Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a szánhúzó kutyák...

Igaz, hogy a szánhúzó kutyák annyira önállóak, hogy esetenként teljesen leszarják a gazdájukat?

Figyelt kérdés

Több helyen olyasom itt, hogy elég nehéz fejűek, behívásnál sem biztos hogy működik ez az elbújok előle/elfutok az ellenkező irányba és társai dolog. Szeretnék majd egy huskyt, most kaukázusim van, azt is nehéz fejűnek mondják, de mi jól megvagyunk. Azt hiszem mindent megtanítottam neki amire falun tartott házőrzőként szüksége van egy sétánál és a többi kutyával szemben.

A husky viszont már majd városban lenne évek múlva. Mindig elképzelem, hogy szépen sétálunk egymás mellett, pár méterre távolodik el tőlem, nem rohan el más kutyák felé, mindig én vagyok neki az első, ha hívom jön szinte azonnal, és ügyesen követ lábnál. A kaum ilyen, ettől függetlenül elég önálló.

Viszont egyre bizonytalanabb vagyok azok miatt amiket olvasok a szánhúzókról. Ha pici korától szigorúan, következetesen vesszük a szabályokat nem lehet gond egy huskyval sem, nem?


2015. júl. 17. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem Alaszkai Malamutom van,és szerintem ugyanolyan,mint egy ember,mint egy gyerek,de határozottsággal kordában lehet tartani. Pl. amikor én tanítás közben átismételgetem vele azokat,amiket tud(pl. ül,fekszik..),és ha nincs kedve csinálni,elfordítja a fejét,mintha nem is hallotta volna :D Tény,hogy nagyon makacs,meg önfejű... Időben meg kell tanulnia,hogy ki a főnök,a falkavezér. A mi családunkban én vagyok,és nagyon imádom azt a bolond fejét :D
2015. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy nem sikerülne elérnem nála, hogy engem tekintsen főnöknek, ha a kaunál sikerült, nála is fog. De azért vannak fenntartásaim.. eddig azt hittem egy kaunál (vagy hasonló fajtánál) nincs önfejűbb :/
2015. júl. 17. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom,hogy mire gondolsz.. írj üzeneted,hátha tudok segíteni! :)
2015. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja,amúgy én voltam az 1. és a 3. is :D
2015. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom,hogy beszélgess tenyésztőkkel ők jót rosszat elmondanak a fajtáról,jellemükről,nevelésükről hidd el :) Utána egyszerűbb lesz a döntés!!


Én is akartam egy fajtát/nem husky-t/ de nagyon,aztán amikor sikerült egy tenyésztővel beszélnem és tényleg mindent elmondott,minden kérdésemre válaszolt akkor átgondoltam és rájöttem,hogy ez a fajta nem nekem való.


Aztán most egy másik fajtát néztem ki egy jó ismerősöm tenyésztette is,meg van neki is. Ő is sok mindent elmondott,kifaggattam :D és sokat is találkoztam a fajtával.Rájöttem,hogy küllemben és jellemben is nagyon passzol hozzám ez a fajta.Én ennél is maradok :)

Sajnos nekem évek kérdése mire lehet ilyen kutyóm :/

2015. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is évek kérdése még a husky, de jobb előre felkészülni rá :)
2015. júl. 17. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj olyan tulajdonságot a kutyától,ami nem jellemző a fajtára.Maga a husky szánhuzásra és öngondoskodásra lett szelektálva / a passzīv nyári időszakokban/ ezért maximális engedelmességet nem lehet várni tőle.Tehát jön ha hívod,ha nincs kedve pedig nem.Szėpen sétál,de ha meglát egy macsekot,lepattan.Nyilván oktatható,de monoton feladatokkal nem terhelhető,mert elúnja.egy huskynál nagyon kell tudnod,mit ,miért és hogyan szeretnél elérni,különben lesz egy kerti díszed,akivel jól elvagy ugyan,de nem fog figyelembe venni.
2015. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon önálló természetűek, de ennek komoly oka volt/van. E tulajdonság nélkül ugyanis nem lettek volna képesek ellátni a feladatukat, nem lettek volna képesek éleben maradni. Mindemellett a szánhúzók nem buták, mint sokan tartják, épp ellenkezőleg. Sokszor több az eszük, mint a tulajdonosaiknak (nem véletlenül nem írtam gazdát) és használják is. Nagyon sok mindenre megtaníthatóak, ha megérted a természetüket és annak megfelelően látsz a kiképzéshez. Poroszos, németjuciknál és más hasonló klasszikus munka fajtáknál jól bevált módszerek náluk általában csődöt mondanak. Viszont ha képes vagy elérni náluk, hogy a kiképezést egy jó bulinak tartsák, akkor sok ember számára meglepő dolgokra is képesek lehetnek.
2015. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!