Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kutyám?

Megbolondult a kutyám?

Figyelt kérdés

8 hónapos német juhász, és eddig gyönyörűen jött velem amikor sétáltunk. Volt egy kettő kutya akikhez oda akart húzni (korábban mindig rángatott, hogy oda akar menni a kutyákhoz de sikerült leszoktatnom róla, és sokszor szorosan mellettem jött, mint a gyakorlásnál).

Már örültem, hogy milyen jólnevelt okos kutyám van, és erre két napja mintha megőrült volna. Kitépi a karomat, és rángat, mintha teljesen más kutya lenne....

Kicsit kiborultam, mert nagyon megrántotta a kezemet, és a lelkemnek is rosszul esett, mert eddig nem volt a kutyámmal komolyabb baj...

Ez lenne a kamaszkor...?! Tudnátok hasznos tanácsokkat adni nekem?

A népszigeti kutyasuliba vittem volna, de sajnos olyan beosztásban indul a tanfolyam, amit én nem tudok vállalni, mert szombatonként suliba vagyok, így lemaradnék...

Volt egy kiképzőnk, hónapokig együtt dolgoztam vele, de sajnos csak a pénzt tette zsebre, és az önbizalmamat rombolta le...

Kérlek adjatok tanácsot.. Köszönöm.


2010. márc. 5. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüzelnek a szukák, azok miatt is lehet. De az én kutyámnak is ilyen hangulatváltozásai vannak néha. Ő 6 hónapos golden. Alap esetben szépen jön, nem is kell mondani neki és jön. Néha meg van egy-egy nap amikor nem lehet bírni vele. Én se értem mi van olyankor...
2010. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na ebben lehet, hogy igazad van:) Még nincs ivartalanítva, ma viszem kivizsgálásra, megbeszélésre a dokihoz stb...
2010. márc. 5. 15:30
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet h most lett ivarérett és ezért kattant meg kicsit? Meg persze a tüzelő szuka is közrejátszhat!
2010. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
hagyjad, hadd játsszon a kutyákkal
2010. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Így tavasszal minden kutyának roppant érdekes szaga van, ami csupa izgalmas felfedeznivaló a blökid számára. Ennek nem tud ellenállni, még ha kéred is erre... Engedj neki, végülis nem tesz vele rosszat, és neki sem árt, ha egy kicsit ismerkedik. Aztán ha lemegy ez az időszak, akkor ismét nyugodt lesz.
2010. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Legyél vele határozott ha ilyet csinál.

Az utolsónak meg csak annyit , h a kutyának azt kell tennie amit a gazda parancsol. Ha a gazda nemakarja hogy kutyázzon akkor nemszabad hagyni neki ennyi...

2010. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én nagyon örülnék, ha lenne kutyabarátja, mert nagyon játékos, csak valahogy még nem találtuk meg az igazit. Azt kifelejtettem, hogy a kerítésnél acsarkodó kutyákhoz rángat oda..Ő mindenkivel játszana, csak, vele nem:( NAgyon lelkes kedves kutya, és annyira, de annyira kölyök még... De nálunk sajnos nem nagyon divat "idegen" kutyákkal barátkozni, így ha én megkérdezem, hogy ismerkedhet-e, erre mindig furán néznek rám...:(


Szóval nem azzal van a probléma, hogy idegbajos gazdi lennék, aki megtiltja a kutyájának a kutyás társaságot, hanem amikor sétálunk az utcán, a kerítésen keresztül ugató kutyákhoz rángat.


Erről sikerült leszoktatnom korábban:) És ezt "felejtette el..."

2010. márc. 5. 16:02
 8/20 anonim ***** válasza:
A séta nem azt jelenti a kutyának, hogy szépen, láb mellett elbattyog veled.Azt elvárhatod, hogy amíg odaértek egy olyan helyre, ahol szabadon tombolhat eleinte, utána még veled is játszik, akkor egy idő után a célig "viselkedni" fog.De az nem séta számára, hogy láb mellett lejártok x métert.Ha kikerül az otthonából, nyilván az ismeretlen szagok, történések lesznek számára érdekesek.Neki ez a kikapcsolódás.
2010. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2010. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

15:50 vagyok

15:51-nek annyit, hogy én a kutyámnak szeretek örömet okozni, és ha nem tesz kárt, engedem, hogy jól érezze magát, ahogyan a 16:05 ös hozzászóló is mondja, a kutya dolga nem az, hogy engedelmeskedjen, mint egy robot és gépiesen lépdeljen melletted, mindent utasítson el, mindennel szemben legyen közömbös, mert Te a szent gazdi úgy parancsolod.

Ez elég embertelen.

Ha érdekli valami, miért ne szaglászhatna utána? Persze határt kell szabni neki, ebben igazad van, pl nem szabad ugrálni, elszaladni, bemenni idegen helyekre, stb.

De főleg egy ilyen időszakos probléma miatt, hogy párzási időszak van, annyit igazán meg lehet neki engedni, hogy megszagoljon egy idegen kutyát. Nem fog elpusztulni a Föld bolygó.

2010. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!