Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most érkezett a kiskutyám....

Most érkezett a kiskutyám. Kicsit elbizonytalanodtam. Hagyjam, hogy az új helyét szokja, vagy simogassam, hogy engem szokjon?

Figyelt kérdés

Két különböző helyről hallom ezt. Ha a kis fekhelye felé megyek lassan, félig a hasára fordul és figyel. A kb. 40 perces úton elkezdett nyáladzani, úszott benne. Jelenleg a kis helyén van.

Szeretnék nagyon gondoskodó gazdi lenni, de ezt sehol sem láttam, és most össze vagyok zavarodva.

Előre is köszönöm.


2015. jún. 25. 11:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amúgy máltai selyemkutya a drágaság.
2015. jún. 25. 11:20
 2/17 anonim ***** válasza:
Hagyd békébe egy darabig...
2015. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Rendben, most olyan alvás közeli állapotban van.
2015. jún. 25. 11:28
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem foglalkozz vele. Én a madaraimnál "hagytam, hadd szokják a helyüket" (mert akkor szinte mindenhol ezt olvastam), de meg is bántam, mert nem lettek igazán szelídek. A többi állatomat (kutya, macska, hörcsög) sosem "hagytam békén" az első napokban, és az egyik, különösen bizalmatlan kis cicus kivételével, aminek több hónapon át kellett "udvarolni:)" nagyon hamar kezesek lettek.
2015. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: ja, persze aludni azért hagyd:))
2015. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt csináld, amit a kutya igényel. Az idősebbik kutyámnak kellett 3-4 nap egyedül, nyugiban. Ő nem közeledett hozzám, én pedig hagytam, kivártam, míg ő jön. A fiatalabbik pedig az első pillanattól fogva rám volt tapadva, mikor hazavittem ő akkor tudott megnyugodni, ha téphette a ruhámat és én közben dögönyöztem.
2015. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Eszik rendesen, ivott is. Kijön a helyéről, aztán meglát, és inkább visszafut, ha közelednék felé. Nagyon remeg, de csak ilyen 1-2 másodpercet. Ez normális? Eléggé félénk.
2015. jún. 25. 11:54
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd, hogy oldódjon. Ha ennyire fél és ideges, akkor inkább ne foglalkozz vele, engedd, hogy a saját tempójában nyisson, megismerhessen titeket is, a környezetet is. Ha állandóan nyaggatod, tolakodsz, azzal csak megnehezíted a dolgát.
2015. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem szabadna ennyire tartania tőled. Egy kölyöknek nyíltan, boldogan kellene az ember felé közelednie. Hagyjál időt neki, hogy megszokjon.Várd ki, hogy odamegy hozzád. Annyit tehetsz, időközönként, meg etetés előtt szólítsd a nevén és hívjad magadhoz. Etetésen kívül híváskor, ha odamegy, adjál neki kis jutalomfalatot.
2015. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Amíg a tesójával volt, játékos, kedves, érdeklődő kis gombócka volt, beleszerettünk. A kcosiban már kezdett visszahúzódni, de még csóválta a farkát és nyaldosott minket. Itthon meg már nagyon fél. :/
2015. jún. 25. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!