Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hetes kisbabával hazatérve...

Zizi300 kérdése:

1 hetes kisbabával hazatérve Cano corso fajtájú 3 éves kan kutyám, feleségemre és a kisbabára morgott, támadó jelleggel. Változhat-e ez jobb illetve rosszabb irányba? Mi lenne részemről a leghelyesebb magatartás?

Figyelt kérdés
Próbáljak lassú összeszoktatást vagy legyek szigorúbban,határozottan fellépő?

2015. júl. 5. 14:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

"de 1 hónap alatt 3.szor kapta meg a lányomat, ráadásul ok nélkül, mivel nem volt a közelébe"

Ezt hogy csinálta? Nem volt a közelében és mégis megharapta? Hogyan?


A legdurvább meg az, hogy hagyod, hogy háromszor (vagy még többször???) megharapja egy kutya a gyereked.

Nem érzed, hogy baj van? VELED!!!

2015. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 donne ***** válasza:
48%

Ufff hát itt aztán hozzáértők vannak....

Hagytam?!! Szerinted hagytam?! "Nem volt a közelében"-"nem húzta nyúzta nem csüngött rajta"-ami azt jelenti

a kutya magától jött oda, nem volt oka rá h akár rá morogjon, akár megkapja, akár bármi...

2015. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 donne ***** válasza:
mert az első kettőnél nem én voltam a lányommal az udvaron...És nem leosztást kértem hanem valamilyen ésszerű magyarázatot OKOS emberektől, mert mióta megvan a kislányom, sosem csinálta ezt...Lehet-e mivel ivaros kutyáról van szó, h a tüzelő szuka kutya miatt, esetleg védelmezően agresszívan lép fel...lehet ivartalanítani pl. de egyáltalán nem biztos h ez a kiváltó ok.
2015. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szóval már jár a lányod. Idáig milyen kapcsolatban volt a kutya vele?
2015. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 donne ***** válasza:

Amikor először hazahoztuk szagolgatta, ismerkedett.

Ahogy jött a jó idő és már jó 4 hónapja jár, azóta sétálgatunk az udvaron közösen, kutyázunk...Eddig védelmezte,kísérgette,nyaldosta a kicsit, a kajájába is turkálhatott, a vízében is..

2015. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nálunk csak egyszer morgott a kutya,nem a gyerekre,hanem a páromra.Azonnal hívtam egy kutyakiképzőt,hogy mondjon véleményt a kutyáról.Azóta járunk kutyaiskolába és nem történt semmi hasonló eset.A szakember szerint fontos tudatosítani a kutyában,hogy ki a falkavezér,kinek a szava számít.
2015. júl. 17. 20:36
 27/33 A kérdező kommentje:
Azért szerintem a többszöri eset probléma,mindenképpen forduljatok szakemberhez.Ha a kutya morog vagy támad nagyon határozott,szigorú fellépésre van szükség!
2015. júl. 17. 20:38
 28/33 anonim ***** válasza:
66%
donne-nak írnám aki írt már nekem levelet régebben corso ügyben. ahol gyerek van (nekünk 3 van) ott nincs a kutyának kajája, vize, vagy játéka, helye, ilyesmi. semmije sincs. csak nekem van mindenem és ha akarok neki is adok kaját vagy vizet. a rongylabda is az enyém csak játszhat vele ha megengedem. a kutyus a falka legeslegutolsó helyét foglalja el jó esetben. ha nem így van akkor a rangban alatta állókat terrorizálni fogja sajnos, a kutyusok ilyenek. egy tacsinál ez kellemetlen, egy corsonál már meredekebb a szitu. röviden el kell nyomni a kutyát, nem ehet, ne is adj neki pár napig, láb mellett közlekedik, feküdjetek a helyére, zavard el a helyéről, ha ti nem vagytok a kutya helyén akkor se engedd oda, ha máshová fekszik egy idő után onnan is küld el. tiltsd ki valahonnan ahová eddig bemehetett. semmi erőszak és vigyázz azért el ne durvuljon a helyzet. sok sikert. amúgy nekem is corsom van.
2015. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
13%

Te beteg vagy, utolsó. Nem lennék a kutyád.

Egy szintén cc tulaj.

2015. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
62%
Köszi jól vagyok, nem vagyok beteg. Ez amit leírtam a falka sorrend helyre billentése. Az ilyen ostoba fajankóknak mint amilyen te is vagy.
2015. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!