Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merem sétáltatni a kutyát,...

Nem merem sétáltatni a kutyát, milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a kutya egy 8 éves ivartalanított szuka beagle és nem az enyém,hanem a nagymamámé,aki gerincbántalmai miatt nem tudja sétálni vinni.Rám van bízva a feladat és szívesen futtattam és sétáltattam a kislányt,de kb. 2 éves kora óta ellenséges bizonyos kutyákkal.Nem mindegyikkel,csak az olyanokkal akik kihívnák őt verekedni vagy nagyon fegyelmezetlenek.Ilyenkor megáll,figyel,felborzolódik a hátán a szőre és a farka felmered akár a csörgőkígyó és égtelen ugatásba kezd,vonít visít és az utcán lévő többi ember azt hiszi bántom a kutyát,már több szemtelen és sértő megjegyzést is kaptam.Igyekeztem megfékezni Cesar Millan módszerével ami használt is,de annyira kényelmetlenül érzem magam ilyenkor hogy az idegességem a kutyára is ráragad.

Mit tegyek?

A mamám nem hajlandó kutyás oktatót fogadni vagy kutyaiskolába járatni a begalet,sőt még normálisan sétáltatni sem.



2015. júl. 6. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A mi bigibabánk is ilyen. A spánieleket kifejezetten utálja. Sajnos nem tudok én se hatni rá. Elkell fogadni. Ilyen idős korában szerintem már az oktatás sem segít. Mi kölyök kora óta vittük,de a sulin kívül elfelejtette amit tudott...
2015. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hatékony volt a módszer, használd továbbra is. Ne érezd magad kellemetlenül. Inkább a kutya viselkedése az, ami kellemetlen. A többi emberrel meg ne foglalkozz, neveld nyugodtan a kutyát.
2015. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy "bántod" a kutyát, elfelejtik az emberek, amint normálisan fog sétálni. Ha folyamatosan visít, folyton veled fognak foglalkozni. Szóval inkább fegyelmezd le, szarj a hülyékre, egy idő után csendben fognak maradni :)
2015. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen "módszert" alkalmaztál? Fojtó? Földre nyomás?


Akárhogy is, igyekezz még a hiszti legelején kizökkenten a kutyát és ha jól viselkedik megdicsérni.

2015. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!