Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség kérés! Van egy 5...

Segitség kérés! Van egy 5 hónapos shar-pi kiskutyám aki tegnap előtt el kezdett érdekesen járni, tegnap már húzta a hátsó lábát. Lehet, hogy le bénul?

Figyelt kérdés
Ha van valaki aki már járt igy vagy tud valami lehetőséget segitsen a szivem szakad meg érte?Üdv.
2010. márc. 4. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
sos orvoshoz kell vinni! Innen, látatlanban sok bölcsességet nem tudunk mondani. Meg kell vizsgálni, az orvos majd megmondja, mi okozza és mi a megoldás. Lehet, hogy "csak" becsípődés, lehet ficam, lehet sokkal súlyosabb, de ne hagyd szegényt szenvedni, vidd orvoshoz!
2010. márc. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos minél hamarabb!!!
2010. márc. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha te két napja nem bírsz ráállni a lábadra, akkor ide írsz egy kérdést, vagy elviteted magadat orvoshoz?
2010. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, az én kutyusom is így járt! Nem is olyan régen. Én is írtam ki kérdést, mert az orvos csak este tudott jönni. A gond nálunk az volt, hogy túl gyorsan nőtt, ezt nem bírta követni a csontja, és begyullagt a csonthártya. Ráadásul akkor volt fogváltása is. Kapott egy fájdalomcsillapító injekciót, és 10 napig kutyaszalámi-rizs keveréket kellett eteni vele. Nagyon nem tetszett neki, (ezt mondta az orvos is, hogy nemfogja szeretni, de akkor se adjak mást, mert a rizs telít, de nem nő tőle gyorsan)de túl élte, és már jól van. Plusz kalcium tablettát szedett.

Lehet, hogy hasonló a gond nálatok is. Kérdezd meg az orvost, én 1000ft-ot fizettem, kár halogatni, mert azt mondta, h nem látszik, de fáj neki.

Belinkelem a kérdést, hátha hasonlít, a tünet.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__668527-sos-mi..

2010. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azonnal doki!!

Párszor jártam így én is, persze nem írtam ki ide kérdést, hanem ahogy jelentkezett a tünet, délután vagy legkésőbb másnap reggel már dokinál voltam vele!

Nálunk mindahányszor más volt az ok.

1, rándulás

2, csontgyulladás a túl magas fehérjetartalmú (top prémium) táptól

3, legutóbb pedig a diszplázia gyanúja merült fel.


szóval elég széles a paletta, de gondolkozás nélkül ÁLLATORVOS!

2010. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.Állatorvosnál voltam ő sajnos azt mondta el kell altatni mert gerinc sérve van,de én még nem tudok ebbe bele törődni mert csak egy kis kölyök még és nem ért semmit mi történik vele,egyik naprol a másikra.Az esélyt mindenkinek meg kell adni.Üdv.
2010. márc. 5. 06:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak az altatás létezik gyógymódnak.

Létezik műtétes megoldás is, bár minden gyógymód nagyon költséges.

Gyógytorna, terápia, etc. javítható az állapota. Persze ez a sérv mértékétől is függ.

Sajnálom.

2010. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gerincsérv borzalmasan fájdalmas, ne hagyd szenvedni. Érdeklődj más orvosoknál, kérj több véleményt is az állapotáról, lehetséges gyógymódokról. Persze a gyógyítás nem olcsó, de ezt remélhetőleg akkor is tudtad és vállaltad, amikor a kiskutyát hazavitted. Ha az orvosok azt mondják, hogy gyógyíthatatlan (nem értek hozzá, de előfordulhat ez is), akkor inkább engedd elaltatni a kutyádat, ne szenvedjen szegény!

Először azonban irány 1-2 másik doki! Nagyon drukkolok nektek.

2010. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de sajnos a gerinc festés azt mutatta,hogy bár meg lehetne műteni végleges gyógyulást nem hozna.Ez egy nagyon alattomos betegség mert egyik nap még boldogan szaladgál utána pedig nem tud lábra állni.Volt hét testvére és nekik semmi bajuk.Nagyon fáj de el kelett engednem mert azt nem kivánom senkinek se,hogy lássa mennyire szeretett volna szaladni de nem engedelmeskedett a lába.Remélem ott fent még boldog lehet nekem a hiányát kell elviselnem de ide temettem a kertembe igy örizve az emlékét.
2010. márc. 6. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!