Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem magam túl rajta?

Hogyan tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés

2 kutyusunk volt, akiket a világon mindennél jobban szerettem/szeretek. Már több mint 1 éve eltűntek, azt sem tudjuk, hogy élnek-e még. Míg megvoltak sokszor eltűntek hónapokra (mert sok szomszéd el akarta tenni őket láb alól, vagy csak eltűntetni, és sokszor cselekedtek is). De az én kutyáim mindent kibírtak, mindig hazatértek, bármin kellett is keresztülmenniük.

De egy év után kezdem feladni a reményt, hogy láthatom még őket. És ezt nem bírom ki, beleőrülök a hiányukba :'(((

Gyakran álmodok velük, gyakran azt, hogy hazajöttek.

Igazából egyre rosszabb, eddig sikerült alig gondolni rájuk, de mostanában mindennap eszembe jutnak, és rengeteget sírok :'(((

Nagyon sokáig kerestük őket, de semmi...szerintetek előkerülhetnek még?? :(((

Vagy lehet, hogy azért sírok és gondolok mostanában ennyit rájuk, mert lehet hogy eddig éltek és most történt velük valami, és megéreztem?


Lehet hogy teszek fel képet, hátha valaki tud valamit...vagy itt nem érdemes próbálkozni?



2015. júl. 18. 06:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Meg van hirdetve valahol? Mikor az én kutyám eltűnt, még aznap feltettem mindenhova ahova tudtam, kiplakátoltam, odaírtam, hogy jutalomban részesül aki segít. 1hét alatt megtaláltuk a város másik végén, sajnos senki sem fogadta el a jutalmat, még egy ajándék csokit sem, nem hogy a pénzt..

Ha meghirdetted, akkor még reménykedhetsz, bár 1év hosszú idő. Lehet befogadták..chip volt bennük? Vagy felelőtlen gazda voltál? Ilyenkor a legtöbb, amit tehetsz, meghirdeted sok honlapon, ami állatos, írsz az állatvédőknek hogy osszák meg facen, szólsz a helyi és szomszéd városok gyepmesteri telepére menhelyre hogy eltűntek, az orvosnál beleiratod a chipbe, hogy eltűntek, így ha valaki orvoshoz viszi, az orvos leolvassa a chipet, látni fogja, hogy eltűntek, és egyből értesít téged..

Ha ezek nincsenek, esetleg kötelező chip sincs bennük, nem hiszem hogy felelős gazda vagy és tényleg szeretted őket..

Ha ezek viszont megtörténtek akkor lehet reménykedni valamennyit még. De ha új kutyát hozol, akkor is készülj rá hogy lehet előkerülnek, aztán nehogy ki kelljen dobni valamelyiket :)

2015. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Volt bennük chip, de nem tudtam, hogy bele lehet iratni hogy eltűntek :O

Amint tudok, elmegyek az állatorvoshoz, és ezt bepótolom, talán van még remény...Egyszer állatvédők hozták haza, a chip alapján megtaláltak minket, de előtte hónapokig egy elég távoli városban élt, befogadták, jól tartották, mert kövéren került haza :D

Ezért félek tőle, hogy már nem élnek, mert a chip miatt már talán hazakerültek volna...

Plakátoltunk is, netre is feltettük, de semmi :((

Csak azt remélem, hogy jól vannak :'(

2015. júl. 18. 10:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Milyen kutyák voltak? Keverékek vagy fajtatiszták? Mert sok ember van úgy vele, hogy jaaaj ott egy szép husky, gyorsan befogadom mert fajtatiszta..szóval lehet gazdinál vannak de szerintem érdemes beiratni a chipbe hogy eltűnt vagy ellopták és eredeti gazdija te vagy éa várod vissza. A szomszédok hogyan tudnák eltüntetni merre van erdő vagy valami a környéken? Tudom hogy az csúnya lenne, de nem árt megnézni az erdőkben is jó mélyen, nem-e kötötték ki meghalni..:(

Csak mert rengeteg olyan eset van hogy kikötik a semmibe őket hogy ott halljanak éhen amerre ember nem jár..:(

Sok sikert. Ja ha esetleg fajtatiszták akkor fajtamentőknek is írhatsz..bár korábban jobb lett volna, de semmi sincs kizárva


Abban reménykedek én is hogy nem került rossz emberekhez:(

Az enyém olyanok mellett sétált mikor megtaláltuk, és elmondták az arra fele lakók, hogy vagy prédakutya lesz a pitbulljaiknak (mert ugye az menő kutya és jó mulatság a harcoltatás...) vagy megeszik, mert előtte egy kóbor németjuhászt fogtak be, aminek a maradványait megtalálták később :(

2015. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Te jó Isten!!! :'O :'((

Gyűlölöm az ilyen embereket!!! :(((

Ha tehetném, minden rossz sorsú kutyust befogadnék a világon :'(

Az az álmom, hogy létrehozom a világ legnagyobb állatotthonát, ahol minden kóbor állat szeretetet és békét kap. :'(


Van mellettünk több nagy erdő is, illetve egy zsidótemető, egyszer a szomszéd ásóval fejbe vágta és behajította...biztos azt hitte, meghalt, de szerencsére a mi kis túlélőnk ezt is kibírta, mikor a temető mellett sétáltunk el (ekkor már egy hete el volt tűnve), felismerte a hangunkat és elkezdett ugatni. Felismertük az ugatását, vittünk egy létrát és kihoztuk. Annyi mindent élt túl ez a kutya, hogy az hihetetlen, filmbeillő. A család, barátok is mind csodájára jártak. Nem lehet, hogy végleg elveszítsem, azt nem fogom kibírni :'(((

Egyébként ez a kutyus, akiről most írtam, egy kistestű tacskó-puli keverék.

Itt egy kép róla, augusztusban lenne 6 éves.


[link]



A másik kutyus 2 éves lenne nemsokára, róla sajnos nincs képem, ezzel most szembesültem, mert elromlott a telefonomban az sd kártya, és ami azon volt, törlődött :(((

Ő egy drótszőrű vizsla keverék kutyus

2015. júl. 18. 11:16
 5/14 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonló:

[link]


Mindkettő fiú kutyus.

2015. júl. 18. 11:18
 6/14 A kérdező kommentje:

Na még egyszer:

[link]


Csak a miénknek barna a szeme, és picit sötétebb a szőre.

2015. júl. 18. 11:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Látom hogy itt mindenki nagyon megértő na de ne haragudj, ha ekkorát hibáztál akkor valamilyen szinten megérdemled. Egy jó gazda kutyái nem szöknek el néha sem, nem hogy ilyen rendszeresen. Azért sírsz mert te vagy a hibás.
2015. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem elszöktek, hanem eltűntek, nem ugyanaz. Volt hogy a szomszéd megfogta a kutyát, betette a kocsiba és kivitte egy tanyára. A kutya pár nap múlva hazajött. Egy Istenhátamögötti tanyáról hazatalált, ahol még sosem járt, mégis hazajött. Ha olyan rossz gazda lennék, nem tett volna meg ekkora utat, nem is talált volna haza, ha nem szetetne minket...
2015. júl. 18. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de el nem tudom képzelni, hogy egy jó gazda kutyáit hogy képes akárki elvinni. És egy jó gazda hogy képes arról sztorizgatni, hogy egyszer fejbeb*szták lapáttal és milyen király, hogy túlélte... Tartok egy ideje kutyákat, de még soha az életben egy ember sem kerül hozzájuk olyan közel, hogy el tudja vinni őket az én akaratom nélkül.

Ha valaki bemegy a telketekre akkor az betörés. Miért hagyjátok? Feljelentés, rendőrség? Ja hogy valószínűleg nincs kerítés/rossz az állapota/nincs kennel/nem kötöd meg a kutyát/ vagy hagyod hogy az utcára menjen? Akkor mégis kinek a felelőssége ezt megoldani? Hát a gazdának! Ha pedig tényleg semmilyen mód nincs rá, hogy az embereket távol lehessen tartani, akkor a felelős ember úgy dönt, hogy inkább nem tart kutyát, mert nem tudja megvédeni. Szerinted az normális, hogy évek óta azt nézed nyugodtan, hogy hónapokra eltűnnek a kutyád, lapátokkal verik fejbe meg minden és nem teszel semmit? Nem sajnálkozni kell, hanem cselekedni!

2015. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és nem zörög a haraszt ha a szél nem fújja ugye. Elképzelhető, hogy a szomszédot okkal zavarják a kutyák ha ilyen kitartóan utűlja őket? Talán sokat ugatnak, átszöknek hozzá stb? Ebben az esetben is a gazdának kötelessége megnevelni a kutyát és úgy tartani, hogy ne zavarjanak senkit. Persze ettől még a szomszéd cselekedete nem helyes, nem úgy látszik mintha tettél volna bármit is annak érdekében, hogy ezt megelőzd, megállítsd, csak siránkozol, de azt is csak amikor már túl késő. Még azt sem tudod hogy működik a chip, hát könyörögöm, egy felelős gazda tájékozódik!
2015. júl. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!