Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyvárosi kutyás lányok! Ti...

Nagyvárosi kutyás lányok! Ti az esti sétát hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a 7. kerületben. És utálom, hogy sötétedés után nem merek kimenni kutyát sétáltatni. Nappal is kapom a beszólásokat (nem napon barnult egyedektől), sötétedés után pedig még durvább.. Volt már olyan is, hogy követtek hazáig, vagy csak kiabálnak valamit. Utálom ezt. Ha 3 pitbull kutyusom lenne, simán ki mernék menni, de egy kis testű kutyusom van, aki nagyon barátságos.

Szóval a kérdés, hogy ti ki mertek menni sétáltatni, miután besötétedett? Nem szoktak belétek kötni? Hogy "csináljátok", hogy nem féltek?

Sajnos nincs olyan ismerősöm, aki jönne velem, tehát ez az opció is kilőve.


20/L


2015. júl. 19. 16:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
ismerkedj más kutyásokkal, vagy szedj fel egy pasit!
2015. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kertvárosi részen lakom, igy nappal semmi gondom nincs, viszont este 9 utan még itt sem merek kimenni. Ez azért rossz mert pont 9 utan kezd hűlni a levegő, napközben kánikulában borzasztó sétálni es a kutyának sem jó.
2015. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Alapból mindig van nálam paprika spray, készenlétben a zsebemben. Késői sétákra nem a szép ruháimban megyek hanem kapucnis bő pulcsiban, amiben nem látszik hogy egy vékonyka szöszi csaj vagyok. Nem nézek senkire, ha jönnek szembe messziről kerülöm az embereket vagy más irányba megyek. Kb így vagyok én. És persze nem megyek messzire, sem lakatlan környékre, parkokba főleg nem.
2015. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3. kerületben lakom, este barátom nélkül nem sétálok, ha mégis, akkor csak rendesen kivilágított részeken ahol több ember is van. Plusz ilyenkor összefogom a hajam és szinte mackóban megyek ki, hogy annyira ne vegyenek észre. :)
2015. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem Budapesten élek, de egy másik nagyvárosban és nem a legjobb környékén. Eleinte mindig nagyon féltem, aztán valahogy hozzászoktam, sokszor jön velem az egyik barátom is, de ha egyedül megyek a biztonság kedvéért viszek paprikasprayt, meg megnyugtat, hogy kutyával vagyok (nekem közepes testű, szintén barátságos, de ha meg kéne védeni, akkor tud harapni és támadni), viszont volt olyan, hogy olyanok kötöttek belém, akik két 2x akkora kutyával voltak, akkor eléggé beparáztam.
2015. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nálam is van mindig gázspray, de nem érzem magam biztonságban így sem.

És igen, pont azért lenne jó olyankor sétálni, mert kicsit lehül a levegő. Meg csöndesebb a város is, olyan nyugis. :)

Hát, köszönöm a válaszokat. Majd összeszedem a bátorságom, és úgy indulok útnak. :)

2015. júl. 19. 16:48
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a kutyás ismerőseimmel találkozom (télen pl. délután 4-kor már sötét van), vagy amikor késő este viszem le a kutyákat, akkor általában lekísér a párom. Aztán előfordul, hogy egyedül kell lemennem, akkor általában elég slamposan igyekszem kinézni, és gázspré is van nálam. Na meg 3 kutyám van, akiből az egyik pit bull (amúgy imádja az embereket).
2015. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én éjfél körül szoktam menni. A 9. kerületben lakom, bulizós utcában. Ilyenkor már nagyjából nyugi van (az emberek vagy bent vannak valahol, vagy otthon, a kocsmákat a túloldalról kerülöm), 3 hónap alatt egy beszólást kaptam. Modjuk én nem félek (nem tudom, hogy lehet ezt csinálni, más dolgoktól szoktam, pl a magasságtól, de éjszaka az utcán sétálni nem. Azért nem olyan veszélyes szerintem. Remélem.):) Lehet, hogy ha kicsit határozottabb vagy, akkor békénhagynak?
2015. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy legyek határozott. :D

Csak sétálok, és már megy a fütyülgetés meg a beszólogatások. Annyira rossz. :(

2015. júl. 19. 18:05
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Férfi pulóver, kapucni fejre, bő nadrág, tornacipő és hidd el senki sem fog fütyülni. Hacsak nem már ismerik a tarifádat. :))
2015. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!