Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kutyám vagy mi...

Megbolondult a kutyám vagy mi lett vele?

Figyelt kérdés
A kutyám 7 éves tibeti terrier. El van kényeztetve, makacs, de nagyon barátságos, szófogadó. Kaja miatt harap, de egyébként TÉNYLEG BARÁTSÁGOS. Velem meg édesanyámmal van leginkább, apukám, nővérem ritkán van itthon. 1 hete hazajött apukám, ilyenkor a kutya csak vele foglalkozik. Tegnap nővérem is hazajött. A kutya 3 napja teljesen meg van őrülve. Liheg egyfolytában, sír ha nem simogatjuk, ugat mindenért, anyukámat pedig ma már 3-szor majdnem megharapta. Fel van zaklatva. Nem tudjuk mi a baja. Két napja lent felszedett egy csontot, nem tudtuk elvenni tőle. Féltünk nem e mérgezett, de 3 napja ilyen, a csontot két napja ette meg. Nem tudjuk mit csináljunk, félünk az orvos nehogy elaltassa. Mi baja lehet? Mit csináljunk?
2010. ápr. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
szerintem vidd el orvoshoz, nehogy megtámadjon valakit...
2010. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő a falkavezér a családotokban, sürgősen át kell tőle venni ezt a feladatod mielőtt még nagyobb probléma lenne belőle.
2010. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hello! Szerintem mindenképpen egy állatorvosnak is meg kéne mondani a problémát, hogy ő mit mond rá, aztán megmutatni a kutyát is, ha úgy biztosabbat tud mondani. Szerintem elaltatni biztos nem fogja, ha ti nem engeditek, kivéve talán ha emberre is veszélyessé válik addigra. A kaja miatti harapósság egyszerű ételféltés, főleg ha egész életében ilyen volt. Ha nincs kisgyerek a családban, akinek nem lehet elmagyarázni, hogy evés közben ne piszkálja a kutyát, akkor nincs nagy gond. De ha hirtelen válik akár a gazdáival szemben is harapóssá, az már gond lehet. Kérdés az is, ha lány a kutya nem-e tüzel esetleg és attól zaklatott(bár nem tom ez ilyenkor van-e, mert nekünk csak kan kutyáink vannak). Bár én a mérgezést sem zárnám ki, ha lehetséges az hogy 3 napja találta a csontot, de ti csak 2 napja vettétek észre. Illetve 7 évesen szerintem elég idős a kutyusod, nekünk az egyik úgy 10 éves és neki is vannak ritkán ilyen fura kilengései, bár nem ilyen komolyak és harapásig sosem fajul. Egyszóval ha nem javul vagy esetleg rosszabbodik is az állapota, mindenképpen mutassátok meg egy állatorvosnak szerintem. Üdv
2010. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A falkavezér apum, az biztos. Csontot biztos hogy 2 napja találta. Mi is a tüzelésre gondolunk, a szomszéd lakásban egy kis szuka kutyus lakik. De ilyen ingerült még sosem volt. Ha nem lesz újabb gond, akkor megvárjuk míg visszaáll minden a régi kerékvágásba.
2010. ápr. 10. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
A leírtakból egyértelműen kiderül hogy nem apud a falkavezér, hanem a kutty.
2010. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért altatná el az orvos???


A mérgezésnek amúgy nem ezek a tünetei, már rég csak feküdne, fel lenne puffadva, vérezne (hányás, széklet formájában), nem enne, nem inna.


A probléma egyértelmű: a kutya falkavezérnek képzeli magát. Hazajött az apa, a nővér, és a kutya nem tud mit kezdeni a hirtelen rászakadt felelősséggel, hogy mindenkit irányítania kell, ezért egy csomó hibás, helytelen viselkedéselemet iktatott be. A harapás, a lihegés, a sírás, az állandó ugatás mind azt támasztják alá, hogy hihetetlenül ideges és feszült, zavart, nem tud uralkodni a helyzeten.

Sürgősen helyre kell rakni a kutyát, és megmutatni neki, hogy ki a főnök, mert nagy baj lehet belőle (komoly harapás).

Alapvetően meg kell változtatni a kutyához való hozzáállását az EGÉSZ családnak!!!

Alap olvasmány a család összes tagjának: *****


Illetve: [link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Érdekes, valóban ez lehet az oka. Furcsa, mert apumtól viszont tart. Ha felemeli a hangját, a kutya minden hülyeségét befejezi, fülét-farkát behúzza, elsompolyog. Ma már normális volt. Este apum és nővérem is elment, visszatért minden a régi kerékvágásba. Érdekes 3 nap volt, sosem volt még ilyen.
2010. ápr. 11. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!