Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről mi a véleményetek? A...

Erről mi a véleményetek? A vakvezető kutyák csak vezetik a gazdájukat vagy a védelmük is feladat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval testvérem vak (születése óta),van egy Labrador vakvezető kutyája (pontosabban már csak volt).

Megpróbálom röviden leírni a történetet:Sétált az utcán és kirabolták (állítólag romák),természetesen vele volt a kutyája is.A pénzét,iratait vitték el.A kutya állítólag meg akarta védeni,neki akart ugrani a támadóknak.DE én úgy tudom,hogy egy ilyen kutya SOHA,semmilyen körülmények között nem támadhat!Mert mi van,ha NEM is akarták volna megtámadni?

A vége az lett,hogy a Labrador elrántotta a tesómat és megsérült,mert utánuk akart menni a támadóknak,akik persze leléceltek.

Hol lehet kérvényezni,ha új kutyát szeretne? Mert nem szeretné,hogy egy dög elrántsa,nincs elég baja anélkül is.Akkor inkább rabolják ki,minthogy megsérüljön...

Hogyan voltak képesek egy ilyen kutyát a kezére adni egy VAK embernek???


2012. aug. 6. 13:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Csak a táskáját vitték el,nem akarták megtámadni,szemtanúk vannak rá.

Utána már el is futottak,a kutya meg utánuk!Így esett el a tesóm:törést,zúzódást szenvedett.

2012. aug. 6. 14:05
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ilyet tényleg nem tehet.


Külföldön egyes helyeken mini pónikat adnak kutya helyett, az állítólag jobban teljesít, de nem hinném, hogy Magyarországon erre lehetőség van.


De szerintem vakvezető kutyás alapítványnál érdeklődj.

2012. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
a kutya most hol van?
2012. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ezeknek a kutyáknak a védelem is a feladata.Hallottam már párszor,hogy védik a gazdit szal szerintem nincs ezen mit csodálni(vagy csak külföldön elfogadott ez?)...olyat is hallottam,hogy megakart valaki verni 1 vakot a kutya meg rátámadt,de persze hasonló lopás kísérletekor is támadtak már.Inkább legyél boldog,hogy védeni próbálta és nem pedig csak szobrozni.Azt pedig a kutya képes érezni ha rosszra készülnek az emberek...bár az igaz,hogy nem szoktak elrohani a vaktól a közelükben szoktak maradni
2012. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.A Labrador visszakerült a kiképzőihez,miután megsérült a tesóm.Önként vitték el.

De részleteket sajnos nem tudok,csak a történetet,nem láttam,vele senki sem volt a kutyáján kívül.

Amúgy régebben semmi baj sem volt a kutyával,tesóm is szerette.

2012. aug. 6. 14:13
 6/27 A kérdező kommentje:
Persze az nagyon jó,hogy meg akarta védeni,de mi van,ha csak mondjuk romák elsétálnak mellette,vagy valami más irritálja a kutyát és támad? Tesóm nem tudja kontrollálni vagy felmérni a helyzetet,mivel írtam hogy teljesen vak!
2012. aug. 6. 14:16
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

"Tesóm nem tudja kontrollálni vagy felmérni a helyzetet,mivel írtam hogy teljesen vak!"

"Azt pedig a kutya képes érezni ha rosszra készülnek az emberek"

Ezek ok nélkül nem támadnak...ráadásul már benne voltak a szituban

2012. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Még a legkisebb kutya is próbál valamilyen védést előadni, ha a gazdáját úgy érzi, támadják.

A testvéred hogyan fogta a kutyát, hogy elrántotta? Ha a hámot fogja, elsőre igaz, megránthatja, de utána el lehet engedni.

És elég morbid "dögnek" nevezni egy kutyát, amelyik a testvéred szeme a sajátja helyett.

Remélem, ha lesz másik kutyája és véletlenül megismétlődik az eset, az új kutya pedig meg sem mozdul, akkor nem jössz ide háborogni, hogy milyen dögöt adtak, ami nem is védi meg a testvéredet.

Emiatt az eset miatt kár volt visszaadni azt a kutyát.

2012. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Te még véded ezeket a mocskos gazembereket, akik vakot támadnak meg? Ott helyben kellett volna őket úgy megverni, hogy betojjanak. Nagyon erősek tudnak lenni bandában. A kutya megvédte a gazdáját, ez is a dolga. Akit megharapott, az magára vessen, nem tudom sajnálni.
2012. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagy hiba volt a labradort,ezért elvitetni,de ti tudjátok.Lehet,hogy a következő kutyája meg sem próbálja megvédeni(ami mellesleg elég rossz lenne)
2012. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!