Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmondjam neki mi történt a...

Elmondjam neki mi történt a kutyusával?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel bejött a kertbe egy idegen kutya és megölte a lányom beagel-jét.Nagy kertünk van és a túlsó felében találta meg a párom.Át volt harapva a torka.Iszonyúan sajnáljuk mert nagyon szerettük.3 éves volt.

A lányom 6 éves.Eddig azt mondtuk,hogy elment és minden reggel hívja de nem jön...=(=(=(

Ti elmondanátok neki a helyemben?

Vagy áltassam,hogy még haza fog jönni?


2010. márc. 4. 20:16
 1/10 A kérdező kommentje:

beagle

bocsi

2010. márc. 4. 20:16
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hat, szerintem mindenkepp mondjatok meg neki, hogy nem jon tobbet haza, de persze talaljatok ki valami mast, hogy miert.
2010. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Szépen óvatosan, vezesd fel, és mond neki, azt hogy öreg volt.
2010. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én elmondanám neki, hogy a kutyus elpusztult és már nem jön haza többet, de a vértes részletekkel nem kínoznám. A kicsiknek élénk a képzeletük, még rémálmai lennének tőle.


Kutyaharapást szőrivel. Minél hamarabb lesz új kiskutya a háznál és szeret bele a lányotok, annál hamarabb túlteszi magát az előző kutyus elvesztésén.


Esetleg az újabb kutyát tarthatnátok lakásban - a beagle elég kicsi hozzá -, a kerítést pedig meg lehetne erősíteni, így nem fenyegetne az a veszély, hogy még egy kutyát elveszítetek.

2010. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nehéz eset. mondd meg neki, hogy a kutyus nem fog visszajönni. most jó helyen van, de nem fogja tudni meglátogatni. ha hat éves a lányod, talán még jó lenne, ha vennétek neki hamar egy másik kutyust. ( idősebb gyerekeknél sokszor az van, hogy nem szeretnéek egy ideig másik kutyát... de ilyen korban egy kiskutya sokszor jó gyógyír a veszteségre.)sajnálom, hogy ez történt a kutyusotokkal. jobbakat, a továbbiakban ! :)
2010. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
6 éves. Ha el is mondod, vmi kíméletes sztorit adj elő. Szegény kutyus. Sajnállak, ez rossz helyzet. Esteleg tényleg azt, hogy öreg volt. Vagy egyszerűen, hogy elszökött, ellopták. Bár, akkor kitudja meddig várná haza. Húú, sok sikert.
2010. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek egyet az előzőkkel. Egy hat éves gyereknek óvatosan el lehet már mondani, hogy mi történt. A halál az élet része, meg kell tanulnia szembenézni vele. Ha mondjuk ember halt volna meg, akkor nem áltathatnátok azzal, hogy csak elment.
2010. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is óvatosan el lehet neki mondani, persze ki kell hagyni a részleteket. Én elmondanám neki, hogy el kellett mennie a kutyusának, de ne féljen most az égben a barátaival játszik a mezőkön. Pl elmehetnétek egy menhelyre és mondhatnátok hogy a beagle most elhagyta de az egyik barátját küldte hogy vigyázzon rá! Ott el is mondják melyik kutyus mehet a kislány mellé!
2010. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy nyulam (imádtam), beszöktek hozzá a kutyáink, kiszedték a ketrecből és megölték. 6 éves voltam. Már akkor tudtam hogy baj van amikor hazajöttam az iskolából, pedig még nem is mondták. Nem titkoltak semmit, mondjuk nem részletezték és nem is láttam a tetemét. Nagyon sajnáltam és sírtam is. De lám még mindig itt vagyok sőt az illető kutyákat sem utálom, nem voltak rémálmaim sem, és most is ugyanakkora állatbarát vagyok, nem tört össze a lelkem. Mondjuk lehet azért, mert állatok között nőttem fel és tudtam hogy milyen az amikor szülnek vagy meghalnak. De szerintem mondd el neki, akkor legalább el tud búcsúzni tőle.
2010. márc. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én hat éves voltam, amikor arra mentem egyik nap haza a suliból, hogy az édesapám testvérét a mentősök éppen újra élesztik. Szívinfarktust kapott, még aznap meghalt a kórházban. Nagyon szerettem, a keresztmamám volt.

A szüleim nyíltan, egyenesen megmondták, hogy meghalt.

Egy 6 éves gyereknek igenis meg kell mondani, hogy meghalt a kutya. Nem kell köntörfalazni. Ő gyerek, nem rózsaszín plüssmackó. Nagyon fog sírni, nagyon szomorú lesz, gyerekes kérdéseket fog feltenni. De az élet együtt jár a halállal, és ezt egy 6 éves is fel tudja fogni.

A TV, a média, a reklámok, az óriás plakátok, a filmek, sőt, a gyerekmesék is tele vannak agresszióval és vérrel. Nem fog rosszat álmodni azért, mert megtudta, hogy megölte egy másik kutya a kedvencét...

2010. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!