Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem magam túl rajta?

Hogyan tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés

2 kutyusunk volt, akiket a világon mindennél jobban szerettem/szeretek. Már több mint 1 éve eltűntek, azt sem tudjuk, hogy élnek-e még. Míg megvoltak sokszor eltűntek hónapokra (mert sok szomszéd el akarta tenni őket láb alól, vagy csak eltűntetni, és sokszor cselekedtek is). De az én kutyáim mindent kibírtak, mindig hazatértek, bármin kellett is keresztülmenniük.

De egy év után kezdem feladni a reményt, hogy láthatom még őket. És ezt nem bírom ki, beleőrülök a hiányukba :'(((

Gyakran álmodok velük, gyakran azt, hogy hazajöttek.

Igazából egyre rosszabb, eddig sikerült alig gondolni rájuk, de mostanában mindennap eszembe jutnak, és rengeteget sírok :'(((

Nagyon sokáig kerestük őket, de semmi...szerintetek előkerülhetnek még?? :(((

Vagy lehet, hogy azért sírok és gondolok mostanában ennyit rájuk, mert lehet hogy eddig éltek és most történt velük valami, és megéreztem?


Lehet hogy teszek fel képet, hátha valaki tud valamit...vagy itt nem érdemes próbálkozni?



2015. júl. 18. 06:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Először is nem sztorizgattam a kutyámat èrt bántalmakról, hanem elmeséltem, hogy volt már, hogy behajították a zsidótemetőbe, mert kérdezte az első válaszoló, hogy van-e olyan hely, ahová eltűntethetik, erre írtam a zsidótemetőt, és hogy volt is rá példa.

Annak meg ne is haragudj, de igenis örültünk, hogy túlélte, és vissza került hozzánk, hiszen szeretjük, hát bocsássa már meg a világ hogy nem az volt bennünk, hogy hát jobb lett volna szegénynek ha megh meghal...

Szerintem teljesen normális és természetes emberi érzelem (sőt az egyetlen normális) az öröm, mikor valaki akit szeretsz, megmenekül a haláltól, mégha az "csak" egy kutya is...


Kerítésünk van, teljesen körbe a telken, nem is rossz vagy rozzant, csak olyan a lakókörnyékünk, hogy mindenki egymás szájában van, nincsenek üres telkek, rögtön melletted szomszéd minden irányból be van építve. A szomszédnak is van kutyája, és hát néha átjártak egymáshoz (mind2 fiú), mert amolyan barátok voltak. Lutyáknak is kell a kutyatársaság, eljátszottak egymással, stb.

Egyébként a szomszéd kerítése volt, amin átjártak, de leszarták, nekünk kellett elbarikádozni az egészet, úgy megoldani ahogy tudtuk, ha nem akartuk, hogy átmenjen. Minket nem zavart ha a szomszéd kutya átjött, minden kutyát szeretünk. De tudtuk, hogy a szomszédnak böki a csőrét, persze a kerítésükkel b*sztak csinálni bármit is (a szomszédéktól egyébként az utcára is ki tudtak menni, kb. 5 pervre jártak ki megjelölni a környező fákat, ennyi, de az is a szomszéd kerítésén át, amivel mi nem tudunk mit kezdeni). A mi oldalunkon lévő kerítést meg megoldottuk ahogy tudtuk, de átástak alatta. Jelentősebb változtatásokat nem csinálhattunk, mert nem a miénk a kerítés.

Volt idő, hogy megkötöttük a kutyát, de egyes kutyák nem viselik el a megkötést. Ő is olyan volt, és a szívünk beleszakadt...de estére így is MINDIG meg volt kötve. Kennel nincs, mert nem azért van kutyám, hogy bezárjam, mint egy rabot, és ott sínylődjön egy ketrecben. Ezt a kutyatartási formát elítélem. Aki nem szereti a kutyáját inkább az ne tartson. És a szavaidból úgy veszem ki, hogy bár neked van, de minek. Nem szereted igazán. Lehet hogy az én kutyám nem él(t) sokáig, de amíg velünk volt, boldog volt, és több szeretet kapott, mint a legtöbb kutya egész életébrn (sajnos).

Látok kutyákat, 10-15 éve ugyanúgy sétálok el előttük. Fekszenek a nap 24 órájában láncraverve, senki feléjük sem néz, csak elé löknek valami kajàt, aztán le van tudva a kutyával való foglalkozás. Ezeknek a kutyáknak nem életöröm és boldogság van a szemükben, hanem fádalom és bánat. Az én kutyámat hiába érte annyi sérelem, de 100x boldogabb volt...


A chipről mrg annyit, hogy 14 voltam, mikor bechipeltettük a kutyákat, mikor az állatorvos elmondta, mi merre hány méter, nem is értettem, de nem is igazán figyeltem, hiszen apummal voltam (aki azóta elhagyott minket, nem foglalkozik velünk, majd pont a kutya érdekelné), én neg örültem pujafejjel a kutyának. Mikor eltűntek, tájékozódtam a chipròl, de ilyet nem olvastam. Egyébként ha már van chip a kutyában, ha valaki megtalálja, úgy is gondolja, hogy az aki chilet tesz a kutyába, nem fogja kilökni az utcára. Ha látják, hogy van benne chip, vagy eljuttatják a gazdihoz (de felveszik vele a kapcsolatot), vagy megtartják, függetlenül attól, hogy eltűnt-e vagy nem. Egyébként meg az emberek ha találnak egy kutyát, nem szokták elvinni állatorvoshoz, ha épnek tűnik...tapasztalat...

Szóval hibáztathatsz engem, nem számít, de engem szeretett a kutyám. És téged szeret a tied?

2015. júl. 18. 17:24
 12/14 A kérdező kommentje:
Feljenteni meg minek? Hogy bizonyítottuk volna? A mi állításunk az övékkel szemben...
2015. júl. 18. 17:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Na ne haragudj, de ha nem vagy képes beismerni a hibádat, akkor soha az életben nem fogsz előre jutni.

Először is:

1, attól, hogy a kutyát szereted és ő szeret téged még nem leszel hirtelen jó gazda! Komolyan megnyugvást kéne, hogy okozzon, hogy nem élt sokáig és lapáttal fejbavágták meg minden de legalább szeretett? Jézusom 2015 van, nem a középkor...

2, a kutya szeretete nem feltételezi azt, hogy te jó ember vagy. A kutyáknál köztudott, hogy többségük szereti a gazdáját és úgy általában az embereket, akármit csinálnak vele. Attól, hogy a kutyád szeret, még lehetsz rossz ember. Ezért is híresek a kutyák, ezért is népszerűek.

3, attól, hogy személyeskedsz, nem lesz igazad. De amúgy igen, a kutyám szeretett engem. Mind a 14 évében amíg probléma nélkül élt, mert vigyáztam rá! Utána is csak azért halt meg mert epilepsziás lett és a gyógyszer nem használt. Még most is azon gondolkozok, hogy mit tehetettem volna még érte! És a másik kettő is szeret 7 és 10 éve. Most akkor mi van? Meg különben is mivel kéne ezt bizonyítanom neten keresztül? Egyáltalán miért kéne bizonyítanom? Az állatorvoshoz meg 10 éves korom óta egyedül vittem őket, és fel tudtam fogni, hogy mit mond.

Te csak a kifogásokat keresed. Igenis kötelességed lett volna biztonságban tartani a kutyáid vagy ha erre nem vagy képes akkor felelősségteljesen, önzetlenül lemondani a tartásukról! Attól, hogy szerettétek egymást, te komolyan jobban alszol, miközben szevedtek, amikor elvitték messzire, meg fejbevágták, otthagyták meghalni, meg ki tudja mi borzalom történt velük hónapok alatt? Valóban jobb a kutyáknak most feltehetőleg halottan, fejbevágva meg mit tudom én hogy, mint mondjuk kennelben?

Amúgy megsúgok egy nagy titkot:

Létezik egy olyan dolog, hogy sétáltatás! Arra való, hogy a kutya a gazda felügyelete alatt pisilhessen, találkozhasson más kutyákkal, és normális emberekkel akik nem verik fejbe lapáttal és ne kelljen átszökniük a szomszédba se az utcára egyedül! És azt is megsúgom, hogy a legtöbb embernek van legalább 3 szomszédja, a szomszédoknak kutyái, ez teljesen természetes dolog, legtöbbjüket mégsem próbálják megölni.

2015. júl. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Éppen ez a lényeg, hogy nem alszom nyugidtan, erről szól az egész kérdés, hogy még egy év után is rosszul érzem magam.

Nem mondtam, hogy nem hibáztam semmiben! Követtem el hibálak, ahogyan mindenki, hiszen ember vagyok én is=tökéletlen.

Csak azt mondtam, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, és szerettük egymást. Nem mondtam, hogy bizonyítsd, szeret-e a kutyád, elhiszem és örülök is neki.

De vannak esetek, amikor a gazda nem tud mit tenni, ha a szomszéd nyomorult féreg...

Most nincs is már kutyám, az meg hogy 1 éve még minek volt, hát könyörgöm, nem is volt a kérdés!

Most neked azzal jobb, hogy idejössz és ismeretlenül szidsz, hibáztatsz és pocskondiázol?

Remélem, jobban fogsz aludni, hogy egy földön fekvőt rúgdosol...boldogabb lettél tőle?

A hibákkal tisztában léve már nincs kutyánk, de amikor hozzánk került, honnan tudhattuk volna, hogy a szomszéd képes ilyenekre? Utána pedig már mindent megtettünk, amit tudtunk, volt hogy mi magunk vittük el rokonokhoz, ahol gondoltuk, jobb helye lenne, de visszajött. Az meg hogy a kutyák szeretik az embereket, bármit tesznek velük, a legnagyobb hülyeség. Ha hoztál ki menhelyről kutyát, tudhatod, hogy félnek mindentől, mindenkitől, ami nem éooen a szeretet jele. Azt szeretik, aki érdemes rá.

Engem hibáztatni a szomszédom tetteiért...

Igen, sok kutyásnak kutyás a szomszédja, de nem teszik el láb alól. De az emberek nem egyformák (ahogyan a kutyák sem), tehetek én róla hogy bolond?

Meg az is hogy a szüleimmel vittem állatorvoshoz....húha...életem legnagyobb hibája!!! Hogy tehettem ilyen szörnyűséget?? Mint mondtam, ez teljesen elhanyagolható, hiszen ha belenne írva a chilbe higy eltűnt, mivel lennék előrébb? Írtam az előbb, de te mindenbe csak belekötsz, csak engem bánthass...igen, minden bizonnyal valóban jobb ember vagy nálam...

Nem értem, mi értelme, a szememre vetni a múltat, mikor azon már úgy sem lehet változtatni.

Írj amit akarsz, de a szeretet az egyik legfontosabb kutya és gazdája között. Azon túl pedig mindent megtettünk, ami erőnkből telt.

Sétálni is rendszeresen sétáltattuk, de sokszor a cigányteleore akart bemenni, ahonnan inkább elhúztam, mert féltem odamenni. De olyan kis buta volt, hogy ha valahova nem vittem be, bement utána a szomszéd kutyával. Azt nem bánom, hogy nem vittem be oda, törékeny lányként bármikor bármit tehettek volna velem, nem tudtam volna ellene mit tenni. Sétálás után mindig megkötöttem a kutyát, de "felakasztotta" magàt mindig, ez volt a zsarolás, hiszen ha nem engedjük el, megfullad. Így megkötni nem igazán lehetett napközben, este jobban viselte. Az ilyen kutya gondolod elviselné a bezátságot? Belátom, kissé nehéz természetű (volt?), de nem gondolnám, hogy minden az én hibám, van hogy egyszerűen rosszak a körülmények...

2015. júl. 18. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!