Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hetes kisbabával hazatérve...

Zizi300 kérdése:

1 hetes kisbabával hazatérve Cano corso fajtájú 3 éves kan kutyám, feleségemre és a kisbabára morgott, támadó jelleggel. Változhat-e ez jobb illetve rosszabb irányba? Mi lenne részemről a leghelyesebb magatartás?

Figyelt kérdés
Próbáljak lassú összeszoktatást vagy legyek szigorúbban,határozottan fellépő?

2015. júl. 5. 14:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Egy jó suli Győrben. Mindenképpen próbáld meg.


[link]

2015. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom
2015. júl. 5. 19:25
 13/33 anonim ***** válasza:
Na, van fejlemény?
2015. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
A szakember úgy véleményezte a kutya viselkedését,hogy nem ideggyenge.Fontos,hogy különböző gyakorlatokkal tudatosítsuk benne,hogy ki az úr háznál.Azóta egyébként páromnak is szótfogad,ugyanúgy mint eddig,de mindenképpen el fogunk járni kutyaiskolába.
2015. júl. 8. 18:48
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is nemrég született kisbabánk, 2,5 éves corsonk van de ez a kutyuska őrzője a gyerekeimnek akikből egyébként 3 van. egy pillanatra sem veszti szem elől őket ha sétálunk. szakember segíthet,egyedül nem egyszerű, amikor kisebb volt ez is próbálkozott ezzel azzal de csírájában el lett fojtva (nem erőszakkal) a dolog.
2015. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Végül is most, hogy megvan a pici, végre valóban nevelni fogjátok a kutyátokat. Sok sikert hozzá!
2015. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 donne ***** válasza:
0%

Nálunk is ilyesmi probléma van, a kislányom 1 éves múlt a Cane Corso kan kutyánk pedig 2.

Nemtudom h a tüzelési időszak miatt van-e, de 1 hónap alatt 3.szor kapta meg a lányomat, ráadásul ok nélkül, mivel nem volt a közelébe, nem nyúlt a kajájába, nem toporzékolt, nem hangoskodott.Mivel már magától megy a lányom, én csak követem.Egyszer csak lassan odajött a kutya ésmár harapta is a kiskezét.A furcsa, hogy nem gondoltam volna, mert 1 hónappal ezelőtt, még semmi baj nem volt, mióta megszületett a lányom, 1 morgást nem ejtett felé, mindenhová kísérgette, idegenektől védte, állandóan nyalogatta stb..

2015. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy harapta és nem csak meg akarta fogni, és a kicsi elrántotta a kezét? Olyankor sajnos lehet sérülés. Megtanítottátok a kutyának a gátolt harapást?
2015. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 donne ***** válasza:

nem, tudom milyen amikor csak játékból "kap" harapgál....

támadó jellegű odakapás volt, előtte pedig vadászösztön szerűen szúrósan nézte a kislányom, odasétált és bumm, 1 karcolás sem lett rajta hálisten, de ha nem vagyok ott, lehet súlyosabb következménye.

2015. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

Ha támadó jellegű lett volna, akkor a gyerekeden lenne pár sérülés, nagyjából élete végéig.


Nagyszerű, hogy ilyen emberek ilyen kutyát tarthatnak és még gyerekük is van. :(

2015. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!