Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítási bunda?

Kiállítási bunda?

Figyelt kérdés
3 hét múlva kiállításra megyünk a kutyámmal. Szőrtípusra dupla bundájú, viszont még fiatal és most volt az első vedlése, így kb. semmi aljszőrzete nincsen, viszont az ő fajtájában és fajtacsoportjában egyaránt, fontos a szép, terebélyes bunda. Ilyen esetben mivel tudnék volument növelni? Vagy esetleg van bármi vitamin/szer ami segít a szőrzetnövekedését? Láttam mindenféle szőrnövesztő sampont is már. A sörélesztőt és a biotint nagyon sok helyen írják, illetve a lazacolajat. Sörélesztőt milyen formában kaphatna? Biotin vitamint találtam illetve listát az ételekről amik nagy mennyiségben tartalmazzák, lazacolajhoz hát az olajos hal etetést meg a konkrét halolajat írták, viszont a sörélesztővel kapcsolatban nem igen találtam semmit. Van valami speciális tabletta vagy esetleg valami olcsó házi megoldás? Vagy valami más bevált tipp esetleg? Tudom, hogy teljes új szőrzetet nem fog már növeszteni, viszont valamennyit biztos segítene, illetve tényleg érdekelnének a volumennövelő samponok/sprayk/habok is :)

2015. júl. 14. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A tenyésztő, akitől van a kutyád nem tud tanáccsal ellátni? Mégis csak ő ismeri a legjobban az általa tenyésztett kutyái jellemzőit.
2015. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megvárod míg tél lesz és kész. :) Nem ezen fog múlni a győzelem. A bíró is látott már levedlett kölyök/növendék kutyát, tudja mitől van és nem fog meglepődni rajta. Mivel az első vedlés ilyen, ezért a korosztályában a többi se fog sokkal különbül kinézni. A felnőtteknél általában nem ilyen durva már a vedlés, de gondolom nem a fajtagyőztes címre hajtotok. :)
2015. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért nem járok én kiállításra.
2015. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert mindig levedlett állapotban van a kutyád?
2015. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is akkor voltunk kiállításon, mikor épp levedlette az összes szőrét, nyugodj meg a többi nagy kutyatenyésztő kutyái is így néztek ki, az enyémnek is dupla szőrzete van. Pláne ilyenkor! Én büszke voltam az eredményre, 3-ból másodikak lettünk. :)
2015. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: amúgy a kutyámnak van egy csontkinövése, nem is a bundájával volt a baj, félreértés ne essen...
2015. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lazacolaj is jó ötlet, de vannak nagyon szuper kondicionálók, amelyek igen látványosan testesítik a szőrt. Nekem is hosszú szőrűjeim vannak (aussie-collie), és a Zannis All Systems kondicionálók nagyon beváltak, így azt tudom javasolni, tegyetek egy próbát vele ti is.
2015. júl. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fő kérdés más értelemben is értendő. Kiállítási bunda...
2015. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!