Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás tanácsok?

Kezdő kutyás tanácsok?

Figyelt kérdés
1 honap mulva jon hozzank az elso kutyank. Eddig meg sose volt. Valaki irjon par tanacsot amit szukseges lesz. Ezeket h nekem kell lenni az alfanak stb ezeket mind tudom, valami masra gondoltam. Koszonom

2015. júl. 1. 17:36
 1/4 piriiiii ***** válasza:

Olvass könyvet. Tudakozódj rendesen bakker, ha még nem volt kutyád, akkor teljesen tapasztalatlan vagy. Van még egy hónapod, és könyvekből remek dolgokat olvashatsz.

Nekem januárban lett meg az első teljesen saját kutyám, addig csak "családi" kutyáink voltak. Szóval már ekkor sem kezdő kutyás voltam, mert életemben mindig volt mellettünk legalább 1, de inkább több kutya. Ennek ellenére, mióta tudtam, hogy lesz saját kutyám (tehát úgy egész ősszel-télen), könyveket bújtam általánosságban a kutyákról, nevelésről, gondozásról és a fajtáról is.

Egy-két dolgot leírtam egy füzetbe, hátha jól jön:

Egy 3-4 hónapos kölyök nagyon tanulékony (érdemes már ekkor elkezdeni nemcsak a nevelést, hanem a képzést is, de csak óvatosan, mert egy kiskutya könnyen kifárad - ha elveszti a figyelmét, megunja a tanulást, hagyd rá)

Ha új helyre kerül, adj neki időt, hogy megszokja.

Egyetlen kutya (felnőtt) sem képes egy dologra összpontosítani 30 percnél tovább.

Akassz a nyakára eleinte valamit madzagot (de persze legyél ott vele, nehogy fennakadjon, vagy ilyesmi), hogy azzal szaladgáljon, ezzel is megszokja a póráz érzetét.

Érdemes a séták közben, amikor a kutya nem figyel (szaglászik valamit, vagy csak egyszerűen másfelé néz), olykor elbújni valami mögé. Ezzel felhívod a kutya figyelmét magadra (a hiányodra, hisz nem talál), keresni kezd. Eléred, hogy mindig figyelje, ott vagy-e vele, a sétákat és úgy eleve az együttélést megkönnyebbítendően. És jó móka is. :)

Ha séta közben elszalad és csak nagy nehezen tér vissza hozzád a kutya, SOHA ne büntesd meg ezért, hiszen a visszatérés időben közelebb van a büntetéshez, így ahhoz fogja társítani - nem fog szívesen visszamenni hozzád.

Ha nem tér vissza hozzád, ne menj utána, inkább az ellenkező irányba kezdj el szaladni.

A pórázra kötés legyen gyakori, de utána engedd el, hogy ne utálja a megkötést. Illetve ne csak akkor hívd magadhoz, ha meg akarod kötni, hanem néha csak úgy, hogy megszeretgesd. :)

Nem tudom, mennyi idős kutyátok lesz. Viszont pár hónapos korában érdemes részletekre osztani az ennivalót, akár 4-5 részletre is. Az én kutyám nemrég múlt el 8 hónapos, féléves kora óta etetem napi kétszer, és lehet, hogy majd egyéves korától fogom egyszer.

Ha nagyon kezes kutyává akarod varázsolni, esetleg csinálhatod azt is, hogy minden simogatás, szeretgetés előtt el kell végeznie valamilyen feladatot. Ha kis ugrálós, viháncolós kölyök még, akkor esetleg egyszerűen csak le kell nyugodnia egy kis simiért. Bár én ezt a módszert sose alkalmaztam.

Ezek leginkább szellemi és nevelési tanácsok, ha mondjuk kérdésed van gondozás terén, kérdezz.

2015. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

[link]

Itt minden információt megtalálsz, amire szükséged lesz.

Felszerelések, nevelés, egyebek.

Boldog kutyás éveket kívánok! :)

2015. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok ezer könyvet írtak a kezdő kutyásoknak, most ezeket ide mind nem tudjuk kimásolni. Mintha azt várnád el, hogy 3 évnyi egyetemi anyagot írjon le valaki.


Amint lehet kezdj el a kiskutyával kutyaoviba, majd kutyasuliba járni, ott rengeteg információt kapsz és a felmerülő kérdésekben, problémákban is tudnak majd segíteni.

2015. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legyél MINDIG következetes!


Amit elhatározol, hogy ez így lesz, az legyen is mindig úgy (pl. hogy nem mehet fel a kanapéra).

Legyél minden helyzetben higgadt és határozott. Ne kiabálj vele.


Mindent, amit csak lehet, azt próbáld pozitív megerősítéssel megtanítani neki (ez lehet falat, simogatás, vagy egy kis játék is). Pl. ha mindig megdicséred, amikor odajön hozzád hívásra, akkor máskor is nagyon szívesen fog menni hozzád, első hívásra.

Ha rosszat csinál, MINDIG cselekvés közben kell leszidni, fegyelmezni. Pl. amikor már rég széttépte a cipőt, akkor már hiába szidod, akkor kell közbe lépni, mikor neki kezdene.


Vidd minél többet sétálni, felfedezni és más kutyák közé.


Lesznek biztos beszólogató emberek, meg önjelölt zsenik akik majd felbosszantanak vagy lefárasztanak, az ilyenekkel ne foglalkozz csak menj tovább.



Jó kutyázást! :)

2015. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!