Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a hőségtől van...

Szerintetek a hőségtől van baja a pulikutyámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap nagyon meleg volt, és hányt is, és nem is evett szinte, és alig mozgott, csak feküdt. Ma is ugyan ezt csinálja, de mintha kicsit már jobban lenne. Van egy másik kutyám is, az is szinte csak feküdt, és nem evett semmit, de az nem hányt, de többet mozgott, mint a másik. Az első, akiről beszéltem, az még fiatal, kb 3-4 hónapos. Lehet, hogy azért van ez, mert még érzékenyebb, mint a másik? A másik kb 1 éves
2015. júl. 8. 07:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vízzel is próbáltam locsolni őket, a nagyot lefogtam, és sikerült, de a kicsire csak alig, mert állandóan elszaladt előle, és ha egy kicsi érte, akkor nyüszített.
2015. júl. 8. 07:42
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen okozhatja a meleg is. Nem nagyon esznek ilyenkor a kutyák, inkább isznak. Mozogni inkább felejtsd el!! Az enyém is behúzódik reggel egy hűvös sarokba vagy kamrába és ott tölti az időt késő estig. Néha ki-kinéz az ajtón, minden rendben-e de megy is vissza. A kicsi 3-4 hónapos kutyát meg inkább be kell ilyenkor zárni valami pincébe vagy olyan helyre ahol elviselhető a klíma
2015. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, majd meg próbálok keríteni nekik valami helyet
2015. júl. 8. 07:48
 4/12 anonim válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni amit az első válaszoló keress egy viszonylag hűvösebb napfénymentes helyet és zárd be őket oda vagy ilyesmi a mamámnak is van egy idős öreg kan pulija ő is nagyon szenved a mamám vízzel locsolja le vagy bezárja a bungallóba de én azt hallottam, hogy állítólag nem jó ha lelocsolják őket mert befülledhet a bundája.
2015. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hűvös hely, sok friss, hideg víz, semmi mozgás, napközben semmi kaja. És figyelj rájuk, mert ugyan a pulik nem épp ölebek, de nagyon meleg tud lenni az alatt a szőr alatt.
2015. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kicsit be zártam a pincébe, pár órája, most szerintem oda hányt egy kicsit, de inni vittem be neki, kaja az nincs bent, és csak alszik. A nagy már jobban van, keresett magának búvóhelyet, ahol jó neki, azt nem zártam be.
2015. júl. 8. 10:14
 7/12 A kérdező kommentje:
A kicsinek tettem tejet is, mert mondta valaki, hogy az is kell, nehogy éhen haljon.
2015. júl. 8. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:
A kicsit elviszed orvoshoz. Meleg miatt nem hánynak a kutyák. Tejet pedig felejtsd el, mert még a hányás mellett fosni is fog. Az pedig egyenlő a kiszáradással.
2015. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a hányás az a hőguta jele, de már jobban van egy kicsit, mert be van zárva a hűvösre.
2015. júl. 8. 12:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban hőgutát kapott volna a kiskutyád, akkor nem lesz ilyen gyorsan jobban. A hőguta nem olyan, mint a megfázás, hogy elmúlik. Ha ma még hányni fog, ajánlom estére az orvost .
2015. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!