Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezd el a kiskutyám...

Miért kezd el a kiskutyám gyönyörű selymes bundája érdessé válni?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem észre,h az 1éves Havanese kutyuskámnak a háta közepén elkezdett néhány szőr szál (mostanra egy ökölnyi területen) érdesebbé válni a szőr,mondhatni az anno selymes szőre drótszőrű tapintásúvá kezd válni.Ápolom rendszeresen,néha én fürdenek,néha kozmetikus.Most tüzel másodjára,de első alkalommal nem volt ilyen probléma,úgyhogy nem hiszem,h emiatt lenne. :(

Kérlek segítsetek!!


2015. júl. 3. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem korpás alatta a bőre? Lehet bolhacsípés miatti allergia is.
2015. júl. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kölyökkori bunda érdesebbé, erősebbé válik lehet ezt tapasztalod, bár ez esetben korábban kellett volna észrevenned. Adj neki lazacolajat, kókuszzsírt nagyon jó hatással van a szőrre.

Nincs sérül a bőrén? Nem kente össze valamivel? Nem zavarja ott valami hám, kutyaruha stb? Mivel fürdeted? Lehet a nem megfelelő sampon miatt van?

Ha ezek egyike sem akkor irány az orvos, mert ez már hozzá tartozik.

2015. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem korpás és bolha sem volt benne 2hónapos kora óta.

Kölyök korában le lett vágva a kis szőre...Lazacolajat milyen formában és mennyit??honnan lehet beszerezni??


Semmilyen látható sérülése sincs...és hámot sem használunk...most hord bugyit,h ne végezze össze a hazát meg az ágyat,de szerintem nem dörzsöli....és nem is szorítja.Kutyaruhát télen adtam rá,h nehogy megfázzon.Azt nem tudom,h a kozmetikus mivel fürdeti,de kb 1,5-2hónapja nem voltunk.Én a Fresnapf-bán található markát használom.Elmeletileg a leírás szerint érzékeny bőrűek is használhatják...A legutóbbi alkalmat leszámítva nagyon hígítva szokta kapni,legutóbb nagyon behisztizett és nem higitottam neiki nagyon,h hamarabb végezhessenek.

2015. júl. 5. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A lazacolajat mint barf (nyers etetés) kiegészítése szoktam/szokás használni, de nem látom akadályát, hogy táppal miért ne lehetne.

Az adagolás a kutya tömegétől is függ, ezért ebben nem fogok tudni segíteni.Lépj be közösségi oldalak barf csoportjába ott tudnak pontosan segíteni és tanácsot adni, de az állatorvos is segíthet benne. Kapni kutya étrend kiegészítőként lehet venni webshopban, nagyobb állatfelszerelésesnél talán, vagy emberi fogyasztásra drogériában, nagyobb bevásárló központban, bio boltban stb.

Szerintem nem lettél beljebb, hogy mi a gond, de valami van, szóval konzultálj dokival!

2015. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kiderült,h még több foglalkozást igényel a szőre....

Azért köszönöm 

2015. szept. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!