Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kiskutyánk miattam!...

Meghalt a kiskutyánk miattam! Hogyan lépjek tovább? F/23

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos csak kb 2,5 hónapot lehetett velünk egy bichon maltez kutyus amit 6 hetesen vettünk barátnőmmel,

a kutyust nagyon megkedveltük hol velem hol barátnőmnél volt pár napot, folyton vele voltunk, az ágyba is velünk aludt szinte mindig, vagy a kis foteljében ahonnan bármikor bemászhatott az ágyba, szóval nagyon aranyos volt nagyon szeretett minket, reggel ébresztett bennünket vagy mellénk bujt még aludni, az utcán nem hagyott ott minket ha póráz nélkül volt, hűen jött mindig bárhová mentünk, és most pár napja sajnos meghalt miattam baleset volt, nem figyeltem és felmásztam egy 1.5 méteres kerítésre, nem figyeltem, hogy a kutyus ott vár lent és ahogy leugrottam nem néztem le és pont rá estem, szegény 2 perc után meghalt, rémálmomban sem gondoltam h ennyibe belehal mivel már olyan h más állatokra véletlenül ráléptünk vonyítottak pár másodpercet és aztán minden megint rendben volt, ő is igy csinált mire bevittem el is hallgatott örültem is, hogy megnyugodott, de mikor kezdett a pici szeme becsukódni és hiába ráztam picit nem reagált, lélegeztettem, szívmasszást próbáltam de csak pár másodpercre lélegzett, elfehéredett nyelve mindene, felfogni sem tudtam, hogy mi történt, hogy ez nem történhet meg velem és a kiskutyánkkal, mindent megadtunk neki, nagyon jó kis élete volt velünk és még mindig nem tudom felfogni ezt az egészét, utóljára 5 éve sírtam, de most naponta többször is, soha-soha nem történt még velem ilyen és ehhez hasonló, megőrülök amiatt, hogy a drága szeretett kiskutyánk miattam halt meg, már mindenhol kiraktam a képét a szobámban, barátnőmnek és nekem is van képünk róla a pénztárcánkban, az asztalunkon, most akarunk párnát csináltatni, és más egyebeket, rettentően hiányzik és gondolatban folyton a kutyusomhoz beszélek h bocsásson meg, nagyon szerettem. Én sem gondoltam volna, hogy ennyire érzékenyen érint és ilyen rövid idő alatt ilyen kötődés alakult ki, az lenné a nagy kérédsem, hogy:


Mitévők legyünk? Én szeretnék egy ugyanilyen kiskutyát mert beleőrülök a fájdalomba, barátnőm nem akar még, viszont félek, hogy ha vennék egy másikat akkor folyton azon enném magam h nehogy valami baj érje, és attól is nagyon félek, hogy mi lesz ha azt is elveszítjük. Az egyszer biztos, hogy ilyen trauma még nem ért, és nagyon megváltoztatta a gondolkodásmódomat az egész, nem hagy nyugodni, hogy figyelmetlen voltam...átértékelődtem és félek, hogy ha másikat vennénk akkor ott az idegeim sínylenék meg, mert nem merném felügyelet nélkül az udvaron se nagyon járkálni.


Kérlek segítsetek, szerintetek alkalmas leszek egy ilyen kutya nevelésére ezek után? Mennyi idő után érdemes továbblépni és egy új kutyust venni?



2015. júl. 14. 00:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#7: nem értek egyet.

A balesetnek pont az a lényege, hogy nincs úgymond hibás.

Persze, jó magyar szokás szerint mindig kell valaki bűnbak, nem lehet elfogadni, hogy valami egyszerűen szerencsétlenségből történt.

2015. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nem a te hibád volt, ne ostromold magad. Tragikus ami vele történt, olvasni is rossz volt. Kicsordult a könnyem. Azt mondom, még ne nagyon fogadj kutyát, mert a régire fog emlékezni. Sírd ki magad a barátnődnek. Csak ennyit tudok mondani neked. Őszinte részvétem! :(
2015. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Az új kutya nem pótolja a régit.Nem csereszavatos plüssjáték.Hat hetesen hoztad el?Gratula.
2015. júl. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!