Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr allergiásnak mi...

Kutyaszőr allergiásnak mi lenne az ideális kutya kertben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, amelyik vígan elvan a kertben télen-nyáron. Lakásba nem vinném be, ezzel is csökkenteni szeretném az allergiát. Kis gyerekeim vannak. Milyen kutya lenne az ideális? Törpe vagy közé Schnauzerre gondoltam, esetleg puli? Ezek jók lennének?
2015. júl. 14. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Puli lenne ezek közül a legmegfelelőbb. A törpe schnauzer nem alkalmas csak kerti tartásra.

Az allergiád miatt azért tudsz foglalkozni a kutyával? Sétálni vinni, nevelni, játszani vele, szőrét gondozni?

2015. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ezek elvileg allergiásoknak ajánlható kutyák, remélem tudok, de nem is mindig hárulna rám ez a feladat, illetve nem csak rám, hiszen négyen vagyunk.

De ezzel sokat segítettél, hogy a törpe schnauzer nem tartható kertben.

2015. júl. 14. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden olyan kutya megfelel, amelyik keveset vedlik. Pl. bármelyik terrier. Őket trimmelni szokták, mert magától nem igazán hullik ki az elhalt szőr.



Ezt találtam neten


Affenpinscher (majompincs): nem hullik a szőre

Amerikai kopasz terrier: nincs szőre

Bedlington terrier: nem hullik a szőre

Bichon bolognese: nem hullik a szőre

Bichon frisé: nem hullik a szőre, a felesleges szőr fésüléskor kihullik, DE sokat ugat, vagyis legyünk óvatosak!

Bichon havanese: nem hullik a szőre

Border terrier: kisméretű, nagyon kevés szőrt hullat, alkalmas a gyakori fürdetésre

Bouvier des Flandres: nem hullik a szőre

Cairn terrier: kisméretű, kevés korpa hullik belőle

Coton de tulear: nem hullik a szőre

Dandie Dinmont Terrier: nem hullik a szőre

Ír vízispániel: nem hullik a szőre

Kerry Blue terrier: egyrétegű bundája van, szőre rövid, és nem nagyon hullik

Kínai meztelen kutya: alig van szőre, nem nagyon hullik, de a nyál és a bőrdarabkák itt is veszélyesek lehetnek

Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

Lhasa Apso: nem hullik a szőre

Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre

Papillon: csak egy kicsit hullajtja a szőrét

Perui meztelen kutya: nincs szőre

Pomerániai törpespicc: alig hullik a szőre

Portugál vízikutya: nem hullik a szőre

Puli: nem hullik a szőre

Szamojéd: nem korpásodik

Schnauzerek: rövid a szőrük, alig hullik, DE sokat ugatnak!

Shih-tzu: kétrétegű bundája van, az aljszőrzetből kieső szőrszálak inkább a fedőszőrbe tapadnak, ahelyett, hogy lehullanának a földre, ezért mondhatjuk, hogy alig hullik a szőre. Rendszeres fésüléssel és fürdetéssel a szőrhullás szinte a nullára csökkenthető. Az egyik leginkább ajánlott fajta allergiások számára.

Silky terrier (ausztrál selyemszőrű terrier): nem hullik a szőre, a felesleges szőrszálak fésüléskor kijönnek.

Skye terrier: nem hullik a szőre

Spanyol vízikutya: nagyon kevés szőrt hullat

Tibeti terrier: kevés elhalt hámsejtet hullat, kétrétegű szőre van, ha rendszeresen ápolják, nem hullik

Uszkárok: nem hullik a szőrük, kevés elhalt hámsejtet hullatnak

Welsh terrier: nem hullik a szőre

Wheaten terrier: nem hullik a szőre

Xoloitzcuintli: nincs rajta szőr, de nyála és a korpa veszélyes lehet

Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik

2015. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ezek közül a kicsiket persze benti tartásra.
2015. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 NoHead Dog ***** válasza:
49%
Kopaszkutyát igen veszélyes kertben tartani... De öreülne neki télen szerensétlen. :D Még egy shi-tzu is megfagyna...
2015. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, ezek közül választottam a snchnauzert és a pulit, ezekről véltem úgy eredetileg hogy elvannak jól kertben is. A kérdésem arra irányult van-e esetleg itt olyan, aki szintén allergiás és bejött ezen kutyák valamelyike.
2015. júl. 14. 10:17
 7/15 anonim válasza:
100%
Én nagyon allergiás vagyok a kutyaszőrre és ahhoz képest egy berni pásztorunk volt ami nagy szőrű. Én 5 éves voltam amikor hozzánk került és körülbellül 4-5 év után már nem is zavart, hozzászoktam. Gyógyszert se szedtem. Amúgy most boxerünk van ami kisssőrű és így rá se vagyok allergiás
2015. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A sógorom allergiás a szőrre, mindig erősen begyógyszerezi magát, ha eljön hozzánk, mégis mindig befullad. Én nem is értem, ezt hogyan gondolja, szerencsétlen szeretetéhes kutyát majd mindig nagy ívben kikerüli, a házból és a család életéből teljesen kizárja, se egy közös kirándulás, se semmi, csak kilöki neki a kaját a kertbe, azt' annyi? Egy kutya nem tárgy, lelke van! Inkább riasztózta be a házat és tartson szőrtelen kisállatot otthon, mint hogy egy kutyát ilyen ridegtartásban neveljen és ezt most nem sértegetének szánom.
2015. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
NoHead Dog - írtam, hogy benti tartásra a kicsiket, de mindegy :P
2015. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azért kutyát kertben tartani nem ridegtartás. Van olyan, amit csak ott lehet tartani, ezért olvasgatok, érdeklődök erről. A családban csak én vagyok allergiás senki más,és ők szeretnének kutyust. Szeretetben élne a kutya. Én nyílván kicsit háttérbe húzódnék, de ha valóban sikerülne nem vagy alig allergizáló kertben tartható fajtát találni, talán még az is megadatna, hogy teljes "erővel" kutyázhassak vagy legalább lássam a gyerekeimmel.
2015. júl. 14. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!