Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám apámat nézi gazdájána...

A kutyám apámat nézi gazdájának helyettem?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám, ami csak az enyém, de úgy érzem, hogy apámat tartja a gazdájának.

- amikor apa elmegy, nyüszít az ajtóba.

- amikor apa hazaér, le se száll róla.

- amikor apa mosogat, ott van a lábánál.

- amikor apa bemegy a szobába, (ahová a kutyus nem mehet be) ott nyüszít az ajtó előtt, de pár perc múlva elmegy.

- amikor apa eszik, ott ül mellette (bár lehet azért, mert kapott tőle ételt, amit apa evett, mikor ott ült)

- harapja apa kezét/lábát, de néha fájdalmasan.


Velem nem nagyon viselkedik így.


- reggel bejön a szobámba, és fel akar ugrani az ágyra, amikor ott vagyok.

- amikor bent vagyok a szobámba, ahova bejöhet, lefekszik a küszöbre.

- amikor leülök mellé a földre, ugrik bele az ölembe.

- nyalogatja a kezem, de az esetek többségébe harapdálja (nem fájdalmasan)

- éjszaka, mikor nem tud aludni, kaparja az ajtómat.


De szerintem apát nézi igazi gazdájának.

Szerintetek?


Köszönöm, sziasztok.


2015. júl. 2. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túllelkized a dolgot :) Foglalkozz vele sokat, sétáltasd, neveld következetesen, tanítsd, és jó lesz a kapcsolatotok.

Azt meg jobb, ha tudod, hogy a kutya senkit nem néz a gazdájának, az ő fejében nincs meg ez a fogalom. Családtagok (falkatagok, ahogy tetszik) vannak, és azon belül nyilván az egyénileg kialakított viszonyok, de számára az együtt élők mind egy falka, nem tudja, hogy ő most csak a Józsikáé, úgyhogy a többiekre szarnia kéne :)

2015. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm! :)

Nyilván jobb lesz a viszonyunk, ha vihetem sétálni. :)

2015. júl. 2. 16:54
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Egyet sokan elfelejtenek: hogy a kutyanak nem gazdaja hanem FALKAJA van! Semmi baj nincs ha apadat is szereti. O nem tudja hogy o a te kiskutyad. O azt tudja hogy bekerult egy csaladba egy emberfalkaba. Szerintem hulyeseg az a kifejezes hogy egyemberes kutya. Ha egy kutya nagyon ragaszkodik valakihez annak ket oka lehet: az egyik hogy rendkivul eros bizalmi kotelek alakult ki vagy hogy a kutya birtokolja az adott szemelyt.

Ha azt akarod hogy a kutyad jobban ragaszkodjon hozzad vidd sokat setalni etesd te furdesd te es tolts vele rengeteg idot.

Ne aggodj szeret teged de a kutyak nem emberek. Ne feledd a farkasok leszarmazottai tehat allatok es nekik nagy falkajuk van gazdi helyett.

2015. júl. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. júl. 3. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!