Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most költöztem Érdre, szeretné...

Most költöztem Érdre, szeretnék esténként eljárkálni a kutyámmal sétálni. Van Parkvárosban valami olyan hely, ahol nyugodtan lehet bóklászni?

Figyelt kérdés
Ma elindultunk, de egy egész utcán át a 30 kilós kutyával a kezemben sétáltam, mert az egyik utcában a német juhász ki tudott jönni a kerítésen és nem tetszett neki a jelenlétünk. Meg néha szeretném elengedni is,plusz mások nyugalmát sem szeretném az utcákban zavarni, mert végig ugatnak a kutyák ahol elhaladunk. Előre is köszönöm.
2010. márc. 2. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

szia!

Az a baj a városokkal (főleg az ilyen nagyobbakkal) hogy nem sok olyan hely van ahol erdős vagy mezős vagy valamilyen park, ahol ellehet szabadon is engedni, nekem a nénikém lakik ott, de nem vagyok olyan jártas. Keresgélj jó helyeket! :P

2010. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Hát... Én Érden lakom, de egy borzalmas... Nincs egy kutyafutattó, az emberek beszólnak, mert az ő kutyájuk ugat, megfenyegetnek hogy lelőnek vagy rámengedik a rotit, tele van rossz kerítésekkel és antiszociális, támadó kutyákkal, hergelik, bántani akarják más kutyáját, stb! Itt nem dívik a kutyatartó kultúra! Igaz én Érd vasútállomás mellett lakom, de járok Parkvárosba és hát nem sok helyet láttam ahol kutyával lehet nyugodtan sétálni! Egy helyet láttam eddig. Favágó utca felé, de ott meg minden csupa por és szemét! Én itt a határ felé szoktam vinni őket meg egy nagyobb füves részre, de amúgy elég reménytelen...
2010. márc. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is az a tapasztalat, h ellenségesek az emberek, ráadásul tegnap a Citromfa utca felén az ölemben cipeltem az aussie-mat, mert egy német juhász feltétlen meg akart bennünket enni. Annyit kerestem már helyet, ahol nyugodtan lehetne kicsit rohangálni, de elég reménytelen és, ha másnak is ez a tapasztalata, akkor nagy valószínűséggel maradunk kerítésen belül. Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg valaki felfedez valami jó helyet, féltétlenül szóljon :)
2010. márc. 3. 14:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Plussz elfelejtettem, hogy ezt már leírtam egyszer :)
2010. márc. 3. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Bár elég régi a topic, de talán még aktuális. Én is parkvárosi vagyok, nekünk 4 jól bevált sétálóhelyünk van:

1. A Felsővölgyi út melletti mezős-erdős terület, szerencsére egyre több normális kutyás jár ide.

2. A levendulamező, ami több irányból is megközelíthető, mi a Burkoló utca végétől szoktunk menni. Itt minden hónap harmadik szombat délelőttjén futóverseny van, erre érdemes odafigyelni.

3. Fundoklia-völgy, a Dévai utca végéről indul, gyönyörű a kilátás.

4. Ófalu termál Hotelnél a Duna-gát és az ártéri erdő, szintén nagyon szép.

+ Régebben a másik kutyámmal sokat sétáltunk a Folyondár, Fenyőfa, Fügefa és Fűzfa utcákban meg a kis keresztutcákban, az egy viszonylag nyugodt rész.

2013. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Látom, hogy elég régi kérdés, de érdekelne, hogy az évek alatt változott-e a helyzet. Lakásvásárlás előtt vagyunk és fontos szempont számunkra, hogy a kutyusunknak is legyen a közelben park/erdő/mező, vagy csak egy kisebb placc, ahol póráz nélkül labdázhatunk vele. Illetve, hogy nyugodtan lehessen sétálni és ne kelljen agresszív kutyáktól tartani.

Köszönöm, ha válaszoltok.

2022. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!