Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszik a kutyám ennyi almát?

Miért eszik a kutyám ennyi almát?

Figyelt kérdés

Van egy kis almafánk, és az aló 1m-en lévő almákat folyton leeszi, pedig még meg se értek.. Ha épp leesik egy a földre, rögtön megy, hogy megegye. Néha már rajtakaptam azon is, hogy 2 lábon áll és úgy legeli le a gyümölcsöket. Akár mennyire is jóllakik a kutyakajával, 1-2 alma még lecsúszik. És hihetetlen, de a dinnyehéjjal is ugyan ez a helyzet.. Ha látja hogy dinnyét eszek leül elém és már annyira bámul, hogy a nyála is kicsordul. Megsajnáltam és a héját odaadtam, hogy játsszon vele, és úgy örült neki, mintha egy sült oldalast kapott volna...

Hiányzik valami vitamin a szervezetéből? miért csinálja ezt? Van még egy kutyám de ő nem csinál ilyen hülyeségeket. Ugyan azt kapják enni is, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj.. :/



2015. júl. 17. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk a diót ette még egy fél évvel ezelőtt,egyszer csak megunta, és semmi baja nem lett tőle. Szerintem a tiednek se lesz,sőt,legalább egészségesen táplálkozik ;) :D
2015. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h pl lédús nyáron, meg fogát tisztítja, esetleg hashajtó, vagy csak simán jól esik neki.
2015. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi vizsláink is kedvelték az almát, almacsutkát, görögdinnye héjat, sőt a főtt kukorica csutkáját. Lazítja a béltartalmat és a harsogó rágcsálás feltehetően valami ősi vadászó ösztönt okozta jóérzést is kelt bennük.
2015. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, teljesen természetes. :) A kutyák gyakran kedvelik a(z) (édes) gyümölcsöket, zöldségeket nassolni. Néhány farkas fajtánál is megfigyelhető ez a viselkedés, viszont a farkasokkal ellentétben a kutya inkább már mindenevő lett, mintsem ragadozó. Persze a táplálékuk nagy részének ideális esetben még mindig a húsnak kellene lennie. Az alma pedig kifejezetten jó nekik, tisztítja a fogakat, frissíti a leheletet és segíti az emésztést is. Néha azonban túl sok gyomorsavat okoz nekik, ilyenkor háztartási kekszet vagy natúr joghurtot lehet adni nekik. Nálunk ez mindig beválik.

Az enyém répát, banánt, kukoricát, dinnyét, almát, uborkát is szokott néha enni.

2015. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 macdln ***** válasza:
100%
Tényleg nem baj, ha szokott almát enni. Az én kutyám is minden evő. :) Viszem ki neki az ebédjét, (nem maradékot, teljesen jó) húslevest, gondoltam, hogy a levét meg a húst megeszi, azt hittem a répát majd ott hagyja, de nem!Nagyon ízlett neki. Néha gyümölcsöt is szokott enni. És az alma még tisztítja is a fogakat, nem lesz tőle semmi baja a kutyáknak. Ha viszont úgy érzed, hogy már túl sokat evett almából, adj neki egy natúr joghurtot, az tényleg beválik.
2015. júl. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!