Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannál ezmit jelent?

Dobermannál ezmit jelent?

Figyelt kérdés

Ma hoztam el, előző gazdájánál láncon volt. Fél órája van nálam, 10perce követ és ha leülök, akkor ő is leül, vagy pont elém, vagy mellém egy közeli sarokba. Ilyen arcokat vág, ez mit jelent? ja és folyamatosan követ, de lopakodik, megpróbál láthatatlanná válni.

[link]


[link]



2015. febr. 2. 11:46
1 2 3
 1/29 Trafó1 ***** válasza:

Várja a kinyilatkoztatást, elfogad főnöknek és kéri a megerősítést, még nem tudja, hogy viszonyuljon hozzád, mit fogsz reagálni.

Szerintem.

2015. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Azt nem hagyja, hogy hozzáérjek, morog, aztán látványosan fél és megpróbál elbújni, aztán megint követ.

Próbáltamoldani, ha eldobok eg labdát, beépül a falba, vagy szűk helyekre, ha beszélek hozzá, akkor meg néz

2015. febr. 2. 11:52
 3/29 anonim ***** válasza:

Szegény drága kutyus! :) Az arcok, amiket vág: össze van zavarodva, nem meri még elhinni, hogy ilyen szerencséje van, bizonytalan, fél. Viszont úgy tűnik próbál bízni benned, érzi, hogy te vagy a megmentő, a leendő vezér :) Csak még bizonytalan, hiszen eddig csak rosszat, bántást kapott, nem tudja még, mi várható tőled, nem mer még megbízni benned. Az idő ezen segít, de majd egy jó kutyasuli, rehabilitáció elengedhetetlen.

Most egyelőre hagyd őt, hadd szokja az új helyzetet, téged. Azért követ, mert te vagy most a lehető legbiztosabb pont neki. Máris kezd ragaszkodni :)

Kicsit kényeztesd eleinte, etesd kézből, ha tudod, halkan, határozottan beszélj hozzá. Meg fog nyílni, minden rendben lesz, napról-napra jobban fog bízni benned.

2015. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Amit az előző kérdésedhez is írtam, ugyanezt tudom ideírni. Ne akard simogatni, babusgatni, hidd el, nem teszel jót vele. Annak is el fog jönni az ideje, de nem most van. Minél több és hosszabb sétát tegyetek együtt, ez a legfontosabb, ez a lelkének is jó, egyfajta megkönnyebbülés.
2015. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
oké, és a pórázhoz hogy szokassam? Már pórbáltam, hogy előveszem, de azonnal el is tűnik, most éppen azon agyalok, hogy ha a párom hazaér, beetesszük a chipet, meg ekezdjük az oltási programot, féreghajtás stb, de nem nagyon akarom kínozni, úgyhogy addig próbálom etetni kézből, hátha oldódik kicsit. A másik: szobatisztaság... ezen már gondolkodok egy ideje, mert csak utánam jön, ha kimegyek, akkor kijön, ha bemegyek, bejön, de mióta szétfosta a lakást, nem volt ürítés... menjek ki vele is kétóránként, mint egy kölyökkel, vagy hogy csináljam?
2015. febr. 2. 12:23
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj ki vele kétóránként, de egyébként ösztönösen bennük van a szobatisztaság, ezzel sok gondod, valószínűleg nem lesz. (A fosás szinte biztos, hogy a stresszből ered). A pórázzal nem kell finomkodni, morog, neked meg meg kell mutatnod, hogy ez nem fenyegetés. Ahogy írtam, hurkold a póráz karabineres részét át a hurkon, lassan közelíts felé vele. Morog, megállsz egy időre, majd megint közelítesz. Lassan ráteszed a nyakára, áthurkolod, majd mész. Valószínűleg lesz hiszti, ne hagyd. Az a baj, hogy leírni nem igazán lehet, ehhez marhára kéne ismerni a kutya jeleit, és tudni, hogy mire mi a helyes reakció, látatlanban ennyit tudok mondani. Merrefelé laktok? Ha gondolod, írd meg privátban, és ha közel, akkor szívesen segítenék.
2015. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Én is megnézném őt személyesen is szívesen, attól függően, hol laktok. :) Dobermannjaim voltak.
2015. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Sóstón lakok, azt már tudom, hogy megharapni nem fog, mikor behoztam a lakásba, át kellett emelni a küszöbön, túllőttem nála az ingert azzal,hogy átemeltem és befosott.

A pórázzal egyenlőre nem akarom stresszelni, jön ő anélkül is.Most éppen ott tartunk, hogy a kanapé másik oldalán fekszik és kb 5 percenként közelebb jön, amikor én meg adok neki falatot. Az már tény, hogy a kutya nincs a bútoron elvem befuccsolt, sőt, mivel párom szerelmes a fajtába, már előre látom, hogy néhány egyéb szabály is némileg nem fog megvalósulni,főleg, hogy engem is elkezdett megolvasztani a boci szemeivel, meg a látványos szenvedésével.

2015. febr. 2. 12:38
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyem meg, de drága! Milyen rendes vagy, hogy elhoztad. Figyelj szerintem ne erőltesd a simogatást még, várj pár napot, várd meg, míg ő akar megszagolgatni téged! Biztosan minden nappal könnyebb lesz.
2015. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelem a jelenetet :) Istenem, de aranyos lehet. :)

Fog ez menni egyébként. Meg kell tapasztalnia, hogy tőletek nem kell félnie, nem bántjátok, és majd azt is, hogy a póráz sem harap, sőt jó dolgok fognak a pórázhoz kapcsolódni. (Javaslom először ne az állatorvoshoz vigyétek pórázon).

2015. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!