Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaovi, lábnál követés?

Kutyaovi, lábnál követés?

Figyelt kérdés

A kutyaoviban szoktuk gyakorolni a lábnál követést, és a kutyám állandóan húz. Mit tehetnék ez ellen? Hiába nem kap előtte kb. 7 órával enni vagy mégtöbbel, a kaja nem érdeklni. Minden más nagyon jól megy. Behívással, ültetéssel, fektetéssel és hasonlóakkal nincsen semmi gond. Hogy vegyem rá, hogy ne húzzon?

És még egy dolog. Szoktuk nézni a sulisokat és ők a lábnál követésnél mindig felnéznek a gazdájukra. Ezt hogy érik el?:)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 19. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát ezért vagytok a kutyaoviban, hogy segítsenek tanítani a kutyát, nem? Kérdezd meg, aztán csináld, amit mondanak ;) Ha meg hülyék az oktatók, nem figyelnek rátok, menj másik suliba.

A gazdára nézés egyébként egyszerűen annyi, hogy van egy normális kapcsolatod a kutyával, és képes vagy úgy dicsérni, hogy a kutya tényleg örüljön neki, ne csak elviselje :)

2015. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem az oviban kérsz segítséget, ahol ott van az oktató, és látja is, mi a gond?


Egyébként én póráz nélkül tanulnám otthon a lábnál követést. Ha húz a kutya, nem érti a feladatot (ami nem a sétálás, hanem egy bizonyos pozícióban levés, akármilyen tempóban). De legelső a szemkontaktus (klikkerrel, vagy anélkül): akár ciccegéssel, akár virsli irányításával az arcodba nézeted a zebet, rögtön jutalom. A szembenézés elvárt idejét lassan növeled, akár parancs is mehet hozzá, pl figyelj. Normál esetben ez nagyon könnyen megy, max kicsit erősíteni kell a kutyában.


Nekem régi motoros kiképző azt tanácsolta, hogy köpködjek menetelés közben virslit a kutyának, mert így fog szépen felnézni rám. (Megköszöntem, és nem alkalmaztam, ment ez nekünk enélkül is. És nem tartom túl gusztusosnak. De esetleg kipróbálhatod.)


Ha a kaja nem érdekli, más jutalmat kell találni, labda, kötél pl. Nagy dicséret, ooookos, simi :-) (A 7 óra egyébként nem olyan sok, gondolom legalább 4 hónapos a kiskutya, egy-két étkezés nyugodtan kimaradhat néha.)

2015. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi egyenlőre csak 1 ovis foglalkozáson voltunk, ott mutatták meg, hogy hogy "tanítsd a lábhozt, és hogy ott üljön. Ennyi. Inkább szocializációs foglalkozás volt. Én is várnám az ötleteket. Mi otthon gyakorlunk kajával, de ott meg van őrülve érte, így nem tudom, hogy mennyi jut el amúgy az okos, értelmes buksijába. Lent nálunk sem megy a kajás motiváció, ami azért furcsa, mert az oviban érdekelte a kaja, de nem volt ez a kaja őrület. Ott lehetett normálisan foglalkozni vele. Nem nagyon értem, hogy miért.

Ami a videóban volt a láb mellett követés az nálunk is megy, fent a lakásban, virslivel, de szerintem nem nagyon érti, hogy ez mit is jelent.

Szóval ötletek, tippek jöhetnének! :)

2015. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mégis, mennyi időt alatt akarsz egy tökéletesen dolgozó kutyát? Egy hónap? 2hónap? Az úgy nem működik.

Ha otthon figyel, akkor menni kell ki , de olyan helyre, ahol nincs sok mozgás. Ha ott is figyel, akkor lehet kissé zavaróbb szituban is gyakorolni.

2015. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Komolyan ennyire nem bíztok a kutyaoviban, vagy mi a szösz? Hát azért jártok, hogy megtanuljátok, majd leesik a kutyának :) Ez nem megy egyik napról a másikra, ha nincs rutinotok kiképzésben. Mindketten tanultok, összecsiszolódtok, és előbb-utóbb lesz lábnál követése a kutyának. Nem kell parázni :) Az én tapasztalatom az, hogy kb. 3-6 ovis alkalom (2-4 hét), mire elkezd a kutya látványosan dolgozni, és nem csak agyatlanul menni az orra után. Aki rendesen gyakorol, az nyilván gyosabban halad, meg akinek eleve rendes kapcsolata van a kutyával. Csinálni kell, kitartóan, pontosan, úgy, ahogy a suliban mondják, és menni fog; tessék kicsit hinni abban a kutyában, meg magatokban, meg a kiképzőkben :)
2015. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a követés a lényeges. Itt már nem megy az állandó etetés.

https://www.youtube.com/watch?v=tzHLwTAN9aQ

2015. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!