Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava és kisbaba egy lakásba...

Csivava és kisbaba egy lakásban, házban?

Figyelt kérdés

Mire kell figyelni a kutyusnál, hogyan neveljem, ha megszületik a baba ne legyen gond?

Egész nap olvasgattam, de kölyök kutya kb. 1 éves lesz és újszülött kombinációk nem nagyon vannak.

Most még lakásban lakunk, ha megszületik a baba kertes házban fogunk, de télen nem rakhatom ki a kutyát az udvarba. Viszont kíváncsi lennék a tanácsaitokra, hogy tudnám a legokosabban megoldani a helyzetet. 6 hónap alatt szerintem bármire meg tudnám tanítani(2 hét alatt szoba tiszta lett), de megválni nem fogok tőle semmi képpen.



2015. jún. 26. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy csivi nem fog ártani a pujának,fel sem éri az ágyat,nem kell aggódni,nem egy pittbull.
2015. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Leginkább orvos/állatorvost kérdezz, hogy milyen betegségeket hogyan tudsz kivédeni.
2015. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 qwertyu ***** válasza:
100%

Olyanokat érdemes átgondolni, hogy be mehet-e a szobába, ahol a baba lesz, felmehet-e bútorokra. Ha ebben lenne változás, érdemes hamarabb elkezdeni átszoktatni a kutyát.

Ha az anyuka etette, foglalkozott vele sokat és ezek után más fog vele többet foglalkozni az is el lehet kezdeni már most fokozatosan, hogy a kutya életében se legyen egyszerre annyira sok változás.

Mielőtt hazaviszitek a babát, lehet vinni valamit a kutyának, amin a szaga van, hogy azzal is ismerkedhessen.

Ha jól nevelt kutya amúgy, nem lesz vele gond:)

2015. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges, hogy bármilyen kicsi is, kutyaként kell kezelni őt, és szabályokat felállítani számára, azokat be is tartatni. Magyarul jól meg kell nevelni, hogy szót fogadjon, tiltható legyen a nem kívánatos viselkedés. Ne gyerekként, hanem kutyaként kezeljétek, ti legyetek a főnökök, és ne ő. Nem szabad nagyon elkényeztetni, legyen napirendje, amikor séta van, etetés van, akkor vele foglalkoztok, de egyébként el kell lennie egyedül is nyugodtan, miután jól meg lett mozgatva. Olyan napirendet alakítsatok ki, ami várhatóan a baba születése után is tartható, hogy minél kevesebb változás érje majd.

Nem is kell tőle megválnod. Rendesen kapja az oltásait, 3 havonta féregtelenítés, bolha elleni védekezés. Egészséges, jól nevelt kutya nem veszélyes a babára. Ettől függetlenül kettesben egyedül hagyni őket nem szabad.

2015. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy előttem leírták. Állítsatok fel szabályokat - pl. hogy a gyerekszobába nem mehet be a kutya, vagy nem mehet fel a bútorokra, vagy ami szimpatikus, de akkor azokat tartassátok is be. Kezeljétek felnőtt, ösztönökben gazdag kutyaként, ne kis tehetetlen kölyökként, mert attól minden kutya idegbeteg lesz hosszú távon. Mozgassátok, foglalkoztassátok sokat, tanítsatok neki trükköket (hasznos lehet), és ha szükség van rá, fegyelmezzétek.


Amit még megjegyeznék: egy csivava nem kifejezetten nyúzható kutya. A kisbaba előbb-utóbb el fog oda jutni, hogy mindent megfog, megkerget, megcibál, felemel... és egy törékeny kis csivava bizony nem bírja a durvaságot. Tehát a kisgyereket is rá kell szoktatni, hogy hogy kell szépen bánni a kutyával. Egy csivava is tud harapni, ha fájdalmat okoznak neki, még akkor is,ha amúgy a világ legjámborabb kutyája.

2015. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a kutyusnak is legyen egy helye, ahol senki nem háborgatja. A csúszó-mászó babák iszonyúan tudják stresszelni a kutyákat. Legyen egy kuckója, ahol mindig nyugalom van.

A féreghajtást gondolom mondani sem kell.


Ami szerintem hasznos parancs lehet:

Behívás. Működjön ezer százalékosan. Amikor az összes kezed tele lesz a gyerekkel, meg babakocsival, meg szatyrokkal, és még a kutya is elrohan, amerre neki tetszik... az nem poén.

Nem szabad! - a legfontosabb. A gyerekre való csúnyán nézéstől a gyerekjátékok rágcsálásáig bezárólag mindig hasznos.

Helyedre! - Lesz olyan pillanat, amikor sokat ér, ha legalább egy "zavaró tényezőt" kiiktathatsz. :)

2015. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem kell úgy felfogni, mintha egy pitbull lenne.

Az állatorvossal minden kép meg lesz minden beszélve. Nagyon okos kutya, tudja már azt is, hogy a konyhába nincs bemenetel, majd a gyerek szobába sem lesz, a bútorokra sem mehet, csak ölbe. A költözés miatt aggódom egy picit, mert maximum 1 hónapja lesz, hogy megszokja az új környezetet. Egyedül is el van, ha nem érek rá, általában elviszi 2-3 papucsomat az ágyába és azon alszik :) Sajnos más nem foglalkozik vele, csak én vagyok a gázsija. Van egy németjuhászunk, az is csak annyit tud, amit én tanítottam neki. Ha odaköltözünk még azt a kutyát is nevelnem kell és rendesen összeszoktatni a két kutyát, mert nem találkoznak olyan sűrűn. Habár a németjuhásszal minden egyszerűbben ment, míg kicsi volt, mostanra elfelejtette, hogy én vagyok a főnök és kezdhetek mindent előről :/

2015. jún. 27. 13:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Gázsija- gazdija akart lenni
2015. jún. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!