Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr allergiásnak mi...

Kutyaszőr allergiásnak mi lenne az ideális kutya kertben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, amelyik vígan elvan a kertben télen-nyáron. Lakásba nem vinném be, ezzel is csökkenteni szeretném az allergiát. Kis gyerekeim vannak. Milyen kutya lenne az ideális? Törpe vagy közé Schnauzerre gondoltam, esetleg puli? Ezek jók lennének?
2015. júl. 14. 10:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! Obamának a lánya is allergiás volt a kutyaszőrre és egy portugál vízikutyát vásároltak neki. Itt egy link ami segít: [link]

Ha más nem, fogadj örökbe valami rövidszőrű kutyát! :)

2015. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#8 Nem tudom mi a rosszabb: hogy annyi együttérzés nem szorult beléd, mint egy döglött kannyúlba, vagy hogy nulla hasznos információval szolgáltál.


Kérdező!

Na, akkor egy kis allergia 1x1:

A kutyák a tudomány mai állása szerit többféle allergén anyagot termelnek, egy részüknek már nevük is van (google: Can f 1, Can f 2 stb.) amelyek többféleképpen ürülnek a kutyából (korpával, nyállal, vizelettel stb.), az allergiás ember nem mindegyikre reagál.

Azt is kimutatták tudományos kísérletek, hogy az allergiásoknak is ajánlható fajták (le a kalappal előtted, hogy nem a hipoallergén szót használtad!) többsége egy fikarcnyival sem termel kevesebb korpát. A különbség inkább az, hogy a szőrük nem hullik és így máshogy szórják el az allergénjeiket :)

Ezeknek a kutyáknak általában nincs aljszőrzetük, vékony egy rétegű fedőszőrük van csak. Magyarul a többség vígan odafagy télen a küszöbödre.

Egy rádióműsorban hallottam, hogy olyan allergiások is vannak, akik elvannak a hosszabb szőrű, de vedlős kutyákkal, a nagyon rövid szőrűekre viszont előjön az allergiájuk. Orvosok megerősítették, hogy máshogy száll a levegőben, máshogy terjeszti az allergéneket.


"aki szintén allergiás és bejött ezen kutyák valamelyike"

Remélem ebből kiderült, hogy mindenkire illő, bombabiztos megoldás nincsen, az allergiák egyediek és neked kell kinyomoznod, hogy melyik az a fajta, ami a Te egyéni allergiáidnak megfelel.


(#11-nek annyiban igaza van, hogy menhelyen is lehet olyan egyedeket találni, amelyek kevésbé allergizálnak.)

2015. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A leonbergi elvileg olyan szőrrel rendelkezik, amitől nem jön ki az allergia. Ezt olvastam és nem tapasztalatból írom. Menj el egy kennelbe, hogy erről meggyőződj, és ha jó akkor megtaláltad a te kutyafajtádat. De ha ezt választod, nem lesz olcsó mulatság a jó kennelből megvenni a kutyát, de szerintem ha bejön, akkor mindenképp megéri:)
2015. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :)
2015. júl. 14. 13:44
 15/15 anonim ***** válasza:

Az egyik munkatársamnak olyan allergiája van, hogy a kezén lesznek kis viszkető pöttyök, amikor macskát, vagy kutyát simogat. A jack russel terrier keverék kutyámtól egyértelműen pöttyös lesz, a puli-havanese keverékemtől nem kezdett el vakaródzni. De az utóbbit nem lehet kertbe tenni gondolom, mert asszem nincs annyira aljszőrzete. Lakásban tartom. Nemtudom mit szólna a kerthez.


De lehet hogyha puli lenne csak simán, az jó lenne kertbe is. Hát valahol próbálj meg egy pulikutyát simogatni.

2015. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!