van, vagy ha ez sehogy sem megy, leguggolsz, kinyújtod az egyik lábadat és alatta vezeted át a kutyát falattal.


Az első válasz pedig azért lett lepontozva, mert tanításnál nem az a cél, hogy a kutya, mint egy bábu csak elszenvedő szereplője legyen a történetnek, vagy csak a kényszertől való elkerülésből feküdjön le, hanem, hogy boldogan, lelkesen dolgozzon és közben gondolkozzon. Elavult és meglehetősen ostoba módszer a lenyomkodás, az ilyen modellezést, kényszert az elmaradt kutyaiskolák használják és azok, akik az okosabb módszereket nem képesek megérteni. Most nem is feltétlenül a pózosokra gondolok, de számtalan embert ismerek, akik mindent ezzel tudnak csak megtanítani. Persze az eredménynek jellemzően köze sincs a szép munkához.

2015. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm holnap mindet megpróbálom.
2015. jún. 26. 22:07
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem SEMMI MÁS nem vált be, csak ez:


Leültem, kutyámnak megmutattam, hogy falat van a markomban, nem adtam neki oda. Ő persze elkezdte produkálni az ülés, a pacsit, de én csak vártam. Pár perc múlva elunta magát és lefeküdt és akkor ráklikkeltem és ment a falat. Kb. második ismétlésre megtanulta. (Nyilván klikker nélkül is lehet adni a falatot.)

A vezényszót meg úgy társítottam, hogy mondtam, hogy fekszik és megvártam amíg az ül meg a pacsi után lefeküdt :D

2015. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy tanítottam, hogy leültettem, aztán az orrától lassan lefelé húztam a jutalomfalatot és ő persze a fejével rögtön követte, majd lefeküdt, ekkor és közben is mondtam neki, hogy fekszik. Megkapta a jutalomfalatot + simogatást és dicséretet. Másodszorra már magától csinálta. Eddig minden kutyámat ezzel a módszerrel sikerült megtanítanom erre a parancsra és elsőre ment mindegyiknek. Szerintem ez a leghatásosabb, mert a kutya fő érzékszervét használjuk a cél elérésére, a szaglását :D
2015. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!