Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem felháborító a Royal Canin...

Nem felháborító a Royal Canin tápgyártótól, hogy teljes mértékben hozzászoktatta a kutyusomat a tápjához?

Figyelt kérdés
Leírom, hogy mi történt: eddig a Fressnapf-ban kapható Premiere nevű egész jó minőségű csirkés és marhás tápot adtam a másfél éves bichon havanese kutyámnak. Egyszer kíváncsiságból vettem egy Royal Canin lazacos ízesítésű tápot (2100 Ft/kg), hogy vajon szebb lesz-e a szőre. És amióta megízlelte és megszagolta ezt a tápot, azóta a régebbi Premiere nevűt nem eszi meg. Hiába éheztettem ki szegényt, akkor is egyszerűen otthagyja, körbejárogatja a tálját, amikor meg a szájába adtam, egy rágás után szó szerint kiköpte. Elővettem a Royal Canin-t és csóválta a farkát és úgy falta, mint aki még soha nem evett. Most mit csináljak? Eddig ugyanígy örült a régebbi tápnak, amíg nem adtam neki a jobb minőségűt. Vajon a tápgyártó cég direkt tett esetleg olyan összetevőt a tápba, hogy a kutyák hozzászokjanak és semmi mást ne egyenek meg? Azóta sajnos csak ezt a drágát veszem neki, mert nem akarom, hogy lefogyjon. Mit gondoltok?

2015. jún. 27. 18:04
1 2
 11/20 bollocks ***** válasza:
80%
Nyilván könnyebb a gyártóra mutogatni, mint belátni, hogy nem tudsz mit kezdeni a kutyáddal. Te kellene eldöntsd, hogy mit eszik és nem ő.
2015. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként meg még ha igazad is lenne a gyártóval kapcsolatban, a megoldás kulcsa akkor is a te kezedben van. Lehet mérgelődni, de a problémát csak te magad tudod megodani.
2015. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem védi a gyártót.Annyit kéne megérteni,hogy Válogatós kutya nincs,csak nem éhes van.Éhen pusztulni nem fog.Ha nem eszi négy napig,majd eszi az ötödikén.Én kutyám is pont ezt játszotta.Ott tartottunk,hogy csak kézből fogadott el kaját,csak úgy evett.Öt napig bírta.Azóta érdekes módon bármit megeszik,amit eléteszek.
2015. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
3 hónapig szuperprémium táppal etettem a kutyám, volt is finnyáskodás egy ideig. Nem tehetett mást meg kellett ennie mert én ugyan nem kínáltam mással. ne hogy már a kutya döntse el mit eszik vagy mit nem. Az a kutya amelyik megtagadja az ételt, az az életet tagadja meg. Amióta nyers etetésen vagyunk azóta még a gondolat sem merült fel hogy nem enné meg. Ja, amúgy ha ennyire szidod a tápgyártókat akkor minek etetsz ipari szeméttel? (táp)
2015. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutya egy hétig is bírja kaja nélkül, csak vize legyen.

Na, ki lesz a kitartóbb kérdező???

2015. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is zokon vette, mikor hús helyett tápot kapott. Két napig nem evett, időnként még hisztizett is, de a harmadik nap csak megette. Mégsem fogom a hentesre, hogy valami olyat tett a húsba.
2015. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

Keverje össze? A kutya nem hülye, simán kiválogatja. A mi öreg uszkárunk a chappi-t nem volt hajlandó megenni. Egyszer 5 nap után adtuk fel, és adtunk neki mást, addig ott volt a tányérjában érintetlenül.

Próbálkozz, vegyél valami másféle, nem drága tápot.

2015. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jót nevettem a henteses példán! Időközben kitaláltam egy trükköt. Az új tápban van ilyen réteg a tápszemeken, és azt jól összedörzsölöm, összekeverem a régi szemeivel. Így egy kicsit be tudtam csapni, párat megeszik a régiből a szagja miatt, hogy rákerült, de még mindig meghagy párat. Na mindegy! Kitartó leszek, ahogy már javasolták nekem páran!
2015. jún. 29. 10:56
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem becsapni kell,hanem rendet tenni a falkasorrendben.

Ha nem eszi,öt perc után elveszed előle.Ugyanezt másnap elétszed öt percre.Nem eszi,megint elveszed stb.

Nem lehet előtte kaja és nincs nass.

2015. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
tarts egy koplaló napot úgy, hogy még jutalomfalatot sem kaphat. mozgasd meg keményen a kutyát, aztán másnap ugyan ez, de este már megpróbálkozhatsz azzal hogy mindenféle trükk nélkül elé rakod az ételt. ha 5 percen belül nem nyúl hozzá vedd el, másnap este ismét próba.
2015. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!