Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég mozgás ez egy 3 év...

Elég mozgás ez egy 3 év körüli berni pásztornak?

Figyelt kérdés
Ha egyrészt kertben van tartva másik nagyobb testű kutyával, ahol tud játszani a gazdájával, másrészt olyan helyre viszik sétálni, ahol szabadon lehet engedni (falu határa, kevéssé lakott), és ott kábé fél órát vannak kint, de az alatt el van engedve, és végig szalad szinte. (Oda-vissza pedig mondjuk 5-5 perc pórázon.)
2015. júl. 15. 17:35
 1/5 Thylane14 válasza:
Mivel még kiskutyának számít a 3 éves, így könnyebben elfárad, viszont nagyon játékos. Amit leírtál az tökéletes a kutyusnak. A ketrec kint vagy bennt van zárt helyen?
2015. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az udvaron van ketrec, de nagyon ritkán zárjuk be, a kutyaház árnyékos helyen van fa alatt. Nyáron szoktuk beengedni bizonyos helyiségekbe, ahol tud hűsölni. Szóval alapvetően az udvaron van sokat, ahol időnként játszom velük.
2015. júl. 15. 20:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából arra voltam kíváncsi, hogy nem kevés-e napi fél óra séta, ha az alatt végig el van engedve, és futkározhat, akkor hívom vissza, ha már tényleg messzire menne. Mikor hazaérünk, eléggé liheg, lefekszik, úgy gondolom, elfárad, de amíg kint vagyunk, nem szokott leülni vagy lefeküdni, szóval nem mutatja fáradság jelét.
2015. júl. 15. 20:37
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Több, mint a semmi, a legtöbb kerti kutya ennyit se kap, úgyhogy gratulálok, hogy sétáltatjátok! :)

Egyébként egy kicsit is edzett berni simán letúrázik 20-30 km-ert is ;) mármint nem kánikulában.

Simán fokozhatjátok még bőőőven a dolgot :D persze nem a 40 fokban, hanem reggel/este

2015. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, persze, nem kánikulában gondoltam. Köszönöm a választ. Akkor nem én vagyok a legrosszabb kutyatartó. Igyekszem naponta vinni, vagy amikor nem tudom elvinni, legalább játszani vele, nem állítom, hogy mindig sikerül, de igyekszünk. :) Nagyon sokkal többet én se tudok túrázni, egészségügyi okokból, de időnként elvisszük kirándulni. Olyankor kocsizunk, aztán általában pórázon megy, mert néha mi se ismerjük a helyet annyira, olyan helyen inkább visszük pórázon.
2015. júl. 15. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!