Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szociofóbiásnak terápiás kutya?

Szociofóbiásnak terápiás kutya?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy egy szociofóbiás terápiás kutyát kapjon? Ha igen, hogy zajlik ennek pontosan a menete?
2015. júl. 14. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nem kicsit kevered a szezont a fazonnal :)


Terápiás kutyát senki nem kap, azt a gazda maga képzi a saját kutyájából, aztán eljár vele terápiázni, de nem adja oda senkinek.

Segítőkutyát kaphatnak sérült, illetve maradandóan beteg emberek, például vakok, mozgássérültek, hallássérültek, akiknek a kutya konkrétan dolgozik, feladatai vannak, amiket elvégez, ezzel téve könnyebbé a gazdája életét. A rohamjelző kutyák is ide sorolhatók, őket is erre szakosodott szervezetek képzik és adják gazdához a képzés végeztével.


A szociofóbia viszont egy pszichés zavar, amin nem tudom, hogyan segíthetne egy képzett kutya. Mire kelle kiképezni pontosan, milyen feladatokat kellene végeznie ahhoz, hogy neked jobb legyen szociofóbiásként létezni? És még ha vannak is ilyen dolgok (kétlem), akkor is mi lesz, amikor meggyógyulsz (mert ez egy kezelhető probléma, nem olyan maradandó, mint az izomsorvadás, vagy a vakság)?


Szóval pontosan mire gondoltál, amikor kiírtad a kérdést? :)

2015. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: Nem lehetséges.

A terápiás kutyáknak van saját gazdájuk, és attól terápiás kutyák, hogy a gazdájukkal (felvezetőjükkel) párban levizsgáztak. Márpedig akár például én miért adnám oda bárkinek is a kutyámat, akivel levizsgáztam és dolgozom? Nem is menne vele sokra egy szociofóbiás ember, mert ettől az állapota nem valószínű, hogy változna. Viszont ennek a szociofóbiás embernek elméletileg lehetősége van olyan kutyás foglalkozásokon részt venni, ahol más emberek társaságában a terápiás kutyával, annak felvezetőjével és a terápiát vezető szakember irányítása mellett szociális interakciókban vehetnek részt. Azért írtam, hogy elméletileg, mert nem tudok róla, hogy az országban hol van olyan csoport, amelyikhez csatlakozni lehetne. Érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a lakhelyedhez közeli segítőkutyás szervezetekkel.

2015. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
előttem már a lényeget leírták, hozzátenném, hogy viszont szociofóbiásnak lehet terápia maga a kutya. Ugyanis egy kutyás mindig találkozik kutyásokkal, mindig beszélgetnek, megvan a téma, oldja a szorongást. Úgyhogy terápiás kutyát nem fogsz kapni, de ha lesz egy kutyád, az embereket fog köréd vonzani, beszélgettek, és egyre kevésbé fogsz feszengeni remélhetőleg. Először lehet, hogy kicsit ingerelárasztásos terápiának fog tűnni, de működhet. Persze ehhez ki kéne bogozni, hogy mik a tüneteid, ez diagnosztizált-e nálad vagy te diagnosztizáltad magad, jársz e pszichiáterhez/pszichológushoz vagy jártál-e. Pszichológus vagyok egyébként, azért merem mondani, hogy működhet.
2015. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!