Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kutyám? :S

Megbolondult a kutyám? :S

Figyelt kérdés

Volt neki egy textil frizbije amivel nagyon jól elvolt, szóval úgy döntöttem hogy vezsek neki pár szabványosat! Meglettek és akkor kiderült hogy a másik, öreg kutyám aki utál ilyen dolgokkal játszani sokkal tehetségsebb mint a fiatal! Tökre örültem, játszottunk, jól megdicsértem, azóta is gyakorlunk minden nap! Akkor a fiatal kutya egyszer nem annyira érdeklődött a fribi után nem hozta, gondoltam nem baj majd máskor. Viszont nem sokkal később valami rosszat csinált ami miatt megszídtam. Azóta a fiatalabb tiszta idegbeteg. Ha hirtelen mozdulatot teszek, véletlenül megpöckölöm, meghúzom a szőrét ÜVÖLT, mint akit nyúznak, pedig szinte hozzá sem érek! Ha kérek tőle valamit amit már tud akkor nem csinálja meg, csak néz rám és látom rajta hogy retteg mert fél hogy mérges leszek ha nem csinálja meg, de akkor miért nem csinálja meg könyörgöm és akkor nem leszek mérges (szerinte)???? Vagy pl azt mondom hozd ide a kedvenc játékod, inkább elmegy az ellenkező irányba vagy elmegy a játékig de otthagyja és visszasunnyog.

Mindig is érzékeny kutya volt de NEM idegbeteg! Nem fél a vihartól, a tüzijátéktól, a hirtelen dolgoktól sem az idegen emberektől, kutyáktól. Egy mintaeb. Én sosem bántottam, és senki más sem, minden lépéséről tudok, nem történt vele soha semmi rossz! Máskor is szídtam már meg, ebbe nem hiszem hogy bele kéne halni. :S Amikor a másikkal játszom csak jön oda és néz de csinálni nem hajlandó semmit. Mi baja lehet neki?


2010. jún. 13. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy féltékeny, mert eddig vele játszottál, most meg a másik kutyával.
2010. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hogy szídtad meg?Nem lehet hogy ettől ijedt meg nagyon?
2010. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy féltékeny mert eddig is foglalkoztam mindkettővel meg különben is ő van a rangsorban lejjebb és teljesen elfogadta, már összeszoktunk több éve. :S

Elszaladt, utána mentem, mondtam neki közben 'nem szabad' és visszaküldtem előre a helyére. Máskor is csináltam ilyet, és semmi baja nem volt vele. Nem vertem meg vagy ilyesmi. oO

2010. jún. 13. 20:33
 4/18 anonim válasza:
0%
Nőstény? Mert ha igen akkor lehet, hogy tüzel vagy valami, ha meg hím lehet, hogy hiányzik neki egy nőstény...nomeg lehet, hogy tényleg féltékeny! :)
2010. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szuka és nem tüzel egyik sem. És nem féltékeny mert nem ember. Eddig sem volt az most miért lenne? Ugyanolyan szigorúan nevelem, eszébe sem jutna felfelé törekedni. Vele is foglalkoztam, most is foglalkoznék ha akarna valamit csinálni de csak néz rettegve.
2010. jún. 13. 20:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem elég érzékeny lelkűek tudnak lenni a kutyák.Nemrég volt az enyémmel az,hogy rászóltam valamiért,és ezt sokkal súlyosabban fogta fel,ahogy kellett volna.Megsértődött,és egy ideig ha ránéztem,mindig elfordította a fejét,és sokszor félt tőlem.Vissza kellett nyernem a bizalmát:onnantól kezdve csak nyugodt hangnemben beszéltem,sokat simogattam,stb,és egy idő után visszatért minden a régi kerékvágásba.A hirtelen mozdulatokat meg ne csináld,mert parázik tőle valamiért.
2010. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jó de nem tehetek róla, nem körülötte forog a világ, nem tudok állandóan arra figyelni hogy ő ott fekszik mert más a dolgom. :S Nem szándékosan ijesztgetem.
2010. jún. 13. 20:56
 8/18 A kérdező kommentje:
Tessék már megint :@ Állandóan láb alatt van, aztán véletlenül megütöm mert útban van és nem látom és úgy vonyít mint akit ölnek... Mostmár kezd idegesítő lenni... :@
2010. jún. 13. 21:26
 9/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az ő szemszögéből nézni a dolgokat! Igazán szereted őt? Akkor légy vele türelmes, figyelmes, forogjon egy kicsit körülötte a világ, és járj a kedvében, míg vissza nem nyered a bizalmát. Ennyit csak megér neked, nem?
2010. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Annyira szeretem őt hogy érte dolgozok (most itthon) meg legyen mindene ezért nem rá figyelek állandóan. Fekete kutya és nem látom sötétben, egyszerűen lehetetlen hogy mindig észrevegyem. Nyúltam a vizemért, eldőlt, ezt ki számította volna ki előre hogy figyelhessek rá? :S

Megérteném ha valami nagy baj történt volna vele, de hiszen semmi nem volt. Volt olyan hogy meg akarta ölni őket egy kutya, de még a szeme se rebbent. Szóval nem értem és ez fusztrál... Ha érteném hogy mi baja akkor olyan egyszerű lenne.

2010. jún. 13. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!