Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem felháborító a Royal Canin...

Nem felháborító a Royal Canin tápgyártótól, hogy teljes mértékben hozzászoktatta a kutyusomat a tápjához?

Figyelt kérdés
Leírom, hogy mi történt: eddig a Fressnapf-ban kapható Premiere nevű egész jó minőségű csirkés és marhás tápot adtam a másfél éves bichon havanese kutyámnak. Egyszer kíváncsiságból vettem egy Royal Canin lazacos ízesítésű tápot (2100 Ft/kg), hogy vajon szebb lesz-e a szőre. És amióta megízlelte és megszagolta ezt a tápot, azóta a régebbi Premiere nevűt nem eszi meg. Hiába éheztettem ki szegényt, akkor is egyszerűen otthagyja, körbejárogatja a tálját, amikor meg a szájába adtam, egy rágás után szó szerint kiköpte. Elővettem a Royal Canin-t és csóválta a farkát és úgy falta, mint aki még soha nem evett. Most mit csináljak? Eddig ugyanígy örült a régebbi tápnak, amíg nem adtam neki a jobb minőségűt. Vajon a tápgyártó cég direkt tett esetleg olyan összetevőt a tápba, hogy a kutyák hozzászokjanak és semmi mást ne egyenek meg? Azóta sajnos csak ezt a drágát veszem neki, mert nem akarom, hogy lefogyjon. Mit gondoltok?

2015. jún. 27. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 éves koráig etettem a kutyámat Royal Caninnal, mellette is simán evett mindent, és utána is simán elfogadott más tápot.

Nem hiszem, hogy a táp miatt. Lehet, hogy jobban ízlik neki, mint az előző, és ennyi. Próbálj ki mást is. Hátha mást megeszik.

2015. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt próbáltad már, hogy összekevered a drága tápot a másikkal, és szépen fokozatosan lecsökkented? Így hetek pár nap alatt visszaszokik a Premierre.


Bár szerintem csak nem vagy elég kitartó. Tele tányér mellett még nem halt éhen kutya. Lehet beletelik pár napba, mire rájön, hogy itt bizony nincs kecmec.....

2015. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

"Vajon a tápgyártó cég direkt tett esetleg olyan összetevőt a tápba, hogy a kutyák hozzászokjanak és semmi mást ne egyenek meg?" - Persze. Mindegyik ezt csinálja:(

Rajtad múlik:

- vagy megveszed neki a drágábbat

- vagy kevered egy olcsóbbal

- vagy tényleg kiéhezteted, és azt mondod, ez van, barátom, ha nem kell, éhes maradsz. El kell jönnie az időnek, amikor rájön, nincs más megoldás, azt kell enni, ami van. Még a legnagyobb függőség is kikezelhető egy állatból, ez kizárólag a gazdi lelkének a gyengeségén múlik.


Nálunk a macskákkal egy másik táppal is ez a helyzet. Időnként főzünk nekik húst, de nagyon nyammogva eszik meg, sokszor pár óráig hozzá sem nyúlnak. De nem engedünk, mert tudjuk, hogy a hús jobb nekik, mint a táp (bár egy közép-árkategóriáig mindnek végignéztük a tápanyag-összetételét, úgy választottuk, szóval alapvetően elégedettek vagyunk vele ezen a téren)


A hörcsögeim válogatását is igyekszem visszaszorítani, igaz, ott néha ellágyulok, amikor látom, hogy napszámra csak otthagyta az egyik fajta magot:(

2015. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Kár a tápgyártóra fogni. Ennyi erővel szidhatnánk csokis gabonapehely gyártóját is, ha a gyerek csak azt akar enni és nem kell neki a paradicsom meg a paprika reggelire.
2015. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, így csinálom, amit a 2. válaszoló írt, de kiválogatja az újat és a régit otthagyja a tálban. Nagyon mérges vagyok, mert 2 csomag is meg van véve a régiből. A másik amit írtatok, hogy kiéheztetni, az sajnos csak egyszer sikerült, mert másnap már savat hányt, mert összegyűlt a gyomrában az ürességtől. Nagyon idegesítő, hogy egy ilyen csaló céget gazdagítsak! Biztos vagyok benne, hogy más, ettől olcsóbb tápot se enne meg. Most akkor élete végéig ezt a drága tápot kell majd vennem? Eddig elvolt a régin is. Imádta ráadásul. Nyers hústól is szokott hányni sajnos. Csak a tápokat bírja. Utolsó válaszoló te hogy oldod meg?
2015. jún. 27. 19:04
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 18:40-estől kérdeztem!
2015. jún. 27. 19:06
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan szoktasd vissza a Premiere-re. Semmivel sem rosszabb minőségű (sőt), mint a RC.
2015. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: mit hogy oldok meg? A macskáimnak a válogatást? Kiteszem a húst, ha fanyalognak vagy körbeszaglászás után odébb állnak, közlöm velük, hogy ez van. (A szuterénben kapják az ennivalót, szóval nem romlik meg a melegben.) Egy másik ismerős macskája is kifejezetten egy tápra volt rászokva, de a nő elutazott, a lánya meg véletlenül mást vett, ráadásul hétvége volt, nem is volt nyitva az üzlet. Az elég kitartó jószág volt, 3 nap után "fanyalodott rá" a másfajta kajára, de végül csak megette. Egy harmadik ismerősöm örökbefogadott egy cicust, aki addig csak egy bizonyos tápot evett. Anyagi okokból szó sem lehetett arról a márkáról. Nagyon szépen rászokott egy másikra. - Kitartás kérdése az egész.
2015. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is próbáld meg mással etetni. az én cicáim is elélnének konzerven meg tápon, de szeretem őket változatosan etetni ezért nem hagyom, sosem csak 1 fajta kaját adok neki hetekig, hanem naponta változtatom, hogy ne legyen egy hangú. neked is ezt kéne

esetleg keverd össze nedves táppal a premiert . de kár a gyártót hibáztatni, azért mert rászokattad egyre

2015. jún. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hiába véditek a gyártót, a mai pénzhajhász világban mindenkiből kinézek mindent, csak a nyereségre mennek! Mindenesetre köszönöm a hasznos válaszokat!
2015. jún. 27. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!